Jump to content

Scuturi plastic si metalice Fabia


Jacku
 Share

Postare recomandată

Polo, Seat ....

Gasesti  la articole menaj:

http://www.dedeman.ro/ro/sanitare/materiale-pentru-curatenie-si-menaj/maturi-perii-bureti-lavete-farase/incaltator-mare-48-cm-661120.html

Tai elegant 2-3 bucati de plastic din aceasta ustensila ieftina, (cate urechiuse ai avut la scut) si le gauresti, o gaura pentru prinderea de caroserie...o gaura pentru prinderea de scut la care vei pune surub.....si gata treaba baiatu'...

Sa nu imi spui ca este o ,,ti...ga....ie",  fiindca si julitul pielii de pe zebra, ma refer la dezlipitul ala ce ai zis pentru recuperarea patratelelor...tot asa este... :winter:

Daca iese o treaba faina Sudsemnatule....sa faci un DIY.... :lol:

Hai, ca te las.... te retin, si tu ai de lucru.

Modificat de carmina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Carmina

    17

  • Sudsemnatu

    9

  • bluetux

    8

  • cipl

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cata rautate, cata rautate in zona aia de dupa Carpati :RO flag:

 

nu gasesc decat asa si nu au pernutele alea...mai caut, de aia intrebam daca se potriveste de la alta masina sau sa refac cumva prinderile alea.

post-95483-0-75288100-1366617089_thumb.j

post-95483-0-94992800-1366617106_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eiiii, nu este rautate....eu o numesc ,,grija fata de aproapele tau".... :winter:

Refa prinderile alea...se poate Sudsemnatule...sunt ,,n" variante, trebuie doar sa te straduiesti...si vei reusi.

Sa faci un DIY, te rog eu... :lol:

Modificat de carmina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat de la bricostore niste tablite din otel cu mai multe gauri. O sa incerc sa le prind pe scut, in colturi, in dreptul prinderilor rupte si dupa aia tablitele sa le prind cu surub direct in locasul special. Vedem daca reusesc:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au dat baietii la service 2 gauri noi in scut si l-au prins. Acum sta de nu are treaba!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iar te-ai ,,invartit" Sudsemnatule. Faci ce faci...si din nou ai reusit o aterizare lina, asai?

Ai batut mult din ciocanitoare, ne-ai speriat, si cand colo...un fleac, ne-ai ciuruit... :lol:

Modificat de carmina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu ceva informatii.Sunt incepator, am masina de o luna, skoda fabia 1.4 16v din 2001, pe benzina.sunt paralel cu masinile.e prima masina .pe gheata de dupa zapada am reusit nu stiu cum sa-i sparg scutul .am comandat unul, am dat 96 lei, de plastic.nu stiu la ce ma asteptam dar acesta e mic, eu credeam ca acopera toata masina.cel ce mi l-a schimbat spune ca nu ajuta la nimic desi e la fel ca cel spart.oare asa e? Trebuia sa iau alt fel?

Multumesc mult.am pus o poza oarecum asemanatoare cu al meu, nu mi-am dat seama sa-i fac poza.

post-132409-0-92901900-1392741563_thumb.

Modificat de momosica
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, asa este.

Nu.

 

Nu.

Ce sa se intample?

Modificat de carmina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, nu afecteaza cu mimic ca e gol dedesupt ? nu se intampla nimic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!