Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Va rog sa imi dati si mie un pret pentru o bara fata de golf4 si orig si producator.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

mi-a raspuns colegul wolksman:

750 originala,

200 de producator,

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu azi aici la autoworld in cj pt a ma interesa de placheta cu inscriptzia R dar cred ca astia nu stiu pe ce lume traiesc, daca ma ajuta cineva s e mine sa intru in posesia uneia as fi foarte recunoscator!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu astept ceva raspunsuri !

"Veron" daca aflii un pret la "Placheta R-LINE" te rog sa-mi dai si mie adresa celui care aduce ?

Deoarece vad ca pe acest "Thread" nu da nimeni nici un raspuns la posturile mele care au "Nr. 114 - 115" din "Pagina 6" !?

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorasul de la ansamblul stergatoare fata pentru Polo 1,4 TDI, wvwzzz6nz1d057812 ,AMF,55 Kw. preturi si daca este si cu piesa la schimb?

2001 fabricatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fratzilor am rezolvat problema cu placheta pentru volan, exista aproape la toate reprezentatzele vw numai ca nu este niciunul dintre codurile postate de catre voi mai sus, acele sunt coduri de livrare, inca nu stiu exact codul fiindca un prieten de la reprez ma ajutat, cand stiu ceva mai mult va anuntz ca sa nu datzi o gramada de bani pe alea de pe net!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! As avea nevoie cine stie codul si un pret pentru stropitore parbriz cu incalzire pentru un VW Passat 3BG din 2003

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu azi aici la autoworld in cj pt a ma interesa de placheta cu inscriptzia R dar cred ca astia nu stiu pe ce lume traiesc, daca ma ajuta cineva s e mine sa intru in posesia uneia as fi foarte recunoscator!!!
fratzilor am rezolvat problema cu placheta pentru volan, exista aproape la toate reprezentatzele vw numai ca nu este niciunul dintre codurile postate de catre voi mai sus, acele sunt coduri de livrare, inca nu stiu exact codul fiindca un prieten de la reprez ma ajutat, cand stiu ceva mai mult va anuntz ca sa nu datzi o gramada de bani pe alea de pe net!!!

read this -> http://vwforum.ro/index.php?showto...st&p=855920 :vaidecapulmeu:

IMPOSIBIL sa NU fie codul care l-am publicat eu, pt ca ala il am pe facutura si pe baza acelui cod domni de la piese au stiut ce sa-mi comande (desi au incercat in dese randuri sa ma convinga ca la masina mea toate codurile incep cu 3C0 si ca altceva nu vine :mellow: - de parca e vreo diferenta intre volanu' de golf5, caddy sau passat)

I-a codul ala, dute cu el la reprezentanta (sau la amicu' ala al tau), zi ca pe asta-l vrei si NIMIC altceva, o sa-ti zica ca costa cu totu' vreo 75-80 RON (cu TVA), achita 30 RON avans si asteapta 4 - 5 zile, dupa sari cu telefoanele :)

scurt si la obiect fara prea multa vorbaraie :banghead:

(...)

"Veron" daca aflii un pret la "Placheta R-LINE" te rog sa-mi dai si mie adresa celui care aduce ?

(...)

coane, vezi ca ai un coleg din Galati, nickname-ul Scorpion care te poate ajuta easy :unsure:

daca nu vrei sa te complici, dute tu la reprezentanta din oras, aplica metoda care am descriso mai sus si o sa-mi multumesti :blink:

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok! Am lipsit ceva timp de pe acest topic, intru-cat timpul nu mi-a permis sa mai ajut , insa...NOW we're back in business. Voi reciti toate posturile si unde nu e raspuns , voi incerca in masura timpului sa raspund.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, ma poti ajuta cu un cod si un pret pentru injectoare? Masina care are nevoie de injectoare este: Audi A4 1.9 TDi, 96 kW, tip motor AWX, an fabricatie 2002.

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

06a103217a - breather tube.

Cat costa? approx 250 lei?

