Jump to content

Eto
 Share

Postare recomandată

Ai poze in acest topic si ai schema cu mufele din spate cu ce face fiecare in parte. Ma scuzi dar chiar nu am la indemana cheitele sa il scot .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De pozele de pe forum stiu,si eu am pe masina tot gamma 5 cred ca ii , am si subwoofer montat dar am avut nevoie de un convertor de semnal pt a lega amplificatorul,care are nevoie de semnal ceva ca de casti, acest convertor fiind legat pe iesirea difuzoarelor din spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poi asta il am si eu si din cate stiu nu are iesire preamplificata,dedicata montarii de subwoofer,sau ma insel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

garantat nu are... doar sa iti culegi semnal de pe o iesire amplificata.

 

ti-am atasat o poza sa vezi ce are Gamma pe spate

post-30007-0-32006100-1395214508_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Flotin eu mi-am confectionat o mufa iso cu 6 pini iar la capat am pus rca si am conectat mufa la mufa care apare in poza ta din dreapta..(mufa galbena)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gamma 5 are 4 iesiri de semnal linie - pe mufa "galbena" - opusa mufei de changer

Semnalul este luat dupa corectorul de ton, inainte de final

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am achizitionat un gamma v dar fara sanie,sta cat de cat  dar la un moment dat iese,aveti idee unde pot gasi aceasta sanie ....multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ele nu au sanie.....vezi ce se potriveste de la cele aftermarket. Merg cam toate la dimensiune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegi care stiti sa ma ajutati si pe mine am trecut de la player af la un gamma v dar acum totu bn am bagat codu a mers am cautat posturi dar nu se aude bn in sensu se aude cand in usa din dreapta cand in stanga din cate am inteles trebuie bagat vag comu si modificat la sound ajustment si bifat gamma v dar vreau sa-mi spuneti si mie procedeu complet am gasit aici decat asta 

* ??xxx: Sound-Adjustment
o 00 = Standard/Other
o 01 = Golf (1J)
o 02 = Bora/Jetta (1J/9M)
o 03 = Golf/Bora Variant/Wagon (1J)
o 04 = Passat Sedan (3B)
o 05 = Passat Variant/Wagon (3B)
o 06 = Lupo/Polo (6X/9N)
o 07 = Golf-Cabriolet (1E)
o 08 = Sharan (7M) & New Beetle (1C)
o 09 = Transporter/Caravelle/Multivan/Eurovan (7D) 
* xx?xx: Speakers
o 0 = No passive Speakers (Sound System)
o 2 = 2 passive Speakers (Front)
o 3 = 2 passive Speakers (Rear)
o 4 = 4 passive Speakers (Front and Rear) 
* xxx?x: Sound System Correction
o 0 = Sound System not installed (No Correction)
o 1 = Sound System (Bose) installed
o 2 = Sound-System (DSP) installed 
* xxxx?: Configuration
o +1 = Active/Remote Supplied Antenna
o +2 = CD-Player/Changer
o +4 = Secondary Display (Instrument Cluster)
 
Vreu sa imi spuneti si mie unde trebuie sa intru ca sa ajung sa schimb aceste ajustari , si daca chiar trebuie selectat ca are gamma v am inteles ca si asta ar trebui .
Astept raspunsuri , Multumesc!
 
IMG_20140321_144448.jpg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu trebuie sa ii faci nimic, trebuie sa mearga din prima.. Posteaza o scanare sa vedem ce coding ai acum pe radio

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amers dar atunci facea asa din cauza semnalului .

Acum vreau sa va intreb atceva vreau sa ii pun o intrare aux am inteles ca se poate si din mufa galbena o iesire rca din care sa ma leg rca to jak sau din mufa albastra tot asa rca to jack sau direct mufa iso 8 pini to jack care din ele merge ?

 

Si daca se poate puteti sa imi puneti linkuri daca gasiti ceva ce stiti ca merge dar nu cu interfete gen xcarlink , youtur etc. Vreau decat jack deocamdata sa-mi leg ipodu care merge doar pe aux ca decat iesirea asta o are pe el .Este Ipod Shuffle.

 

Unu din astea este bun ?

 

http://www.adelaida.ro/conector-auto-pt-radio-blaupunkt-mini-iso-2rca-zrs-aux-becker.html

http://www.autoaccesorii.eu/index.php?route=product/product&product_id=521

http://www.directorproduse.ro/auto-moto-utilitare/carmate-he-aux-01-adaptor-aux-vw-cd-mini-iso-8pin-mp3-ipod-high-end-4348495/

 

 

Multumesc!

Modificat de gheaba
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva ce rol are ledul rosu ce clipeste dupa ce luam contactul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mircea_0072002

Descurajează hoții de casetofoane

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare!

Am primit o magazie de cd-uri Sony CDX A30 si vreau sa stiu cum o pot conecta la un casetofon Gamma? Am nevoie de vreun adaptor ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua.

As vrea si eu sa imi schimb mp3-ul after market cu un casetofon Gamma pe un Passat B5, dar nu stiu ce mufe trebuie sa ii pun in spate.Acum am mufe ISO pentru mp3 aftermarket legate direct la fire.

Un sfat daca se poate.

Multumesc anticipat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gamma are tot ISO....dupa ce il montezi vedem daca functioneaza corect sau trebuie ceva modificari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Am montat si eu Gamma pe masina , arata foarte bine si se aude foarte bine.Va atasez si o poza, pentru cei care doresc sa vada cum arata.

Tine minte posturile de radio , nu a trebuit nimic schimbat la mufe.Totul ok.

Problema pe care o am , receptia radio este mult mai slaba decat ce aveam inainte after market?

Trebuie pus un amplificator de antena ceva?

Multumesc.

post-5956-0-02740700-1397470131_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fiind  cel original, nu.

 

verifica sa fie buna baza la antena - acolo este amplificatorul antenei. Uite despre ce e vb ( e Variant dar nu are treaba, antena e aceeasi) http://vwforum.ro/topic/61490-diy-demontarea-antenei-de-pe-pavilion/?hl=%2Bantena

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut ! eu am pe masina de cand am cumparat-o un cd-player de pe piata , un panasonic . l-am dat jos si am vazut ca are o singura mufa dinaia dreptunghiulara prin care se conecteaza , am desfacut si la un prieten care are cd-player de fabrica si la el intra 2 mufe in spate ! ce ar trebui sa fac si ce sa cumpar ca sa pot pune un gamma 5 cu magazie de cd-uri ? multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cumva ai un adaptor pe cablaj - verifica mai jos pe fire, in spatele cass-ului. Daca nu ai si firele au fost taiate si adaugat noul conector - atunci adaptor sau modificat cablaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
mircea_0072002

Am o problema ciudata cu rotita de la volum. Trebuie sa o învârt foarte ușor pentru a creste volumul, în caz contrar se da singur mai încet. La fel face și la celelalte reglaje (fader, balance, etc)

Eu l-am curățat acum 2-3 luni (potentiometrul) cu wd40, sa fie asta cauza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am patit si cu potentiometrul de la un gamma. Eu l-am curatat cu spray de contacte ca mergea mai greu, dupa aia a mers usor dar am dat peste beleaua asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ce boxe pot lega la un gamma iv ? Astea oem de pe gamma v sunt mai ok ? Ma refer daca au un bass ceva mai ok sau un plus acolo :)) vreau sa pun si in usile din spate ...

Daca nu se potrivesc (si retin ca nu) fac eu o tiganeala pe interior :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee oare gasesc cablul de legatura dintre gamma 4 si magazia lui de cd ? :) nu stiu unde sa caut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!