Jump to content

Geamuri Electrice Lupo


ista
 Share

Postare recomandată

ai cumparat kit-ul? si eu am o maneta rupta :D poate faci o oferta pentru cea buna :D

poate pe viitor as pune si eu, sa imi spui ce ai gasit si la ce pret, poate realizezi un tutorial daca te bagi tu la montat.

Comand eu zilele astea un kit pt mine, daca vrei suna-ma 0724062626 sau 0765455041

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu gasisem sa le aduc cu 5 mil, dar poate va ajuta Bebe Make sa le aduceti mai ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Si pe mine ma intereseaza kit-ul pentru geamuri electrice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salutare,

cred ca e mai simplu sa cautati mecansimul complet ( motor + macara ) inclusiv suruburi si mufa care venea pe cabluri, pe la un SH.

Eu am dat 4 mil pe ele si mi-a luat o ora sa le montez. Mai mult a durat trasul de fire prin / pe sub bord, stilpi....

Si am mai facut o modificare, electronica motoraselor am eliminat-o complet, acum la motor ajung doar doua fire - ca si la kitul universal - care in functie de polaritate, ridica sau coboara geamurile. Nu e nici un risc de ars motorasul

la cap de cursa, doar daca insistati. Pentru buna regula se poate face o protectie ( siguranta ) in cablul de alimentare de la baterie la comutatoare, e traseu comun.

Butoanele s-ar gasi prin piata, sau puteti folosi cele de la un kit universal ( sau de Logan... :blah_: ) cu 5 contacte.

stima,

radu negoita

PS, daca vrea cineva doua motoare nou noute, nefolosite, de la un kit universal.. nu le-am mai montat, evident.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Buna,

cum sunt geamurile? as vrea sa-mi pun si eu, si tot la asta mam gandit, mai bine sh originale decat after market...ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

radu negoita

salut,

merg foarte bine, mecanismele se potrivesc perfect la gauri, in afara de cele doua butoane de pe bord, care nu sint "de acolo", nu am nici o problema.

stima,

radu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te rog nu faci cand ai timp niste poze la butoane?ca sunt curioasa unde le-ai pus si cum arata...eu nu stiu unde sa le pun ca nu mai am decat unul gol...o sa pun si eu o poza pt sugestii...ms ;)

post-90264-0-96747000-1304679867_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

radu negoita

eu le-am pus acolo unde tu ai butonul cu reglaj pt oglinda ( cred )... central

ce sint butoanele din lateral ?

ma mir caci ai AC si oglizi electrice, nu ai geamurile electrice in stock ?

radu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

butoanele alea sunt incalzire in scaune...stiu si eu ca e ciudat ca are astea da nu are inchidere centralizata si geamuri el :))...dar incerc sa rezolv minusurile astea...cu inchiderea se rezolva mai repede, la geamuri nu stiu cum o sa fie...poate reusesc sa le pun pe usa...o sa ma mai documentez..merci de info...daca mai sti ceva... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

radu negoita

da, cu inchiderea si alarma se rezolva relativ repede - 100 roni e un kit complet ( alarma, modul inchidere, actuatoare, fire.. ) ca carefour sau oriunde se vind la paket. Numa munca de tras firele e nasoala..

pt geamuri insa pare-se tebuie sa iei kit complet de macarale electrice ( atentile la demontare de pe masina donatoare, sa-ti dea toate plasticele si suruburile, si niste piese de scritiietoare neagra ) dupa care iti trebuie fetele de usa cu gaura de comutator, comutatoarele si mai ales firele ( sau macar mufele )... cit mai lungi, taiate cit mai aproape de sigurante. Sigur, daca ai fetele de usa cu comutatoarele se poate face electrica separat, dar e si mai mult de munca.

Oricum la urma, o sa trebuiasca sa astupi gaurile de la manivela, s-ar putea sa capitonezi fata de usa cu folie autoadeziva, ca la exterior...

deci e de munca...

radu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms de info...poate ca o sa le las deoparte si doar daca gasesc usi ca ale mele o sa fac schimbarea(are un model mai ciudat tapiteria)..deocamdata vreau sa fac inchiderea centralizata si apoi mai vedem...

O zi frumoasa :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut! am un lupo 1.4 tdi din 2000 si sunt curios unde ti-ai pus butoanele de la geamuri? sunt pe usi sau pe bord ca la logan? cat te-a costat kit-ul? intrebare adresata lui jondo1ro

Modificat de andyx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salut,

Stie cineva de unde pot cumpara un motor pentru macara geam dreapta fata, pentru marca vw lupo 2001, capacitate cilindrica 999, 50 cai putere, tip motor auc .

Motorasul care este acum la geam face figuri, cand merge cand nu merge, are perioade destul de lungi exemplu a mers sa cobor geamul cam 3 luni pe urma nu a mai mers vreo 7 luni pe urma iar a mers sa cobor geamul 2 luni si acum iar nu mai merge, cand apas pe butonul de actionare se aude un ticait .

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca e vorba de motoras chiar, dar chestia asta mi s-a intamplat si mie la Arosa. Dar rezolvarea am gasit-o tot pe net. S-a descoperit ca de fapt se blocheaza macaraua chiar, iar motorasul sesizeaza asta si cand actionezi geamul, "da afara" protectia termica de fapt. Asta auzi tu , e acel click in usa. Eu am desfacut cu greu motorasul de pe dreapta (geamul fiind ridicat), apoi am coborat geamul, am scos macaraua si am uns tot mecanismul cu o vaselina alba adusa din Germania, adusa de un vecin. Geamul a inceput sa mearga si vad ca are chiar viteza mai mare decat cel din stanga acum. Asa ca o sa-l desfac si pe acela, sa-l ung macar. Deci...merita sa incerci si tu asta, inainte sa iei alt motor.

Modificat de dany19940
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Multumesc foarte mult pentru raspuns, o sa incerc sa-l desfac si sa ung macaraua sper sa fie decat asta . Desi am incercat sa fortez geamul cu mainile in timp ce apsam pe butonul de coborare si tot nu vrea .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salut , ai reusit sa rezolvi problema geamurilor ? am aceeasi problema ca si tine , dar nu reusesc deloc sa ii dau de cap .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
cosmindumi87

Salutare!

Macaraua de la geamul electric de pe partea dreapta s-a defectat. Am vrut sa imi cumpar un kit de reparatie. Am inteles ca sunt doua feluri de cleme pentru lupo care fac diferenta in cazul celor doua kituri. Am inteles ca unul are cleme negre si unul are clemele albe.

Stiti cumva daca exista o asemenea diferenta?

Oare se potrivesc cele de pe polo 6n2?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut! am si eu probleme cu geamul electric pe partea dreapta, se poate repara fara chit de reparatzie?? am inteletz k se schimba nu stiu ce piesa care treb inlocuita

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!