Jump to content

Senzori de parcare OE pe Golf 5 / Jetta


andy_nr10
 Share

Postare recomandată

pana acum nu am avut ocazia sa il probez de prea multe ori, insa sunt cam indecis, adica mai piuie si cand nu am nimic in spate.

bine acum comparand-ul cu parctronicul de pe mercedes cred ca e normal sa mi se para slab.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am montat si eu si sunt total dezamagit piuie abia la 20-30 cm adica prea tirziu. Montat pe exterior provizoriu mergea mai bine. Bine ca nu am muncit prea mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti dau eu banii pe el daca nu-ti convine, gandeste-te si spune-mi ca eu mor sa astept pana mai primeste ala iarasi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-i dau eu pe-ai mei daca vrei. Sunt in cutie asa cu i-am primit. Nu-i mai montez fiindca am gasit din aia clasici la reprezentanta si nu costa nici asa mult cu tot cu montaj. Daca ii vrei telefonul meu este 0724245325.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce sa-ti mai dau ca e montat in bara deja. Nu cred ca-l mai scot intreg de acolo. Poate are cineva o idee de ce nu merge mai departe. E la 50 cm de la sol, nu are metale linga el, nu stiu ce are. Sau poate asa e normal dupa ce-l montezi, poate ca plasticul barei opreste o parte din puterea cimpului magnetic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact asa detecteaza si la mine, la 50 cm si daca dai un pic mai tare cu spatele il bulversezi de tot :rolleyes:. pentru ce imi trebuie mie e destul de bun, adica parcari la milimetru, pe care oricum nu poti sa le faci in viteza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi-e arhisuficient cand tipa....stiu ca acolo e finishul...pt ce trebuie sa inceapa sa bingane de la 2 m ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragii mei, e pentru sotia mea care are un Polo care n-are fund si nu prea vede unde se termina. Eu am juma' de milion de km si nu am lovit masina in spate niciodata. Oricum cind l-am probat credeam ca m-am suit deja pe masina din spate si el nu tipa, cind colo eu mai aveam 40 cm.

Modificat de camsonat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mii de multumiri colegului Bogdanescu ca mi-a forwardat mie senzorul lui :lol: , acum s-a facut liniste in casa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdanalex83

Salutare. Unde se mai poate gasi sistemul de senzori pentru parcare electromagnetic ? Am citit toate posturile din acest topic si sunt curios daca distanta de la care incepe sa avertizeze un obstacol este reglabila. Din filmuletul prezentare pe youtube am vz ca se poate regla. Wozzie astept sa postezi si impresiile tale dupa montaj vis a vis de acest sistem, daca se poate. Merci.

:icon_thumright: Sunteti cel mai tare forum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai vezi o pagina sau doua mai in urma ca l-am pus demult eu, sunt multumit, asta e al doilea si l-am pus acum o ora...merge la fel de bine suficient pt o parcare la fix

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bogdanalex83

senzorul de care vorbim noi nu este identic nu cel din prezentare, adica e facut probabil prin china si nu are reglaj, dar este destul de bun si asa.

incepe sa detecteze de la 50-60 cm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are nici nume el saracul...nici marca, nimic dar e bun. Apropo azi l-am pus pe mazda 2 care are bara ca o foaie de hartie subtire si maleabila, se indoaie in toate felurile. Distanta de detectie e aceeasi ca la jetta, te bingane de la 50 cm cam asa deci nu cred ca conteaza grosimea barei. Sper sa fie si nevasta la fel de multumita ca mine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdanalex83

Am intrat pe http://www.xenonshop.ro si vad ca nu mai au de vanzare pe site. Din cate am observat pretul era in jur de 100 lei si mi s-a parut foarte convenabil. Se gaseste si in alta parte?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau macar un nume dupa care il putem gasi.L-am sunat eu pe baiatul care are sit-ul de mai sus si a zis ca nu stie daca este posibil sa mai aduca ,deoarece acelea au fost in plus si nu le-au mai trimis la firma respectiva(distribuitori),asa ca nu se stie :icon_thumright:

Ce am gasit eu :P http://www.comenzionline.ro/?p=productsMore&iProduct=39

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai e acelasi dar cu alt pret, alea de le-am luat noi cu 100 RON cred ca pana la urma au fost dintr-un "tir rasturnat" :), le-au gasit "pe marginea santului" n-au mai cautat si facturile....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe cutie scrie asa:

Bumper Guard - Electromagnetic parking sensor

Parking sensor QZ-EPS01

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am scris si eu un mail la xenonshop si raspunsul a fost:

"Nu va pot da un termen de livrare pt acest produs, deoarece cantitatea pe care o comand eu nu e satisfacatoare pentru furnizor si trebuie sa astept o comanda mai mare, ca sa primesc si eu marfa.

Va rog sa cautati in alte magazine produsul respectiv."

Foarte inspirati ati fost cei care le-ati laut nu cred sa mai gasim la pretul asta, si pe ebay e 45 usd, deci 100 ron a fost pomana.

Modificat de poe
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intarziat mult cu raspunsul pentru ady.red.....senzorii care i-am montat la mine sunt luati din reprezentanta VW IASI.....

.

.

.mentionez ca in cutiuta albastra a fost un fel de adaptor pentru computer-ul masinii, deoarece acesti senzori erau pentru modelele mai vechi de VW (asa mi-au spus cei de la Iasi)

post-7906-1212674552_thumb.jpg

post-7906-1212674585_thumb.jpg

post-7906-1212674678_thumb.jpg

Modificat de Popa Iulian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Popa Iulian Mersi pentru raspuns dar, fara gluma, mi-am luat Jetta cu senzor de parcare de fabrica... si multe altele. TKS!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Popa Iulian Mersi pentru raspuns dar, fara gluma, mi-am luat Jetta cu senzor de parcare de fabrica... si multe altele. TKS!

Atunci sa stapanesti sanatos masinuta si multi km fara probleme. Sa te bucuri de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Danke! La fel tuturor! :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut baeti am loat si eu senzori de parcare electromagnetici sant buni?

post-13799-1221241651_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ zeus- poate ne spui si de unde l-ai achizitionat si cu cat ca si eu as fi interesat de asa ceva :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!