Jump to content

Parbriz Crapat


horia2005
 Share

Postare recomandată

Salutare!

Acum 1 saptamana am avut ghinionul sa-mi sara o piatra in parbriz. La inceput nu i-am dat importanta, gaurica era destul de mica. Dar acuma am constatat ca de la gaurica respectiva au inceput sa plece vreo 2 linii de " fractura" si tare mi-e teama ca se maresc.

Va intreb unde as putea gasi un parbriz, la ce pret sau cum as putea sa opresc inaintarea acestor linii.

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristy_snacks

Vezi la colegul de pe forum Volksman.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceeasi problema am avut-o si eu acum 3 luni. Ideea e ca se poate remedia fisura daca se actioneaza rapid, fisura sa nu se extinda prea mult (max. 2, 3 cm.). Daca se intrunesc conditiile amterioare cu siguranta nu vei fi nevoit sa schimbi parbrizul. Incearca la firmele specializate in comecializarea si montatul parbrizelor gen AGER Service. Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot repara fisuri si mai mari. La o duba am vazut reparata o bucurie de cca 12cm. Toata treaba e sa fie proaspata lovitura si sa nu fi spalat masina in prealabil, aviz cui va mai avea nevoie si va citi aici.

Pana schimbi parbrizul zgarie cu un izolator de bujie circular in capetele razelor care se extind, ca sa le opresti, altfel te poti trezi cu el pe bord daca mai variaza mult temperatura zi-noapte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am interesat de parbriz: la Volskman 800 ron, la Ager 850 ron. Am gasit un service Olimpia de pe sos. Fundeni cu 590 cu manopera cu tot. Ma duc miine sa-l schimb.

Oare n-o exista ceva pentru protectia parbrizului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti sugerez parbriz original....cine stie ce parbriz ieftin au aia, si dupa aia se crapa la primul gainat!

nu te zgarci, ca dupa aia dai mai mult!

si nici manopera nu e la indemana oricui!

eu l-as lua de la volksparts si l-as monta la ager.am si facut de altfel chestia asta, nu mi-a parut rau nici o secunda de banii dati pe un parbriz cu emblema "W" pe el!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Un coleg de servici tot Touran are , a patit aceeasi problema cu parbrizul. A gasit un service care-i cerea mai putin ca la reprezentanta (manopera+parbriz ). Urmarea : in 1 luna parbrizul cel nou (neoriginal) a facut o dunga fara sa fie lovit de vreo piatra, etc. Asa ca mai bine cumperi original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot repara fisuri si mai mari.

poti da mai multe detalii unde se pot repara gaurile de la pietre?

10x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru sfaturi. Parbrizul l-am montat la cei de la Olimpia. Este identic si la fel cu cel pe care l-aveam inainte. Garantia este de 2 ani, asa ca daca se fisureaza fara sa fie lovit de ceva, ma duc din nou la ei.

Sanatate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Valentin M, stiu ca ExpertDetailing aveau servicii de reparare parbrize si fac treaba buna. Vezi pe topicul lor de prestari servicii din aria corespunzatoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

am parbrizul crapat la touran.sunt din IALOMITA,SLOBOZIA.daca mi-ati putea spune unde as putea sa gasesc un parbriz bun si ieftin.touranul este din 2004 1.9 avq.va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai drum prin Bucuresti iti spun eu. Te costa 450 parbriz + manopera.

Suna aici www.automotiveglass.ro. Eu am aceeasi masina si in alta parte nu am gasit mai ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salutare eu am reparat o fisura la touran cu 60 ron se mai vede foarte putin la Ager. Asa arata aparatele

post-44115-0-18037700-1389906729_thumb.j

post-44115-0-58532700-1389906738_thumb.j

post-44115-0-83432700-1389906769_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Topic vechi, stiu, insa vreo recomandare de service unde pot sa comand si sa schimb parbrizul la vagon?

A mai aparut o crapatura aiurea si e cazul sa-l schimb.

Parca vazusem un service pe Progresului sau C-tin Istrati dar nu am mai trecut de mult prin zona aia.

 

Nu caut cel mai ieftin ci unul mai la indemina sa nu fiu nevoit sa ma duc mai departe de nordul orasului sau Liberty Mall.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Ager langa Cimitiru Belu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!