Jump to content

euro 3 la audi tt ?


aalimann
 Share

Postare recomandată

ceau oameni buni !!!!!!!!!

in prezent am un passat TDi si ma gandeam sa-l schimb cu un Audi tt. vreau sa-mi duc unul din germania dar nu stiu din ce luna a carui an s-au montat filtre euro 3 pe TT. ma poate ajuta careva ??? si inca ceva ce parere aveti de Audi TT ???

va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La nemti masinile respecta de multa vreme normele euro3. De exemplu un Golf IV GTI din '99 are, insa regula nu e general valabila. Cel mai bine vezi la fata locului. Mai mult ca sigur ca dupa 99 au toate. Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vlad....am intrabat pe cativa handleri din germania daca are masina euro 3 si mi-au zis ca nu stiu .....si sa iau seria seria motor seria sasiu de la fiecare sa verif la RAR dureaza o vesnicie !!!! nu ca ma grabesc in mos deosebit , dar as vrea sa stiu sigur....de unde crezi ca as putea afla cu siguranta luna, anul ??? oare careva de la RAR m-ar ajuta (nu prea cunosc pe nimieni pe acolo) ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.....si sa iau seria seria motor seria sasiu de la fiecare sa verif la RAR dureaza o vesnicie !!!!

<{POST_SNAPBACK}>

mi-e teama ca totusi asa va trebui sa procedezi, altfel te poti trezi ca nu o poti inmatricula :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca in brief e trecut clar EURO3 n-ar trebui sa ai probleme.. daca scrie altceva (D3, D4) poti avea surprize..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La nemti masinile respecta de multa vreme normele euro3. De exemplu un Golf IV GTI din '99 are, insa regula nu e general valabila. Cel mai bine vezi la fata locului. Mai mult ca sigur ca dupa 99 au toate. Bafta.

<{POST_SNAPBACK}>

Aoleu don Vlad daca ai stii ce poteca am facut eu la RAR cu briefuri de la GTI-uri in 2000 inainte sa-mi iau Leon-ul si toate erau Euro2 ai fii suprins. ;)

Revenind la subiect, ce motor vrei pe TT? 1.8T 180cp ca al meu e sigur Euro4 (singura problema este sa se mai fii inmatriculat vreuna in tara ca sa-l aiba in baza de date). Iar cel 225cp banuiesc ca este si el Euro4 fiind o evolutie a celui de 180cp (cu toate ca la noi n-as fii suprins daca domnii de RAR ar zice ca e Euro2 ;) )

V6 3.2l e aparut de curand, deci trebuie sa fie si el.

Iti recomanda sa faci o nota de constatare la RAR cu codul motorului si seria sasiului indiferente ce motor alegi sa nu ai suprize.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baieti.....eu nu stiu inca masina pe care vreau s-o iau....prin mai vreau sa ma duc la nemti sa-mi iau masina.....si va da-ti seama ca nu prea pot pentru fiecare masina care o vad sa sun in romania si sa dau seriile sa aflu daca are euro 3 ..... poate, adica sigur voi gasi mai multe masini....nu ma duc la prima si o cumpar....

vreau motorul de 180 sau 225 de cp 1,8 ...

toni ...din ce an e masina ta ...are euro 3 !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La nemti masinile respecta de multa vreme normele euro3. De exemplu un Golf IV GTI din '99 are, insa regula nu e general valabila. Cel mai bine vezi la fata locului. Mai mult ca sigur ca dupa 99 au toate. Bafta.

<{POST_SNAPBACK}>

http://www.rarom.ro/Liste_euro3.pdf

astea toate au Euro 3

TT MOTOR CC KW SPD TRAN

TT AUQ 1781 132 228 5H

TT AUQ 1781 132 228 6H

TT QUATTRO ARY 1781 132 226 5H

TT QUATTRO ARY 1781 132 226 6H

TT QUATTRO BAM 1781 165 243 6H

TT ROADSTER AUM 1781 110 214 5H

TT ROADSTER AUQ 1781 132 222 5H

TT ROADSTER AUQ 1781 132 222 6H

TT ROADSTER QUATTRO ARY 1781 132 220 5H

TT ROADSTER QUATTRO ARY 1781 132 220 6H

TT ROADSTER QUATTRO BAM 1781 165 237 6H

afli codul motor si te rogi sa fie unul dintre astea.

Modificat de scirocco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

TONI....ce fel de euro are masina ta?

<{POST_SNAPBACK}>

Euro4 (cod motor AUQ).

Dupa cum vezi lista post-ata de scirocco e la fel cu ce ti-am dat eu pe mail, deci se pare ca nu s-a modificat nimic de atunci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!