Jump to content

Configurare A5


rex
 Share

Postare recomandată

Am deschis acest topic pt sfaturi de configurare pt A5.

Rog moderatorii sa mute topicul daca nu este bine pus!

As dori niste sfaturi pt urmatoatea configurare.

Tipul motorizarii 1.8

Putere 125 kW / 170 CP

Culoare exterioara A2A2 Negru Brillant EUR 0,-

Tapiterie scaun QE Culoarea tapiteriei: Negru;Podea: Negru; Consola: Negru; Plansa de bord: Negru / Negru EUR 0,-

Dotari optionale

Audi parking system (senzor parcare 7X1 >spate) EUR 376,-

Audi Soundsystem- sistem 10 difuzoare 9VD >(inclusiv Center speaker si subwoofer)- putere totala 180W EUR 246,-

Fara inscriptionarea modelului si a 2Z0 >cilindreei EUR 0,-

Jante din Aluminiu 8,5Jx18, design 5 PQR >spite cu Anvelope 245/40 R18 (quattroGmbH)Nota: Sunt incluse in pachetul Sline WQS EUR 1.252,-

Oglinda interioara cu efect antiorbire 4L6 >cu senzor de lumina si ploaie EUR 236,-

Ornamente Aluminiu Hologram 5TE EUR 183,-

Pachet S line Exterior- Spoilere PQD >fata/spate sport- inscriptionare Sline pe praguri- inscriptionare S line pe ornamentul usilor EUR 1.579,-

Radio Symphony 8UM EUR 250,-

Scaune fata incalzite 4A3 EUR 318,-

Scaune sport (fata) PS1 EUR 318,-

Tapiterie din piele AlcantaraNota: N7U EUR 1.258,-

Xenon plus PX4 EUR 939,-

Pret final cu TVA 43.000

As dori sa va intreb cam ce credeti ca e in plus sau ce mai lipseste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! De ce nu incerci un motor diesel .Cel de 3 l quattro.Si la masinuta asta recomand neaparat o trapa .Succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate 3.0 iese din buget.

Trapa din punctul meu de vedere nu isi merita banii (~1300 EURO); mi se pare numai la fite :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai comandat xenon, ai putea opta si pt adaptive light (338eur). In rest, un volan multifunctional, computer de bord color (111 eur - si arata senzational), plafon in stofa neagra (246 eur).

Cu Pachetul S-line exterior si jante de 18, ai putea pune de asemenea suspensia sport (255eur)

Eventual si Advanced key?

Depinde mult si de bugetul disponibil.

A propos, masina o vei comanda cu cutie manuala sau Multitronic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi zbx

Cutie manuala.

Nu am vrut adaptive light. Volanul multifunctinal nu mi se pare necesar. Conputerul de bord color nu l-am considerat necesar, iar plafonul l-am scos pt ca initial vroiam tapiterie beige (si am uitat la configurare sa il mai pun inapoi).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce relevanta are in raport cu configurarea masinii, dar intreb dintr-o mare curiozitate: de ce ai ales tocmai negru? :mellow:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e configurata pt mine :). Persoanei care o va cumpara ii place negru. Sincer si mie imi place :RO flag:

Modificat de rex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma pregateam sa recomand Topasblau sau Meteorgrau, dar gusturile nu se discuta! E frumoasa si pe negru!

Oricum, sunt curios care va fi configuratia finala!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai probabil cea de sus :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Liquid Blau,parerea mea. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma comanda a fost cea de mai sus, cu putine modificari:

- jante de 19 inch in loc de cele de 18

- pachet de lumini.

Va multumesc pt ajutor, topicul pe poate inchide!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vin si eu cu o parere (cam tarziu ce e drept):

- 19 in tara e sincer cam riscat.

- alcantara e o optiune buna. Nappa la utilizare cotidiana se lasa in ultimul hal.

- s-line-ul sunt cam bani aiurea dupa parerea mea. Sincer erau mai faine amortizoarele adaptive (ti-o spune un posesor de asa ceva care a testat temeinic optiunea suspensie sport s-line sau magnetic ride).

- 1.8 e interesant ca nu se vinde in Germania. Doar 2.0 TFSI-ul. Stau si ma intreb de ce sincer.

Succes in utilizarea ei.

Modificat de docman2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi, docman2! Dar din pacate e prea tarziu!

Pe A5 m-am uitat si in gemania si nu este 2.0 TFSI. Singurele benzinare sunt 1.8 TFSI si 3.2 FSI.

Mersi oricum!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze.... Ai dreptate... M-am uitat din nou pe audi.de si SURPRIZA... Nu mai este 1.8 TFSI. Si sunt 2 motoare noi 2.0 TFSI de 180CP si 2.0 TFSI de 211CP.

Mersi de pont. Comanda a fost facuta ieri. Oare se mai poate schimba??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,se poate schimba comanda pana inainte cu cateva saptamani(cred ca 2-3) de data fabricatie;in acest caz este posibil sa se decaleze saptamana de productie,dar nu este obligatoriu. Intr-adevar si mie mi se pare cam mult jante de 19. Bafta si felicitari pt alegere! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stai linistit, pana cu o saptamana inainte sa intre in productie (nu stiu cat e la A5, dar sigur este peste 1 luna pana la productie) poate sa modifice lejer configuratia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dat telefon si nu se stie cand o sa fie disponibil motorul 2.0 TFSI la noi. Asa ca probabil ramane cu 1.8 TFSI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incompetenta specifica unor dealeri dezinteresati. Pe audi.fr la fel, doar 2.0-ul disponibil. E o chestiune de dat interesul. Incearca si la un dealer mai mic sa vezi daca nu cumva e mai reactiv la o solicitare. M-ar mira enorm ca Audi sa tina in productie, special pentru .ro motorul de 1.8.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma motorul ales este de 2.0 TFSI 211 CP. Tractiune fata.

Multumesc mult docman2 pt info cu privire la motor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!