Jump to content

Led Rosu Portiera Sofer


Aditu
 Share

Postare recomandată

Am procedat asa cum ai spus tu , am inchis masina din exterior si din interior am incercat sa deschid usile la nici una nu merge la oricare din ele trag de maner se ridica acel tamburus dupa care coboara la loc, nu se deschide nici o usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In prima postare vizavi de problema ta, spuneai ca la usa spate nu se aprinde plafoniera la deschidere. Da jos yala, refa lipiturile, schimba switch, curata motorasul si vezi daca va functiona ledul apoi. O scanare ai facut? Ce erori ai stocate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am făcut scanare, o sa fac în curând, mulțumesc pentru sfaturi, drumuri bune sa ai ! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Am schimbat de curand broasca usii din dreapta fata.

Dupa schimbare, nu mai clipeste ledul rosu al inchiderii centralizate.

Usa pasagerului se deschide din interior (la a doua actionare a manerului), deci usa nu e pe safe (dar a soferului este, nu se deschide dinauntru)

Se poate regla din tester, sau e nevoie de demontare a broastei?

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Postez aici, pentru ca masina e pe aceasi platforma cu Polo.

Am o problema la o fabie break mk1, nu se mai aprinde ledul rosu la inchiderea masinii, la tester functioneaza,

deci nu e ars sau deconectat.

Are inchidere din telecomanda originala, am dus-o la electrician care a zis ca totul functioneaza

perfect si nu stie ce are.

Am verificat si eu si am gasit ceva:

- portiera din spate dreapta nu se deschide actionata manual din interior

cand masina e inchisa centralizat fara "safe" (telecomanda apasata a doua oara la inchidere).

- desi nu are geamuri actionate electric la usile din spate, am o eroare tot pe dreapta spate

00915 - Window Regulator Switch: Rear Right: Driver (E55)
27-00 - Implausible Signal

Ma intreb daca e posibil sa se rezolve problema cu ledul prin schimbarea broastei la usa in cauza ?!

Multumesc anticipat🙂

Modificat de bluetux
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In teorie da. Trebuia sa ai si eroare legata de yala respectiva, pe modulul confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am eroare la nici o yala, dar usa in cauza nu se deschide din interior pentru ca numai acolo nu 

ramane ridicat butonul din portiera la actionarea manuala. Deci o problema se pare ca tot e acolo.

Modificat de bluetux
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!