Jump to content

Jante Superb


florin1
 Share

Postare recomandată

Va rog sa-mi spuneti si mie specificatiile tehnice ale unei jante de skoda superb. m-ar interesa pentru o janta 16".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe www.skoda.de exista pentru Superb jante de tabla (6J x 16" H2 ET40) si jante de aliaj (6J x 16" H2 ET 37). Nu e specificat diametrul de prindere dar banuiesc ca este ca la Passat: 5 x 112.

Modificat de DRAPAR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

salut! dar specificatiile pentru o janta pe 17? nu am gasit si tot caut de vreo cateva zile... multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Specificatiile pt Superb , sunt ca la Passat 3bg , 225/45/17 , 7J , merge si 7,5 J Et 37 au jantele de fabrica , merge si ET 35 , prinderea 5x 112

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc frumos! vreo recomandare pentru jante? brand sau la ce ar trebui sa fiu mai atent cand o sa-mi cumpar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca marci , gasesti o gramada , de evitat cele gen replica facute prin China ,incearca marci consacrate chiar daca sunt mai scumpe.

Modificat de b97dmt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa-mi iau de 17, de aliaj; inca nu sunt hotarat asupra unui model; abia am inceput sa caut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

gasesti la 20-25 mil jante frumoase,chiar cromate.Merg puse si cauciucuri 225/55,nu doar 225/45.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Jantele mele pe 18" Borbet, Design LS black polished (sunt si pe 17") :

Size Offset

7 x 17 35, 38, 40, 45, 50

8 x 18 18, 35, 40, 45

post-7963-1239199465_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
vreau sa-mi iau de 17, de aliaj; inca nu sunt hotarat asupra unui model; abia am inceput sa caut.

Eu la Superbul meu am jante pe 17 originale ale masinii si sunt foarte bune...in 100 de mii de km de Romania noastra scumpa...nu au nimic. Ti le recomand! Masina nu a fost menajata, am mers prin multe drumuri la munte de tractor, si de ceva vreme o conduce si un pustan de 18 ani fara experienta care nu prea ocoleste gropile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Poate sa mi spuna cineva daca merge latimea 235 la cauciuc pe superb?Nu vreau sa risc sa le comand si sa se frece cu aparatoarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am vazut la cineva 235 si pe fata si pe spate, dar avea jante pe 17. eu am 205 pe fata si 225 pe spate la jante de 16 si nu am probleme. eu zic ca merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate sa mi spuna cineva daca merge latimea 235 la cauciuc pe superb?Nu vreau sa risc sa le comand si sa se frece cu aparatoarea.

Am eu 235/45/17, merg fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi baieti.Despre marimea 17 era vorba,am uitat sa specific,scuze.Totusi inaltimea 45 mi se pare cam mica pt autostrazile noastre,simt toate mucurile de tigara.As opta pt 235 50...Deci,daca nu freaca alea de 45,merg si astea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intrebare .... distanta intre prezoane la golf care este ?? stie cineva ? 5x100 ?

mersi

de golf 4 este vorba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A polishat cineva jantele?Cum ies?Am auzit ca ar bate spre cele cromate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

daca vopseaua e ok , le poti polisa. Daca vopseaua e exfoliata , munca in zadar...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Ajutati-ma si pe mine va rog. Aveti idee cum se numeste modelul acesta de jante?

Sunt originale Skoda Superb 3U si mi se par tare faine.

post-37532-0-32281100-1417120375_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut tuturor.As vrea sa cumpar 4anvelope noi 235/45/17 si ma gandeam daca pe spate as putea monta 245 45 17 pentru un look mai fain si o stabilitate mai buna,acum nu stiu daca anvelopele de 245 latime  merg puse pe jantele originale de superb de 17 ,sau daca o sa imi atinga ceva prin spate fiind prea late.Astept pareri ,Multumesc!

Modificat de fanatykul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!