Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

Pacat...Ma gandeam ca puteam sa le dau peste nas bisnitarilor de masini care jura ca numarul Kilometrilor este real

Asta e...Multumesc pentru informatii. Deci o sa ma ocup de "prostioare" :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau si eu sa ii dau lui Voinea niste nectare pt treaba asta :)

Chestia e sa mearga la masina mea...Ce zici e posibila aceasta operatie si pe ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

dragilor, de luni pana vineri telefonul meu e deschis de la 9 la 18. In weekend ma prindeti mai greu pentru ca atunci apartin familiei :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai posibilittea sa-l citesti trimite-l la adresa mea de mail ,la tipu asta de bord nu la toate merge dar putem incerca. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi am facut la inca doua masini. Un 1.9TDI 101CP si un 1.6 FSI (de fapt nu conteaza motorul ci bordul :) )

Salut Dragos,

Functia imi merge fara nici un fel de probleme. Merci inca odata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...Sa inteleg ca in CJ nu ne poate ajuta nimeni cu activarea acestei optiuni? :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Ma intereseaza si pe mine functia asta.

Chiar ma oftic ca e pe Logan si nu e pe Golf. :)

Se poate activa aceasta functie pentru masina din semnatura?

E din 2003 Golful.

Bafta si drum bun "fara denivelari" :salut:

Modificat de SpT
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu ai functia range si ai BC atunci va merge activata

Scria in prima pagina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare dn voinea sunt trist si nu pot sa ma abtin.ce tre sa fac sa pot sa imi scriu si eu functia asta de calcul al motorinei ramase,stiti eu sunt taximetrist si...mi-ar prinde bine rau sa stiu ce motorina mai este in rezervor

a si inca ceva...daca puteti sa stergeti consumul instantaneu definitiv din BC?nu pot sa-l mai suport,ma distruge psihic sa-l vad zilnic 1,2 1,5l/h si la un prieten cu un SHARAN cu acelasi motor(130cp)sa arate 0,7l/h.oare golful tre sa consume mai mult ca sharanul??? :(

post-23830-1206359926_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

Am rezolvat.Merge fisierul cu extensia .bin. Am activat Km pana la pompa si iluminarea acelor si display-ului la punerea contactului.

Multumesc pentru ajutor (si PM)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am range...dar nu am altele de pe golf Iv, cum ar fi consum instant pe loc, sau last trip, sau un consum intermediar..etc.

crezi ca poti face ceva?

hai sa facem schimb,vrei eu iti dau instantul meu si tu in schimb range-ul tau :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam cat dureaza operatia asta ?? Si care sunt riscurile ? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

cam 10-15 minute dureaza si nu ma bag decat la bordurile care stiu ca nu am probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la bordul meu (impropriu spus al meu, ca e al masinii :D) crezi ca ai avea probleme? :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate folosi si vag tacho ? Ce inseamna un "bord cu probleme" ? Masina mea e cea din semnatura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hei sunt chiar asa de mic si neinsemnat de nu ma bagi si pe mine in seama? :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

sorry... credeam ca e inteles. E nevoie ca masina ta sa se intalneasca cu laptopul si interfata mea. Abia atunci creierul meu poate sa-ti spuna daca pot sa-i fac modificarea sau nu :huh: .

PS: dupa poza -> photo-13390.jpg nu esti mic. As zice 80kg si 1,78m :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Total gresit! Am 1.95 m si 95 de kg :D

Si cat despre intalnirea laptopul tau-masina mea, ramane sa discutam. Sa vad acum ca o sa fiu cam ocupat cu summit`ul asta :huh:

Ps: merci pt raspuns, chiar daca a venit mai tarziu :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Domnule Voinea , sper ca la intilnirea de la Fintinita Haiducului sa putem rezolva si la masina mea aceasta functie (restul de km ce ii poti parcurge cu ce mai este in rezervor ), pana atunci numai bine si sa ne vedem sanatosi :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

la Fintinita Haiducului vin cu de toate (aparatura tuning, interfete la vanzare si voie buna :D )

kofe > :huh: nu-mi spune esti politist :P (ca dimenisunile sunt destul de atletice)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate folosi si vag tacho ? Ce inseamna un "bord cu probleme" ? Masina mea e cea din semnatura

salut,

Eu am folosit VagTacho pe un motor AXR si a mers...

Am setat bordul in asa fel ca atunci cand pui contactul sa se aprinde lumina de la ace si display-ul

Bineinteles, cu ajutorul unor meseriasi de pe forum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off-topic. Aia se face simplu cu vag-com-ul. Dureaza 5 minute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!