Jump to content

Strut Bar Seat Leon 1p


MateiSL
 Share

Postare recomandată

Am deschis acest topic cu gandul ca mai sunt si alti membri posesori de leon, care vor sa adauge bare anti-ruliu (cred ca asa se traduce Strut Bar)

Vroiam sa va intreb daca stie cineva de unde se pot cumpara si cat costa. Eu am tot trimis mailuri la ce firme de piese am gasit prin Romania, dar nu am primit inca raspuns. Am vazut niste poze cu bara pentru spate si vroiam sa stiu daca se poate regla dupa montare (mici reglari cauzate de gropi).

Sper sa mai fie util si pentru altii. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceeasi platforma cu ce? Cu Golf 4 in nici un caz nu e, poate cu Golf 5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

platforma de montaj (asta ca sa ma scot ca am crezut ca era vorba de leon 1 :Driver: )... oricum ca idee de montaj tot pe acelasi sistem e

pt piese cauta sa iei legatura la Racing Nikc, sau poate FR sau Cupra au deja din fabrica originala. la platforma anterioara, stiu ca cea de S3 mergea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am pus pe altea si in fata si in spate. le-am luat din germania de la wiechers sport, pe fata otel pe spate aluminiu. voi pune zilele astea pozele de la montaj in topicul dedicat.

au costat 171 euro inclusiv transport.

merita fiecare banut !!!

masina da acum senzatia de noua , extrem de bine inchegata , au disparut vibratiile inutile din volan si miscarile laterale la mersul prin gropi, ele fiind luate acum cu o precizie inchedibila, aproape iti da senzatia ca nu ai trecut printr-o groapa....

felicitari service-ului tinichigerie seat iasi care a facut o treaba excelenta la montaj !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 years later...

Salut! Mi.am montat singur acum 2 saptamani strut bar față. Este mai stabilă, legată, direcția merge mai usor. Rămâne sa văd ce gasesc pentru spate, însă pentru sasiu si caroserie, una montată in portbagaj si cealaltă intre bascule.

Bara este marca TaTechnix, pret 180lei, timp montare 5 ore(cu vecin care m.a tinut de vorbă)??. Tabla aia care acopera oalele amortizoarelor, e păcătoasă rău, trebuie tăiată exact pe unde trece bara. Eu am folosit o foarfecă de tabla.

IMG_20180413_180701.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Inca una gata montată

IMG_20180423_154320.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/4/2008 at 4:01 PM, MateiSL said:

Am deschis acest topic cu gandul ca mai sunt si alti membri posesori de leon, care vor sa adauge bare anti-ruliu (cred ca asa se traduce Strut Bar)

   Stiu ca dau quote la un post vechi de 10 ani, dar sigur bara asta pusa intre oalele amortizoarelor nu este o bara anti-ruliu. Aia este sub masina. Bara de care se vorbeste in topicul acesta, este o bara de rigidizare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

flaviusmaff

Salutare. S a mai lovit cine de urmatoarea problema la Leon 1p1, anume dupa ce ploua sau dupa ce spal masina, pe undeva prin cappta se scurge apa pe motor, intr atat de multa ca gasesc busonul de ulei plin de apa pana la baza capacului motorului?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!