Jump to content

Reparatie plansa de bord


ceetah
 Share

Postare recomandată

folosesc detector dar este cu suport in geam.o improvizatie as face doar daca ar arata foarte ok, in rest nu cred..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zi mersi ca nu ti-a luat foc masina. o mica arsura, poti sa traiesti cu asta si alta data fii mai atent.

bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pacat de bord. La service-ul unde am reparat masina,baietii se ocupa cu manarit masini,borduri cu airbag-uri sarite,etc. Dupa ce lipesc plasticele (bord,capac air-bag) vopsesc totul cu Bumper. Aceasta vopsea,creata pentru a masca urmele de pa bare de plastic,bandouri si alte plastice,produsa de Body,o gasesti in Autovit, Ce-i drept,textura nu e aceeasi,Ei o faceau cu stropi,folosind un pistol de vopsit cu duza mai mare. Ar putea fi o solutie pentru tine sa repari si sa vopsesti astel doar bucata afectata,insa tinand cont de distanta mica pana la parbriz,nu stiu daca e loc de manevre. Plus ca si miroase ceva timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate o sa sune a tampenie, dar eu daca as fi in locul tau, as pune acolo o macheta cu Golf V, lipita frumos, si zic ca da si bine, mai ales daca gasesti una si in culoarea masinii tale.

Repet, suna aberant, dar m-am pus in locul tau si asta e cea mai simpla solutie. Daca nu ai piele pe scaune, nu cred ca da bine sa imbraci bordul in piele.

Parerea mea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa imbrac bordul in piele sau altceva pica fiindca eu nu vreau sa dau bordul jos.plus de asta vreau sa incerc sa gasesc o solutie sa repar cumva local fara sa dau jos bordul.

Deja azi cand am plecat de la munca ma mai obisnuisem cu ideea dar tot imi sare in ochi avand in vedere ca este exact in raza mea vizuala.

Tot mai sper sa gasesc o solutie "smart" care sa aiba rezultate bune dar fara prea mari complicatii.

M-am gandit sa lipesc/sa pun ceva acolo, cum zicea colegul mai sus dar imi plac lucrurile cat mai clean si nu cred ca mi-ar placea.

M-ai sap pe net poate gasesc si alte solutii sau poate chiar ajung la un service ce se ocupa de planse de bord cum mi-a sugerat mai sus Dexterino.

Nu m-as fi gandit niciodata ca o sticla de apa uitata pe parbriz poate sa faca asta, mai ales ca mi-a luat ceva timp sa imi dau seama de unde provine, avand si parasolarul pus dar nu pana in bord, din pacate, cred ca a accentuat propagarea razelor.

Multumesc pentru sfaturi si va tin la curent!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O alta solutie zic eu este achizitionarea dupa ebay sau alt site a altei plase de bord,cu 100euro se gaseste second hand si rezolvi tot!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca in sfarsit am gasit pe cineva priceput si care nu vrea sa ma usture de bani dandu-mi bordul jos si altele...prin amabilitatea unui coleg am dat de o persoana care are un service in jurul bucurestiului si se ocupa doar cu asa ceva.Pe scurt va face reparatia local fara a da bordul jos, toata operatiunea durand in jur de o zi.(procedeul nu il stiu)

Sper ca saptamana viitoare sa ajung sa fac reparatia, urmand ca apoi sa pun poze cu lucrarea finalizata.Cei care sunt interesati sa-mi dea pm.

Multumesc tuturor pentru ajutor si sfaturi !

Modificat de pr_cata
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

ceva informatii cu reparatia facuta,ma intereseaza si pe mine.

 

stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
Florin210611

Salut,

 

Si eu cu o problema asemanatoare.

Po ti sa mi dai un nr de telefon unde ai mers?

CAt a costat, etc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel de mai inainte zicea de cineva din jurul Bucurestiului. Acum 2 ani am mers cu un prieten la cineva in Jilava care se ocupa cu asa ceva. Lui ii cursese odorizant si ii topise local bordul la o Octavia. Am stat toata dupamiaza acolo si a iesit cel mult acceptabil. Lucrarea s-a degradat continuu, s-a umflat si cojit. Prietenul a cumparat un bord cu airbagul detonat si a decupat cu bisturiul portiunea stricata si a inlocuit-o cu cea de pe celalalt bord. Daca nu stii povestea nu iti mai dai seama acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin210611

Salut,

 

Cum au reparat bordul cei de la Jilava?

Nu a fost buna lucrarea?

Cat a durat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au dat cu un fel de chit, au finista si vopsit cu presiune f mica de aer, astfel incat sa arunce stropi, pt a da acea textura. Cateva ore a durat.. 2-3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

kicker...salutare spune-mi si mie...cum ti-a iesit lucrarea ..?(reparare plansa bord..)...esti multumit...?si eu vreau sa fac asa ceva ptr ca mi-au puscat airbagurile..si parca nu as da 2300 lei pe o plansa noua..poti sa pui ceva poze..?ce parere ai..?eu am gasit pe cineva din Targoviste daca nu ma insel...cu reparare polimeri in vid...si sincer nu stiu cum iese..si cat rezista.Ma fain...toate cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Cineva care a imbracat bord reconditionat bord airbag sarit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!