Jump to content

Senzori de parcare OE pe Golf 5 / Jetta


andy_nr10
 Share

Postare recomandată

Daca zici ca functioneaza posibil sa te lase difuzorul senzorilor.Cel mai sigur-fa o diagnoza si vezi ce eroare e stocata pe modul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Va salut! Am instalat pe golf plus senzori de parcare insa am o problema cu alimentarea modulului de comanda in sensul ca dupa ce introduc in marsarier se taie in 3 secunde alimentarea becului datorita protectiei. Am luat +12V de la becul de mers in spate iar minus de pe caroserie. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

cauta-i un plus curat, pe care il treci prin releu. Foloseste plusul de la lampi doar pt comanda acestuia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare,

Imi puteti recomanda niste senzori parcare doar spate, cu afisaj discret sau doar sonor, Golf V 2006 1k1 ?

Am vz ceva recomandari pe Aliexpress, dar as prefera sa -i iau din tara cu garantie si de ce nu si montaj (optional)

Multam anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci suna la colegii de pe forum, care comercializeaza produse pentru retrofituri. Poti sa vb cu @D@ny 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut ! Ce as putea face ca atunci cand dau cu spatele sa imi apara masina  cu senzorii de parcare pe rns510 ?Mentionez ca si navigatia si senzorii de parcare sunt din fabrica ! in VCP la byte 9 arata cam asa ... Ar trebui sa cumpar ceva special ?

1540126728232634.thumb.jpg.01c4a467619f20707025aee2bc446db5.jpg

Modificat de iulianspd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc ! Chiar o sa caut !

Modificat de iulianspd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in functie de anul fabricatiei, daca e sub 2008 - si alt can gateway, de la K in sus.

In plus, trebuie trase alte fire de can, de la modul la can gateway

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

O întrebare mai de începător:

Senzorii originali, au vreun mod special de a fi scoși din bară sau...doar trași/forțați...? Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suportii au clipsuri pe lateral. Declipsezi și scoți senzorul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare! Vin si eu cu o intrebare, imi cer scuze daca s-a mai discutat, am un golf 5 plus, pe el am montat rns 315, as putea monta senzori OEM care sa-mi afiseze ca pe golf 6 masinuta pe ecranul navigatiei, cam ce ar implica si daca face cineva de pe forum, multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, se pot monta - ai nevoie de tot kit-ul oe - modul, cablaje, buton, buzzer-e, senzorii + suportii acestora. Dupa montare, necesita codare.

da, suntem mai multi colegi care facem asemenea retrofituri - vezi aria Oferte extinse - prestari servicii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu nevoie de un link sau informatie und pot sa gasesc compatibiltatea dintre module si senzori. Am achizitionat un modul (56D 919 475A) si cablajele aferente dar fara senzori, suporti si buzzer.

Din ceea ce am cautat pe net am gasit ca si compatibilitate senzorii cu PN 5KD 919 275A, dar nu sunt sigur ca informatia este corecta. Mentionez ca vreau sa montez senzorii pe un Golf 5. 

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@F l o r i n multumesc. Poti eventual sa imi zici cum imi dau seama care senzori sunt compatibili si care nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

toti senzorii de Octavia 2 FL si G6 sunt compatibili ca sunt cu OPS.

 

mai bine iei kitul intreg de pe aliexpress, te costa mai ieftin , in jur de 90 dolari.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Am problema cu un senzor din spate,toti arata 255cm,deci nu este nici un obstacol si unul arata 32cm ca si cum ar fie ceva obstacol.Deci cand bag in marsarier piuie senzorul,mentionez ca are periode,deci nu tot timpul face asa.Care arfi cauza?

Modificat de rabanne2014
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista nicio o eroare.Doar senzorul acela detecteaza "obstacol" la 32 cm, desi ceilalti afiseaza 255cm.A mai facut azi iarna cineva zile figura asta si apoi a disparut problema pana de vreo 3 zile cand a inceput iar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimba senzorii intre ei....cel cu probleme cu altul bun si vezi daca se modifica si valorea eronata pe ce celalalt. Eu zic ca e senzorul pe duca....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimbat senzorul, de acolo este problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca nu mam uitat sa vad cum am acces la senzor....trebuie data bara jos?Masina Golf 5 combi!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!