Jump to content

Comenzi Pe Volan


lile
 Share

Postare recomandată

ungureanu_alexandru_ad

1K0 953 549 CP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie modificat cablajul. Maine dimineata scot diagrama. Da-mi un apel...sa nu uit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ungureanu_alexandru_ad
12 minute în urmă, spido a scris:

Trebuie modificat cablajul. Maine dimineata scot diagrama. Da-mi un apel...sa nu uit.

Ok multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, ungureanu_alexandru_ad said:

1K0 953 549 CP

Am inteles. da-mi codul de motor si an fabricatie sau seria sasiu si daca nu are timp spido azi, iti fac eu diagrama mod pe seara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ungureanu_alexandru_ad
acum o oră, F l o r i n a scris:

Am inteles. da-mi codul de motor si an fabricatie sau seria sasiu si daca nu are timp spido azi, iti fac eu diagrama mod pe seara

 

 

Cod motor : CAYC ; 2010 . WVWZZZ1KZAW237654 

Ms 😊

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Firul alb/negru de jos te intereseaza. T6bl e conectorul mic cu 6 pini ce intra in butoane comenzi.

20220804_065415.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ungureanu_alexandru_ad
34 minute în urmă, spido a scris:

Firul alb/negru de jos te intereseaza. T6bl e conectorul mic cu 6 pini ce intra in butoane comenzi.

20220804_065415.jpg

Ok , o sa ma uit azi dupa amiaza si revin cu ce am reusit 😁

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ungureanu_alexandru_ad

Am rezolvat , multumesc mult pt ajutor 😁

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ungureanu_alexandru_ad
15 minute în urmă, spido a scris:

Pin mutat.

Da ,am scos  firul negru/alb cu tot cu pin din mufa care intra in spira volan si mutat in mufa care intra la comenzi in locul nr 4 . A trebuit putin prelungit firul era mai scurt . 👍👍

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna colegi

 

Detin golf 5 combi 1.9 bls an 2008 si as vrea sa ii schimb volanul si sa pun unul cu comenzi. Am cd player Rcd 300 cu mp3.Calculatorul actual este 1K0-953-549-BN. Am mini dot doar cu afisaj kilometri si ceas fara BC, are doar tempomat. In afara de volan si alt calculator highline mai trebuie ceva? Cablaj? Versiune de SW level are importanta? Daca are cineva de vanzare sa imi scrie pm

Modificat de rabanne2014
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Volan+cablaj+calc coloana lin 1.3 HL. Trebuie sa ai maxidot ptr functionarea corecta a butoanelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare baieti, am achizitionat un golf 6 1.4tsi cax, are volan cu comenzi insa nu merge nici un buton, mentionez ca are si o navigatie aftermarket sa nu fie volanul original? Sau problema este de la navigatie? Si 2 nu are pilot automat masina este an de fabricatie 2010 merge maneta de pe golf 5 acelasi motor pe acesta? 
multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie verificat de ce nu merg comenzile. Calc coloana care nu suporta....spira defecta..codare gresita..sunt multe cauze.

Se poate pune ccs,trebuie vazut ce coloana are masina in prezent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, Tsicostmealot said:

Salutare baieti, am achizitionat un golf 6 1.4tsi cax, are volan cu comenzi insa nu merge nici un buton, mentionez ca are si o navigatie aftermarket sa nu fie volanul original? Sau problema este de la navigatie? Si 2 nu are pilot automat masina este an de fabricatie 2010 merge maneta de pe golf 5 acelasi motor pe acesta? 
multumesc

1.Daca masina este 2010, nu merge cu maneta de Golf 5.....ci grup manete. Daca este 2009 fabricata....este cu maneta de Golf 5

2. Trebuie verificat daca suporta calculatorul tau de coloana, tempomat, daca e cu grup de manete.

3. Daca nici nu se ilumineaza comenzile, mai mult ca sigur calc coloana nu suporta comenzi volan. Vrei sa le faci functionale ? In cel mai rau caz ai nevoie de calculator coloana Highline si cablaj volan comenzi 

4. Daca vrei sa iti verific ce manete iti trebuie, calc, costuri, etc...imi poti lasa seria sasiu pe mesaj privat si luni te ajut cu info.

 

 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare! 

Sunt nou pe forum si am nevoie de putin ajutor, tot pentru un retrofit de volan.

Masina este un VW Scirocco (prefacelift) cu volan MSFW, ceasuri MFD si DGS (cu padele). 

Am atasat mai jos poza cu el. As vrea sa pun un volan de Golf 6 GTI sau chiar 7 GTI... 

Calculatorul de coloana are numarul: 1K0 953 549 BS

Din cercetarile mele acesta are LIN 1.3, nu are "angle sensor", are software SW 0101 si este varianta Highline.

 

Intrebarea mea este urmatoarea: Am nevoie de alt calculator, cablaj si spira pentru a avea functional volanul din poza 2??? 

 

 

Multumesc anticipat!

das.jpeg

dass.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 1/21/2023 at 9:13 PM, GianSKY said:

1K0 953 549 BS

Unul dintre aceste coduri, sunt Lin2.0 pt volanul mai nou si merg la tine 1k0 953 549 CH, CJ, CD, CF, 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Bine v am găsit! Am achiziționat un vw golf 5, 1.4 din 2004 si are volanul cu 4 spițe. Vreau sa l schimb cu un volan cu 3 spițe și comenzi. Va rog sa ma ajutați  cu cele necesare pentru a l face  functional. VIN WVWZZZ1KZ4B012859.

Va mulțumesc!

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Volan,airbag,cablaj airbag+calculator coloana. Ce volan vrei sa pui? Tot de Mk5? Cel cu 8 butoane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut domnilor, am si eu o problema, la un golf 5 2007 am schimbat volanul am pus cu comenzi. Am schimbat calculatorul de coloana cod 1K0953569G și spira o aveam deja 1K0959653C. Functioneaza tot dar senzorul unghi volan G85 nu reușesc să îl calibrez , daca pun calculatorul și cablu de airbag vechi merge sa calibrez imediat. Va rog ajutați-ma cu un sfat că deja am dat volanul de vreo 6-7 ori jos și simt că nu mai am nervi 😂

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9 hours ago, zyzutopboss said:

Salut domnilor, am si eu o problema, la un golf 5 2007 am schimbat volanul am pus cu comenzi. Am schimbat calculatorul de coloana cod 1K0953569G și spira o aveam deja 1K0959653C. Functioneaza tot dar senzorul unghi volan G85 nu reușesc să îl calibrez , daca pun calculatorul și cablu de airbag vechi merge sa calibrez imediat. Va rog ajutați-ma cu un sfat că deja am dat volanul de vreo 6-7 ori jos și simt că nu mai am nervi 😂

Posteaza o scanare de pe modulele 03, 16 si 44.

Banuiesc ca ai cumpărat calculator cu G85 ...nu fara....si aceelasi type, nu? Adica type 2, cum ai tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!