Jump to content

Comenzi Pe Volan


lile
 Share

Postare recomandată

Nu pot sa fac scan pana duminica. Nu am avut nici o eroare stocata azi dimineata.

Pe forum parerile is impartite.. La unii codarea corecta.. La altii ceasurile de bord sa fie dupa 2005/05 si tot felu de rezolvari. M-am gandit si la mine la ceasurile bord sa le schimb cu unele mai noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am o skoda octavia fl2 cu computer de bord cu minidot si vreau sa montez volan cu comenzi,calculatorul de coloana are codul 1K0 953 549 CQ, ce trebuie sa cumpar pentru a functiona comenzile,trebuie sa inlocuiesc calculatorul cu cel de highline cu codul 1K0953549CH si cablul aferent cu codul 3T0971584A sau mai trebuie si altceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am înțeles ca dacă nu am maxidot este posibil sa nu meargă butoanele din dreapta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Literaunu: Vezi sa nu fie modulul comenzilor cu litera care nu trebuie. Sunt unele cu 1k0 si altele cu 1p0.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema comenzi-la un Golf 5 din 2004 cu minidot- s-a facut transplant de volan 3 spite cu comenzi+calculator coloana BP+spira slip 2 toate luate de pe alt Golf 5 / 2008.Functioneaza ambele manete,comenzile de pe volan din dreapta,se aprind butoanele pe pozitie dar nu merge volumul si mute.Totul fara erori de comunicare.HU este un RNS 315.A mai intilnit cineva asta?

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:lol:  da, problema este de la masina - incercam sa o rezolvam saptamana viitoare.

 

fara erori de comunicatie - stocate - banuiesc ca la asta te referi... dar problema este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As incerca sa schimb coloana cu un AG...sa vad,dar nu am momentan.Caut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate de Golf 5 (si nu numai) sunt cu 1K0....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si atunci ce s-ar putea face la mine? Masina are tot ce era nevoie pentru comenzi after...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca cu alt calculator de coloana, daca nu iti merge nici claxonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu ce cod sa caut calculatorul de coloana?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai a meu acuma ii 1K0 953 549 AM. Daca la asta te referi.

La Intruments imi apare: VAG Number- 1K0 920 871 B... Soft. Coding 0022103...Extra- Garaet 01865

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci acum ai AM ??? Intr-un post mai vechi ziceai AG...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am scris eu gresit in postul ala. AM ii. Ii din prima categorie highline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci AM..incearca sa pui un type 2...vezi ca trebuie inlocuita si spira ptr tip 2.Daca ai de unde sa iei de proba...dar cred ca problema e din ceasuri-nu stiu sa afiseze meniul audio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pot sa intru in meniul audio da nu se schimba nimic nici de acolo. Deci pana la urma ce trebuie sa schimb?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!