Jump to content

Unde va spalati masinile?


shkoda
 Share

Postare recomandată

Spalatoria de langa URA este super ... astazi am ajuns si eu la ei si sunt foarte multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea mai smechera este TUNEL.....parerea mea.In min 5min

gata exteriorul..iar la interior ti-o curata cu periuta.Merita...25 ron int+ext

Modificat de Golf_tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf_tdi> prca am mi auzit de TUNEL, dar nu mai stiu... unde e si ce face mai exact? Nu cumva e cu perii rotative? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E automata...dar nu sunt perii de 5 lei.Sunt din alea smechere..Au mai multe optiuni iar cea mai scumpa este 60 lei ...int+ext.Spalatoria este in Aviatiei langa porche Bucuresti..Pe Alexandru serbanescu.....E smecheraa splatoria...conceptie nemteasca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu spal masina la Delta Electronics, pe Bld Expozitiei, innainte de Univ Americana

este de departe cea mai tare spalatorie din Buc, functioneaza dupa regulile EU, nu se atinge nici o perie de masina, praful este scos din cele mai mici orificii au niste aspiratoare speciale

partea nu prea frumoasa este ca dureaza cam mult, in schimb pretul este decent aprox 25 ron int+ext

Modificat de Shtrumf2k
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Sunt chelu (zis si Ionut) de la spalatoria aflata in vecinatatea URA

In primul rand va multumesc la toti pentru aprecierile facute la adresa noastra. Noi ne dorim sa o tinem tot asa ba chiar sa crestem calitatea serviciilor oferite, dar pentru aceasta avem nevoie de sprijinul vostru. De aceea va rog pe toti sa ne semnalati orice nemultumire in timp real pentru a putea sa o rezolvam pe loc. In orice caz astept sugestile si aprecierile voastre (pozitive sau negative) si pe acest forum. Va asteptam sa ne vizitati

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut si bine ai venit ! :lol:

Pai voiam sa spun ca geamurile nu mi-au iesit prea bine la interior de vreo doua ori, insa ultima data au iesit super. Nu mai au acele urme vizibile cind soarele bate din fata.

Numai bine !

ps: poate fac o vizita azi ca se cam cere :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Ma bucur ca ai fost multumit, te astept pe la noi dar ai grija ca astazi este deschis pana in jurul orei 15

Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Sunt nou inscris pe acest forum, insa doresc sa subscriu la serviciile de calitate ale spalatoriei Delta de langa URA. Eu am optat pt curatarea mochetei din habitaclu si portbagaj in conditiile in care existau doua pete serioase, iar rezultatele au fost peste asteptari :) Operatiunea a durat aprox 4 ore si costul a fost 40 RON.

Un W/E placut!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sugestie pentru cei de la spalatoria Delta - sugestie care poate fi bazata pe o intamplare singulara:

Cand merg acolo cu Golful meu, totul iese aporape excelent (fara prea multe interventii din partea mea), insa cand am fost cu Matizul prietenei (desi eram tot pe acolo, pe langa masina) nu prea a iesit cum trebuie (ex.: urme extrem de multe pe interiorul parbrizului, nu a fost sters praful in spate, langa boxe si pe lateralele portbagajului, apa ramasa pe langa chedere si in oglinzile exterioare...)

E pacat ca eficienta si calitatea spalatului unui vehicul sa fie in functie de marca si valoare, mai ales ca, dupa cum se vede, parerea generala e foarte buna.

Sper sincer sa fi fost un caz singular - oricum, o sa merg tot acolo, cu ambele masini!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi mi-am spalat masina singur la o spalatorie care nu mai functioneaza pe Fundeni, mai sus de XXL, pe dreapta. Am folosit tot ce avea in dotare:aparat sub presiune(avea o presiune formidabila, motor electric de 2kw, aveam un semn cu RO pe spate, l-am deslipit cu jetul), aspirator, sampon, bureti, ziare, carpe bune, curate, solutie de geamuri, totul=5Ron+munca mea. Foarte multumit de cum a iesit.

