Jump to content

Potcoave Noi Sau Inca Un Catar Batran Pentru Transplanturi ?


sorin6
 Share

Postare recomandată

Pun intrebarea AICI, pentru ca este, in mare parte, specifica modelului Polo "vechi"...

Ce ziceti, este rentabila refacerea unei masini prin cumpararea de piese noi, sau, mai degraba, achizitionarea "la sursa" a unei masini intregi "pe roti" ? (2-300E pe "mobile" si/sau e-bay)

(Admitem in cadrul discutiei ca obiectul este accesibil din toate punctele de vedere geografic, lingvistic, tranzactional, disponibilitate de a-l conduce pana acasa la tine, etc, etc...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multi au citit, nimeni nu "a indraznit" sa raspunda... :P

La intrebarea pusa eu am raspuns... prin cumpararea unei a doua masini, cu probleme de motor, in plus de piesele "in dublu" am obtinut jante de ALU, geamuri colorate, "capac" la cutia de manusi, interior "sport" (ma rog... asa se cheama :( )

Si o planetara in stare buna, de fapt... aia ma durea pe mine... :)

Asa, ca idee, actele si restul elementelor necesare identificarii vehiculului sunt disponibile la pret "amical"... Cat sa fiu motivat sa fac un pachet si sa ma duc la posta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Rabla a servit inca odata... cablu de ambreiaj rupt la plecare de la Carrefour (ajuns acasa cu chiu cu vai in viteza a treia...) Schimbatul dureaza 10 minute...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!