Jump to content

Turbina+intercooler De Arl 150cp Pe Axr 100cp?


cristi_sd
 Share

Postare recomandată

Ti-a explicat @Laurentiu_LWR tot ce ai nevoie si cum ti-a spus si el trebuie sa te hotarasti la ce vrei si dupa iti pot spune ce si cum.

Adaug alt ambreiaj cu masa simpla si disc kevlar + placa intarita.

Admisia de la filtru de aer o poti lasa asa pt 190 cai.

Mai ia in calcul si postul meu

On 27.07.2016 at 15:58, ~LauR~ a scris:

Salut ! La AXR daca vrei sa pui alta turbina trebuie sa modifici teava EGR care pleaca din turbina in EGR, trebuie taiata si sudata iar il alta pozitie...sau anulezi EGR-u cu doua flanse si din soft. Daca vrei sa pui turbinele de 131 cp sau 150 cp mai trebuie furtunu care pleaca din turbina spre intercooler, este unul rosu in forma de S.

Nu poti baga interne de 2.7 in turbinele de ASZ/ARL, cu interne de 2.5 iar nu e bine pt ca o sa iti incarce la ture mari.

Injectoarele duc maxim 190 cai ( daca sunt in parametri ) dar sunt la maxim si le inebunesti, eu am mers cu ele pana la 170

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!