Jump to content

Lumini La Picioare


WooZie
 Share

Postare recomandată

Nu da eroare bec ars nici cu leduri, dar nu merg, mai bine zis merg vreo 4 sec si se opresc si daca te uiti cu vag-com, se vede ca da eroare(dar nu apare pe bord).

Functionalitatea.... fara asta se poate trai, dar arata mai bine si cum spune colegul.... la gasirea anumitor obiecte care sunt scapate pe jos e okey. Mie imi place si imi pare bine, ca am pus.

:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Dupa ce mi-am pus si eu leduri,am ajuns la concluzia ca tot cele OEM sunt mai ok,asa ca zilele astea am sa comand tot ce am nevoie si trec pe OEM respectand schema originala de mai sus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SALUT !!

stie cineva unde se leaga luminile de la picioare pentru locurile din spate?

sau trebuie sa le leg impreuna cu cele de fata???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe original se leaga la cele din fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au locas special sub scaun???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au locas special sub scaun???

Da, daca pui mana dedesubt gasesti un locas taiat in tabla scaunului. Iti recomand sa iti cumperi lampile cu protectie metalica in spate pentru ca se vor sprijinii direct in buretele scaunului.

Ca sa le pui cat mai frumos poti trage firele pe sub plasticul care prinde mocheta pe la usa din fata dupa care poti ridica direct mocheta si cu ceva chinuiala ajungi in cutiuta de plastic(depinde de modelul si anul masinii acolo ai un capac frumos de plastic sau pur si simplu un decupaj in mocheta) de sub scaun unde sunt infipte cablurile de la airbag-ul din scaun si eventual daca ai scaune electrice, incalzirea si cablurile pentru motorase. De aici iesi usor prin tubuletul negru care duce firele pana sub scaun si astfel nu risti sa iti rupa cineva, cu piciorele mai lungi, cablul pentru lampa(se va misca frumos chiar daca iti mai reglezi scaunul).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru ajutor! Astazi am montat lampile pentru locurile din fata; pret de cost: 120 ron si 1,5 ore de munca. Am folosit piese originale, fara improvizatii si arata foarte bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu vreau pe original , sa inteleg ca atunci cand deschid usa din spate se va aprinde si in fata,sau toate odata???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Indiferent de ce usa deschizi se vor aprinde toate, la fel ca si plafonierele(se aprinde simultan cea din fata cu cea de la mijloc-spate)

Pe original nu au existat niciodata ca echipare din fabrica decat pe fata. Parca nici A3 nu are din fabrica decat pe fata. Pe spate vin de la A4 si se aprind la fel: toate odata indiferet de usa deschisa.

Bineinteles ca isi pastreaza optiunea originala de diming la stingere.

Modificat de cosmin22
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intrebat pentru ca ieri m-am urcat intr-o Skoda Superb,Octavia, Seat Exeo si toate aveau lumini la picioare fata/spate ,dar diferenta era ca se aprindeau individual adica usa si lumima.sa inteleg ca optiunea asta este numai pe modelele mai noi?

nu se poate adapta in nici un fel pentru golf sau trebuie schimbat vreun calc.

Modificat de spydy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici noul Superb, nici Octavia , nici macar cea cu FL nu are aprindere separata.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai lumini in usa, ai putea sa legi la luminile respective. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand o avea golful V lumini in usile din spate o sa aiba de unde sa le lege.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucian.1950
Am intrebat pentru ca ieri m-am urcat intr-o Skoda Superb,Octavia, Seat Exeo si toate aveau lumini la picioare fata/spate ,dar diferenta era ca se aprindeau individual adica usa si lumima.sa inteleg ca optiunea asta este numai pe modelele mai noi?

nu se poate adapta in nici un fel pentru golf sau trebuie schimbat vreun calc.

In mod sigur era facuta dupa, nu era din fabrica.

De fapt poti face asa ceva oricind, dar independent de electronica masinii.

Functionarea : usa deschisa=aprins, usa inchisa=stins si asta fie tot timpul, fie numai cu pozitiile aprinse, dar atit. Mai mult este prea mult de investit si de modificat la masina ca sa merite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum sincer nu imi aduc aminte exact de skode care era exact si cum dar la seat exeo sigur asa era pt ca m-i sa parut nornal sa se aprinda lumina pt fiecare usa in parte.

Legat de usile din spate de la golf sigur se pot monta lumini in usa .

Maine ar trebui sa imi ajunga toate piesele asa ca pe la sfarsitul saptamani am sa pun si poze.

masinile erau noi si erau in expozitie toate fiind modele aproape full-optional.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lumina de pe usa se aprinde doar pe usa care o deschizi, cele de la picioare se aprind impreuna toate.

Legat de usile din spate de la golf sigur se pot monta lumini in usa .

Si le legi la cele din fata, sau unde, ca , calculatorul de usa spate de G5 nu suporta lumini, doar cel de jetta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Luminile de la picioare am sa le leg cu cele din fata, sper sa nu intampin vreo problema .

Trebuie sa fiu atent la ceva anume sau se fac legaturile normale + cu + si - cu -

Thx AL Bundy. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se leaga simplu, in paralel.

Respect!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucian.1950

Daca luminile din fata sint legate intre un plus de comanda si masa masinii, ai nevoie numai de un singur fir care sa-ti aduca plusul in spate, becurile legindu-le intre acest fir si masa masinii. Daca nu este schema asta, atunci ai nevoie de doua fire si nu trebuie sa te atingi de masa masinii. Cristi poate sa ne confirme care este modul de legare al luminilor din fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am terminat trebuie numai sa le activez cu VAGul.inainte de asta am facut proba pe direct de la baterie arata de milioane

firele au fost trese prin praguri si prin cutia de mufe de sub scaun

post-39748-1274865661_thumb.jpg

post-39748-1274865677_thumb.jpg

post-39748-1274865694_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi le-am legat si eu pe ale mele, doar ca am folosit un singur fir de plus, masa fiind luata de la firul de masa al incalzirii in scaune, firul l-am tras prin canalul de cablu existent intre scaun si podea si am folosit un loc gol din mufa de la podea, respectiv 1 la sofer si 6 la pasager, 1 de la pasager fiind ocupat.

LE poza nu e de la mine.

post-1788-1274882797_thumb.jpg

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa inca 1,5 ore de tavalit pe sub banchete, am rezolvat si cu luminile pentru locurile din spate. Cea mai nasoala parte a fost cea cu trasul firelor pe sub mochete!

post-43607-1275162712_thumb.jpg

post-43607-1275162719_thumb.jpg

post-43607-1275162727_thumb.jpg

post-43607-1275162731_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

imi puteti spune si mie un cod pentru luminile la picioare spate ?

le am pe cele din fata si as vrea si in spate

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marian w- audi

- lampa iluminare cu carcasa metalica----6L0 947 415

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!