Jump to content

Bara Fata Golf 5 / Jetta


WooZie
 Share

Postare recomandată

Am dat-o jos, dar am avut o surpriza...lucrare tipic romaneasca. "Meseriasii" care au fixat suportul pt numar au pus niste holzsuruburi de juma de metru, care au trecut si prin suportul original ala negru si prin ornamentul cromat pana dincolo....cu alte cuvinte am 6 gauri de astupat daca vreau sa il dau jos. :angry: Mai ramane varianta cumpararii ,sa vedem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    30

  • Bobo Chill

    13

  • andy_nr10

    11

  • WooZie

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

Hai sa vorbim un pic si de bara spate, mai precis despre fusta de sub spiler.

Eu as vrea s-o schimb cu una in culoarea masinii. Mai precis as vrea sa schimb fusta din prima poza, cu cea din a doua.

A mai schimbat cineva? Stiti cumva daca mai trebuie schimbat si altceva in afara de piesa in sine (ma refer la prinderi, ca in cazul celei din fata)

post-20430-1208687663_thumb.jpg

post-20430-1208687678_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt sigur ca cea de la Caractere care ai pus-o in poza are prinderile ca si cea OEM.Acum eu sunt curios cam cat ar costa... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
On ‎4‎/‎21‎/‎2008 at 13:01, 4abc a scris:

Sunt sigur ca cea de la Caractere care ai pus-o in poza are prinderile ca si cea OEM.Acum eu sunt curios cam cat ar costa... :lol:

Cred ca mare majoritate a producatorilor de tuning-parts respecta intocmai specificatiile pieselor stock tocmai pentru a inlesni modificarea (si vanzarea, binenteles :angry:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ideea e ca cea din poza pusa de mine este intr-adevar de tuning.

Ceea ce vreau eu este una OEM, pe care sunt sigur ca multi ati vazut-o in trafic si mai mult ca sigur ca multi dintre voi au asa ceva pe masina.

Poza e pusa acolo pentru ca nu am gasit una cu ceea ce vreau eu, insa seamana foarte mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu te referi la fusta de Individual sau R-Line.

Vezi la topicul Accesorii Golf 5 daca gasesti codul.

post-3973-1208857791_thumb.jpg

post-3973-1208857802_thumb.jpg

post-3973-1208857811_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On ‎4‎/‎20‎/‎2008 at 11:15, WooZie a scris:

Am dat-o jos, dar am avut o surpriza...lucrare tipic romaneasca. "Meseriasii" care au fixat suportul pt numar au pus niste holzsuruburi de juma de metru, care au trecut si prin suportul original ala negru si prin ornamentul cromat pana dincolo....cu alte cuvinte am 6 gauri de astupat daca vreau sa il dau jos. :angry: Mai ramane varianta cumpararii ,sa vedem.

Trebuia sa ma crezi can ai citit la postul #2. Era de asteptat asa ceva!

OT : Fie ca sfanta sarbatoare a invierii domnului sa-ti aduca cele 4 taine divine: incredere, lumina, iubire, speranta.

Clipe de neuitat alaturi de cei dragi si numai realizari!

Paste Fericit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu si nu te-am contrazis, dar sa le puna asa de lungi.....cine putea sa-si imagineze.Paste fericit la toata lumea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

cea de GTI vopsita la un meserias bun are aproape acelasi aspect , doar ca are si spatiul ptr evacuare

a se vedea ce am facut eu...si altii... :wub:

am vrut fara spatiu pentru evacuare...dar fusta R sau individual modelul asta costa 2200 lei spre deosebire de fusta GTI+ vopsit + evacuare care nu cred ca v-a ajunge mai mult de 700 lei..(inca nu am facut evacuarea)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei sa-i pui bara de GTI sau GT Sport, trebuie sa-i schimbi si tragar-ul. Nu se potriveste bara cu tragarul tau. Eu mi-am schimbat bara de CL cu GT Sport si am avut noroc ca pesoana de la care am cumprat bara avea si tragarul, asfel am facut doar un schimb cu al meu si nu am fost nevoit sa-l cumpar.

salut. am si eu o intrebare.

inteleg ca pentru a scimba o bara stock cu una de gt trebuie pe langa bara in sine si un tragar.

corect?

ce face tragar-ul respectiv ? poti sa detalizi putin...

si inca ceva ...persoana de la care ai cumparat piesele aduce asa ceva din afara sau le procura din dezmembrari

pe mine ma interesa sa schimb bara fata de pe un golf v sportline 2004...

dar cel mai bine, in cazul in care vrei sa ma ajuti trimite/mi te rog un pm cu un nr. de telefon si te sun eu .

Multumesc mult.

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa schimbi bara stock cu una GT sport trebuie asa:

trager (suportul radiatoarelor)

suportii port far

armatura barii

absorbantul ala de spuma

apoi

grile proiectoare

masaca VW, semna V

grila radiator

ornament grila radioator

si proiectoare ca nu mai merg nici alea standard

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fusta spate de la Caractere arata foarte bine, din pacate ea este cea mai scumpa dupa piata (mult mai scumpa ca rieger, abt , etc) , faza cea mai interesanta este ca fusta de :R sau individual este mult mai scumpa decat una rieger sau abt si dupa parerea mea cele mentionate arata mult mai bine si sunt si mai ieftine. :(

btw fusta gen :R se gaseste la anumiti tuneri (cel putin asa am vazut pe afara) si este considerabil mai ieftina decat una cumparata de la dealer (pe langa acest fapt iti poti si alege cum vrei sa fie situata evacuarea -> centrala , dreapta sau stanga , ea venind cum iti doresti sa fie decupata) .

Sper ca nu am fost offtopic deoarece titlul este "bara fata" dar am vazut ca s-a discutat si despre anumite fuste spate ptr golf V.

Modificat de MaryS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fusta spate se schimba foarte usor, fara alte modificari. Este prinsa in cleme si in 4 surubrui parca. Eu am schimbat-o pe a mea cu una de GT sau 4 Motion, adica cu decupaj pentru evacuare. Nu stiu cat a costat pentru ca a fost pe Casco.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

;)

ceva informatii si pentru mine...

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tin sa va reamintesc ca topicul asta se refera la BARA FATA... Este un topic dedicat fustei spate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles de la un coleg de pe forum...ca ar exista bara fata "desingn gti" , care s-ar potrivi perfect la tdi-uri(ptr asta ar fi si facuta...)

stie cineva ceva de asta?:beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu exista ca piesa de origine.. poate au scos-o ceva tuneri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am vazut decat Dietrich face GTI Look & R32 Look. Vad ca au 2 variante la GTI , AICI .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca si tmtuning

acolo am vazut ceea ce cauti tu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok...mc :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt incurajate astfel de actiuni pe acest forum.

Te rog sa citesti Regulamentul!

Multumesc de intelegere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cei de la oettinger au ceva de gti

era un golf v la autoworld cluj cu kit-ul de gti de la oettinger

nu are rost rost sa spun ca pretul era mai mult decat umflat (!! parerea mea!! )

(2000 €:spoiler fata-spate, praguri si eleron)

un spoiler custom made, oricum te te scoate mai ieftin, daca gasesti pe cineva bun :P

Modificat de angel eye
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

treaba este ca eu nu vreau tuning...:icon_thumright: daca ma intelegi...

vreau sa arate masina "cat mai oem" cu f mici plusuri eventual...:blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!