Jump to content

Comenzi Pe Volan


lile
 Share

Postare recomandată

Am cumpărat calculator cu codul 1K0953569G, la ce te referi când zici "Banuiesc ca ai cumpărat calculator cu G85 ...nu fara..." am luat doar calculatorul , spira și g85 au rămas cele originale de pe mașină... Că am citit in paginile anterioare că spira este buna , adică codul 1K0959653C

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuia sa mearga. 549G suporta G85,deci trebuia sa te lase sa faci BS.

Cred ca e defect...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Curios e că restul merge la mașină ... Poate fi defect calculatorul 549G doar pe partea de senzor G85 (senzorul clar e bun că pe calculatorul vechi merge) sau poate fii alta metoda de calibrare fata de calculatorul vechi? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Procedura e aceeasi

 Da,poate fi defect pe partea de G85. Vezi conectorul unde intra G85...pinii sunt ok? Sa nu fie oxidati...lipsa...samd.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu volan de golf 7 si nu-mi mai merg comenzile, nici iluminarea pe partea stanga si nici claxonul, am eroarea din poza la ele, ce trebuie schimbat / reparat? 

 

IMG_20230219_140611_edit_49643386218986.jpg

IMG_20220924_185917_edit_476329124090857.jpg

Modificat de cryst7ano
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mers? Daca da, verifica spira volan. Aceea pare a fi problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca iluminarea pe partea dreapta merge, airbag ok, etc...nu este de la spira. Cel mai probabil din comenzile volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iluminarea pe partea dreapta functioneaza, eroare de airbag nu am, nu merg butoanele nici pe stanga nici pe dreapta si nici claxonul si da au mers toate si apoi dintr-o data nu. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,posibil comenzile defecte. Verifica conectorii de sub airbag...cel care vine din spira si cei 2 de legatura intre comenzile stg/dr.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, voi verifica cablajul! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Bună seara!Am schimbat volanul în 4 spițe,  cu unul cu comenzi și am ceva probleme:

1. s a aprins martorul galben în bord, 2.la viraj se aude un zgomot de frecare și  după virare nu mai revine singur la poziția inițială.

Ce pasi mai am de făcut?

Am atașat foto cu noul volan și noul calculator de coloana.

received_519137980431253.jpeg

received_170064889269086.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urmatorul pas e sa schimbi calculatorul de coloana. Asta nu suporta G85,senzor unghi volan. Iar zgomotul- demonteaza si vei afla. Nu ai montat ceva  cum trebuie la loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus calculatorul de coloana pe care l am achiziționat cu volanul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce calc coloana ai avut inainte? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca, calculatorul cu BS, cel ,,nou",nu este bun? Cu BS funcționează tastele din partea stânga și claxonul,dar am eroare in bord, servodirectie și încă o eroare cu caseta de direcție. Și nici servo nu funcționează OK.Cu al masinii, cel ,,vechi",fără litera, dispar erorile, dar nu funcționează nici o tasta pe volan și nici claxonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, totuși, cel de unde am luat volanul confirma ca la el a funcționat cu calculatorul ,,BS". Poate am luat teapa

...Mulțumesc pt răspunsuri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU e teapa, el avea o masina mai noua la care nu mai era nevoie de senzorul G85, deoarece se foloseste de G269 din caseta.

Ia intreaba-l, din ce an e masina de pe care ai luat volanul .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce terminatie trebuie sa aibă ca se se potrivească la mine, golf 5, 1.4 benzina 2004?

Asta s ar potrivit?

Screenshot_20230417-174744_Samsung Internet.jpg

Modificat de floru77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. De ce crezi ca ti-am pus linkul mai sus? Alegi type 1,CU G85, Lin 1.3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din tabelul de mai sus ai doar 3 variante B, AC, AD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!