Jump to content

Ibiza Sportcoupe


Vizitator
 Share

Postare recomandată

Muuuult mai frumoasa decat varianta cu 5 usi. Mie mi se pare ca varianta cu 5 usi parca a pierdut ceva din aerul sportiv, dar vad ca cea coupe a pastrat aceasta trasatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La varianta cu 5 usi, designer-ul parca a obosit si nu si-a dus ideea pana la capat cand a desenat partea din spate. Nu e spectaculos deloc, dar nici urat.

Modelul in 3 usi e mai reusit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

daaaaaaaaa asta arata mami bine decat ce ain 5 usi.....asta e, trecem in 3 usi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Imi place SC-ul, in special culoarea albastra-Galia Blue. La Salonul Auto de la Paris, avea interiorul oarecum personalizat, si aici ma refer la: covorase in albastre, fete interioare usi alb cu gri, bord alb cu gri, trapa, geamuri spate fumurii etc. Varianta in portocaliu -Lumina Orange- este spectaculoasa, insa mie nu mi-a placut asa mult.

In continuare imi mentin parerea ca Ibiza SC este un model reusit si cred ca se va vinde bine.

Cateva poze de la fata locului:

salonautoparis2008128ij7.jpg

salonautoparis2008132bt3.jpg

salonautoparis2008133sr0.jpg

salonautoparis2008134eo6.jpg

salonautoparis2008135mx1.jpg

salonautoparis2008136rs9.jpg

salonautoparis2008137si9.jpg

salonautoparis2008138kz4.jpg

salonautoparis2008139ym1.jpg

salonautoparis2008140wc2.jpg

salonautoparis2008141sb8.jpg

salonautoparis2008371jl9.jpg

salonautoparis2008374ek0.jpg

salonautoparis2008376hc5.jpg

salonautoparis2008377mw8.jpg

salonautoparis2008378qv3.jpg

salonautoparis2008379qx4.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O masina foarte frumoasa... parca SC a pastrat ceva din auto emocion. Ar putea fi pe lista mea de urmatoare achizitii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Wow ... frumusica foc!

Chiar au facut ceva cu mult bun-gust, dupa parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exteriorul e dragut, la interior imi plac mult ceasurile, schimbatorul si am impresia ca e mai mult spatiu la genunchi (asta ne poate spune cineva care a urcat in ea). Dar nu prea ma incanta volanul, bordul care pare prea simplu si butonul de avarii e cam ascuns acolo langa schimbator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

@cristi mie mi se pare ca noua ibita nu a pastrat nimic din auto emocion.mai repede vechea generatie

mi se pare prea brutala la capitolul design.nu mai are linii fine..frumos conturate.

eu cel putin asa o vad

plus ca plafoniera puteau si ei sa o schimbe.e identica cu cea din golf4/passat b5/polo si care or mai fi

putin mai multa originalitate nu strica

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Nu vreau sa creiez polemici si contradictii intre Golf VI si Noua Ibiza SC dar pretul cu care s-a lansat Ibiza mi se pare mai mult decat nesimtire.

Am configurat noua Ibiza cu gandul la o masina mai ieftina si mai economa. Am descoperit ca o masina din clasa mica poate sa coste cat una din clasa compacta. Nu mi-a venit sa cred ca diferenta intre o Ibiza cu aceleasi dotari ca si Golf VI este de 303 Euro fara TVA. Asa ceva nu pot sa concep pe o piatza auto in declin si in plina recesiune. Parerea mea personala este ca Seat nu vrea sa vanda masini si vor sa ajunga la faliment. In ridmul acesta sunt pe drumul cel bun.

In poza puteti sa observati ca am adaugat aceleasi dotari pe amandoua modele, Golful are multe dotari standard pe cand la Ibiza sunt optionale.

Golf VI 2 usi

-Tempomat (standard)

-Cotiera fata spate (Standard)

-Airbag cortina fata/spate (standard)

-Scaun pasager regalbil pe inaltime (standard)

-Climatronic Bi-Zona (optional)

New Ibiza SC

-Cruse Control (optional)

-Cotiera fata (optional) spate nu exista

-Airbag cortina fata/spate (optional)

-Scaun pasager regalbil pe inaltime (optional)

-Climatronic (optional)

Aveti poza atasata. Daca nu credeti ce vedeti in poza, intrati AICI si AICI si comparati echiparile.

post-3973-1230595285_thumb.jpg

Modificat de psyk3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Intradevar, pretul pentru aceasta clasa avand in vedere si performantele dezamagitoare ale motoarelor "mai accesibile" este strigator la cer, daca esti indragostit ce acest design care este cu adevarat suberb la sc, din punctul meu de vedere s-ar merita doar ceva la oferta pentru motorasul de 1,2 sau poate cel de 1.4, fara prea multe pretentii in ceea ce priveste optionalele ca altfel ajungi la un pret nejustificat pana la urma, apropo poate stie cineva oare va beneficia si ibiza de tsi-ul de 1.2 105 cp cu care va fii echipat noul polo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!