Al meu e crapat si ies ceva gaze + ulei => trebuie schimbat

Poate afecta functionarea motorului? ( exceptand consumul de ulei)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

06a103217a - breather tube.

Cat costa? approx 250 lei?

Al meu e crapat si ies ceva gaze + ulei => trebuie schimbat

Poate afecta functionarea motorului? ( exceptand consumul de ulei)

Preutl este 168.14 cu tot cu tva. Atat ar trebui sa ti-l vanda reprezentanta!

read this -> http://vwforum.ro/index.php?showto...st&p=855920 :offtopic:

IMPOSIBIL sa NU fie codul care l-am publicat eu, pt ca ala il am pe facutura si pe baza acelui cod domni de la piese au stiut ce sa-mi comande (desi au incercat in dese randuri sa ma convinga ca la masina mea toate codurile incep cu 3C0 si ca altceva nu vine :screwy: - de parca e vreo diferenta intre volanu' de golf5, caddy sau passat)

I-a codul ala, dute cu el la reprezentanta (sau la amicu' ala al tau), zi ca pe asta-l vrei si NIMIC altceva, o sa-ti zica ca costa cu totu' vreo 75-80 RON (cu TVA), achita 30 RON avans si asteapta 4 - 5 zile, dupa sari cu telefoanele ;)

scurt si la obiect fara prea multa vorbaraie :ceuameni:

coane, vezi ca ai un coleg din Galati, nickname-ul Scorpion care te poate ajuta easy :)

daca nu vrei sa te complici, dute tu la reprezentanta din oras, aplica metoda care am descriso mai sus si o sa-mi multumesti :D

Confirm codul , insa pretul actualizat este de 87.88 ron cu tot cu tva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut !rog cine stie sa-mi spuna si mie o serie de caroserie pt Leon Cupra 1M. Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Ma intereseaza si pe mine un ECU pentru Golf IV 2002 , serie de sasiu WVWZZZ1JZ2B027986.

La PBV1 mi-au spus ca ma costa 3644,52 RON. Si "Dumitru Orlando", chiar asa-l cheama pe tip, mi-a spus sa-l caut pe el cand vreau sa achizitionez. Pariez ca au comision din vanzari si din acest motiv tind sa cred ca e mai ieftin acest ECU decat spun ei.

Multumesc mult pentru ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi poate spune cineva codul releului de la incalzirea auxiliara pentru un passat '95,1z,90cp?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ma poate ajuta cineva cu niste coduri si preturi pt termostat senzor ABS buji incandescente si masca de plastic ce acopera bateria si restul de langa el pt Un passat variant din 2000 1,9 Tdi 116 cp tip motor ATJ serie sasiu wvwzzz3bzye326715.....mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Ma intereseaza si pe mine un ECU pentru Golf IV 2002 , serie de sasiu WVWZZZ1JZ2B027986.

La PBV1 mi-au spus ca ma costa 3644,52 RON. Si "Dumitru Orlando", chiar asa-l cheama pe tip, mi-a spus sa-l caut pe el cand vreau sa achizitionez. Pariez ca au comision din vanzari si din acest motiv tind sa cred ca e mai ieftin acest ECU decat spun ei.

Multumesc mult pentru ajutor.

Nu au comision din vazari. Omul ti-a zis sa il cauti pt ca stie ce sa iti dea, ECU , trebuind ales dupa niste parametri anume, pe care daca nu ii alegi ok, iti aduce prostii. Eu ma uit luni pe seria ta si iti dau pretul corect. Dealerii in principiu , nu au voie sa vanda mai scump decat sint preturile la importator. Ei au discount si de acolo castiga. deci..pretul dat de mine ar trebui sa fie cel corect. Iar daca mai va intalniti cu cazuri din acestea, va rog sa cereti o factura proforma , si sa mi-o trimite-ti , pentur ca va fi pus la punct un plan de masuri impotriva celor care au alte preturi decat cele stabilite de importator.!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea si eu cu cod pentru turbo , vw transporter T4 cod motor ABL serie wv2zzz70zrh105161.Multumesc.Si un pret daca se poate...