Am dat-o cu ceara Turtle Wax Metalic, am frecat de mi-au iesit ochii dar acum masina are un luciu....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@apache-bine ai venit.Super servicii de calitate.Te cunosc, il cunosc si pe d-l Dan Bulete personal de mai multi ani.Imi place ca ii supraveghezi indeaproape pe baieti si incerci sa oferi servicii de calitate(am impresia ca am fost primul care a recomandat spalatoria voastra pe acest forum si vad ca majoritatea membrilor au aprecieri pozitive).Aceeasi sugestie ca si Daz-cand nu esti in preajma baietii insista mai putin asupra masinilor mai slab cotate :D .Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@apache : Si poate faceti cumva si concretizati si chestiunea cu cardul de fidelizare, de care am discutat prin vara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spalatoria autovit de kktzel

in fundeni de la xxl spre oncologic, dupa lac, imediat pr stinga, super baietzii, chiar se chinuie sa o scoata misto, dai 50-100 si ti-o fac , ca noua

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu la chestia cu cardul de fidelizare pentru spalatoria de langa URA.

Eu cred ca este cea mai tare spalatorie din Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Sunt chelu (zis si Ionut) de la spalatoria aflata in vecinatatea URA

....De aceea va rog pe toti sa ne semnalati orice nemultumire in timp real ....

faceti o spalatorie mai aproape de Dr taberei!!! :salut:

Modificat de VEKAU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Etete... cand vroiam sa postez si eu de spalatoria de la URA...vad ca s-a inscris cineva de la ei pe forum :D Buna apache...tu esti cel care "dirija" activitatea pe acolo (ce masini intra, ordinea, etc)? Oricum...nevermind... Am fost ieri acolo si am spalat int. + ext. 280 RON. Calitate super. Am fost a doua oara acolo (mai mult din cauza distantei) si am fost la fel de multumit ca si prima data. O sa mai merg cu siguranta dar probabil in weekend.

Ca parti "de imbunatatit"...

1. Cum zice VEKAU...mai deschideti cateva in Bucuresti...Dr. Taberei, Balta Alba...

2. Ideea cu cardul de fidelizare (pentru clienti fideli sau membrii VWForum, de ce nu?) sa se puna mai repede in aplicare...mai ales daca se discuta de ea "prin vara" cum zice Aer Curat.

Aveti cea mai tare spalatorie (probabil)...dar si cea mai scumpa. Si alte spalatorii au dotarile voastre (ma refer la spuma activa, compresor de aer, etc). Daca ar pune pret de 300 mii int+ext, probabil si la altii s-ar lucra exemplar...dar ei nu pun, pt ca pretul in zona respectiva este altul (si nu mai au clienti)...si la 200 mii calitatea e mai scazuta...decat la 300 mii. Nu o spun cu rautate evident...sunt super incantat de cum se lucreaza la voi si sunt si dispus sa dau acesti bani...doar am aratat ca sunt diferente la calitate (in bine fata de altii)...dar si la pret.

Executron. Ceara de Carnauba este considerata cea mai buna (este ceara solida). Gasesti in supermarket-uri, Metro, etc. Mai exista niste produse de la TurtleWax foarte bune, ce se vand prin aceleasi locuri. Aplicarea ei cere insa ceva munca si trebuie sa fie masina curata si uscata...Greu de facut pe anotimpul asta, in fata blocului

Modificat de Rapier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aplicarea ei cere insa ceva munca si trebuie sa fie masina curata si uscata...Greu de facut pe anotimpul asta, in fata blocului

F. Adevarat... Dar daca prind peste 1 sapt cand sunt la mine la casa o asemenea vreme cum e acuma in Bucuresti clar o fac frumos asa... :)

P.S. Voi de cate ori o spalati pe luna...?

Eu mai am si obiceiul daca ploua noaptea si a fost spalata recent sa iau laveta si sa dau apa jos... ca apa aia ce face ca dracu daca o lasi sa se usuce de la sine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As prefera sa o spal o data pe saptamina insa nu apuc. oricum cred ca merge spalat bine o data pe luna si apoi o data pe saptamina dat cu jetul pe ea. Asta e valabil doar daca este data cu ceara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai tras o ceruire la spalatoria de langa URA. Iarasi a iesit super bine. De data asta am folosit Turtle Wax Platinum (ti-o recomand cu caldura Executron). Eu incerc sa spal masina saptamanal la ei. Doar exteriorul. De interior ma ocup singur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am gasit spalatoria preferata... Este vorba de aia de langa Rompetrol Virtutii (intre Agip si Rompetrol). Am spalat de 5 ori pana acum acolo... la acelasi baiat, deja ma stie omu'.. si iese perfect!

Ma costa 20RON = interior + exterior + ceara + bacsis

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am spalat la Tunnel, dar...nu prea ma incanta. Ce este super e ca oricat de aglomerat ar fi, in 15-20 de minute scapi.(programul Basic-154.000)

Bine si ieftin puteti spala la Petrom la Baneasa. 80.000 program Basic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!