Se pare ca am gasit ceva

Garrett - 028145701EX

Pret 580 euro

Modificat de icebergservice
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a va putea ajuta cu codul si pretul pieselor sau accesoriilor nu e nevoie decat de VIN-ul masinii, pe care-l gasiti in certificatul de inmatriculare. Nu e nevoie de codul motorului sau alte informatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci pentru raspuns Elanul. Insa tot am ramas la concluzia ca este mult mai ieftin, pentru ca Voinea mi-a gasit acelasi produs la 300 euro, + 200 transportul si adaptarea la masina. De la 3640 ron, la 2200 ron e diferenta mare, foarte mare. Daca nu ar avea comision din vanzari, de ce a insistat atat sa cumpar de la el si nu s-a comportat ca un angajat normal :blink: ? Lucrez si eu in vanzari, si de asta am facut precizarea. Dar poate gresesc, na. Chiar astept un pret de la tine. Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci pentru raspuns Elanul. Insa tot am ramas la concluzia ca este mult mai ieftin, pentru ca Voinea mi-a gasit acelasi produs la 300 euro, + 200 transportul si adaptarea la masina. De la 3640 ron, la 2200 ron e diferenta mare, foarte mare. Daca nu ar avea comision din vanzari, de ce a insistat atat sa cumpar de la el si nu s-a comportat ca un angajat normal :blink: ? Lucrez si eu in vanzari, si de asta am facut precizarea. Dar poate gresesc, na. Chiar astept un pret de la tine. Merci.

Din pacate , vreau sa te anunt ca pretul oferit este cel corect. Codul pentru piesa este 036 906 034 CN. Cum am zis..nu are comision, pentru ca preturile sint fixe si impuse de importator, iar vanzatorii au salariu fix destul de mare..si nu primesc comision sau bonus. In plus, nu au de ce sa ii motiveze asa, pentru ca ei nu umbla cu piesele pe strada dupa tine. Tu vii singur la tejghea , si iti comanzi piesa...nu o sa fie concurenta intre 2 angajati aflati la tejghea, sa te atraga la unu sau altu.

Si va rog, nu mai comparati preturile de reprezentanta din Romania cu ce e afara. Daca puteti si vrei sa cumparati din alta parte , treaba voastra. EU va pot oferi preturile si codurile de aici. Parerea voastra ca e scump sau nu , sau ca ala aduce mai ieftin... sa ramana a voastra!

As vrea si eu cu cod pentru turbo , vw transporter T4 cod motor ABL serie wv2zzz70zrh105161.Multumesc.Si un pret daca se poate...

Se pare ca am gasit ceva

Garrett - 028145701EX

Pret 580 euro

Codul este corect! Pretul la reprezentanta , cu piesa la schimb este de 3250.34 , pret cu tot cu tva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna baieti,

As dori sa shtiu cat costa un spoiler fata, masca aia de plastic mare din fatza pentru un Seat Toledo 2003

Multumesc anticipat, Mircea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Vreau si eu un pret pentru bobina de inductie + conectorul in care se baga toate cele 4 bobine la Audi A4, cod motor ALT.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Vreau si eu un pret pentru bobina de inductie + conectorul in care se baga toate cele 4 bobine la Audi A4, cod motor ALT.

Multumesc!

Cred ca ati fost toti , cel putin odata in service. SERIA DE SASIU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NU pot gasi nimic dupa ureche, cu cod motor ALT. e ca si cum te-as ruga eu sa imi aduci conuri din padure. Dar nu stii de care, verzi , maro , de brad de pin , ....pana mea..cititi inainte.

SERIE DE SASIU OBLIGATORIU cand cereti o piesa sau cod.

NU de alta...dar nu am cum sa va ajut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiam ca ai nevoie si de VIN, avand in vedere ca e o piesa de la blocul motor...

La unele componente si senzori trebuie doar codul motor.

In fine...asta e seria: wauzzz8ez1a003728

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!