Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Am nevoie de codul de la motorasul care actioneaza clapeta de la aer cald/rece. Nu stiu denumirea exacta dar este acel motoras care intra in functie atunci cand vreau sa dau temperatura mai mare sau mai mica la clima. Motorasul respectiv se afla sum bord in partea stanga.

Masina din semnatura wvwzzz9nz2d023757

Multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna ziua,

se poate afla care este codul turbinei cu care este echipat Sharanul meu 1.9 TDI 85 kw motor AUY si cutie tiptronic?

WVWZZZ7MZ6V011901

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

V-as fi recunoscator daca m-ati putea ajuta cu un cod de piesa pentru un injector de VW Touareg 3.0TDI 245 cp 2013 VIN WVGZZZ7PZDD025689si eventual si daca mai trebuie alte oringuri/saibe care nu vin in pachet cu injectorul nou.

Multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

 

Va rog frumos daca ma puteti ajuta cu Codul pentru carligul de prindere pentru parasolarul de plasa integrat in usa din spate pentru un Audi A3, model 2006 2.0 diesel.

Piesa atasata in url mai jos.

VIN: WAUZZZ8P55A157041

http://imgur.com/a/HZSpN

 

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8E0861337  4PK

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 5/4/2017 at 7:53 PM, bakhus said:

Un cod pentru ansamblul motoras geam electric usa dreapta (la modelul 2 usi, daca are importanta) :)

Motorul e 1.6 BGU

VIN: WVWZZZ1KZ5W073716

Multumesc anticipat!

Valabil :D 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ma poate ajuta un coleg cu codul surubului care tine senzorul map in intercooler, 1.9tdi alh asv,multumesc

21198408_1755661251128702_1118405748_o.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salve. Un cod va rog pentru cele 2 furtunase incercuite din poze (sunt in dreapta motorului, pentru combustibil).  Si daca aveti idee cat ar costa oem (vin cu cleme sau sunt separat?) . Multam anticipat. 

E vorba de un golf 5 1.9 bru serie Wvwzzz1kz6p005100

IMG_20170903_121623.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Neata, ma poate ajuta cineva cu un cod oem Camshaft Position Sensor (G40), pentru masina din semnatura ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!
 

Vreau sa achizitionez o cutie de viteze second hand, cine ma poate ajuta cu un serial sa fiu sigur ca achizitionez ce trebuie.

Masina este:

VW passat

Motor 1,9 L - diesel 74 KW- 101 CP

An 2002

E:     WVWZZZ3BZ2E310996

D2:   3BGSTAVBX01 

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma puteti ajuta va rog cu codurile si pretul pentru ornamentele de pe partea superioara a stalpilor (cele imbracate in material textil) si pentru plafon la un Golf 6 Variant din 2010. As vrea sa retapitez interiorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, daca ma puteti ajuta cu codul fuliei de compresor AC la masina mea Golf 7 1.4 TSI 90kw WVWZZZAUZDP071645

Daca se poate si detalii despre compresorul de AC, producator, cod

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut ....
Am si eu o rugaminte la voi, daca ma poate ajuta careva raman profund indatorat.
Imi puteti spune unde vin montati senzorii:

1.-Senzorul de viteza (sau senzor management motor)
Cod OEM: 078 906 433 A
2.- Knock Senzor (senzor de batai sau detonatie)
Cod OEM: 07D 905 377

O schema ETKA sau o imagine ceva cumva pentru un Passat B5.5 1.6 motor ALZ benzina...am comadat senzorii acestia pe OEM si vreau sa-i montez,...dar NU stiu unde sunt!
Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Am montata cineva o portuzeta de la VIKA, stici ceva de acest producator?

Am gasit aceasta piesa, https://www.pieseauto.ro/fuzeta/audi/a3-8p/portfuzeta-skoda-octavia-2-seat-leon-altea-audi-946412090.html si as vrea sa stiu daca aveti ceva recomandari. Piesa o iau cu factura si o montez la service autorizat.

Multumesc, 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

ma poti ajuta cu ceva coduri pentru suspensie(arc+amortizor) atat varianta standard cat si sport(daca exista) pentru un Leon 1P FL - 1.6 TDI(VSSZZZ1PZBR054394).

Mersi mult,

Cristi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, am fost la un service, mi.a comandat 2 capuri planetara SKF la vreo 250 lei buc. pe serie sasiu (cod vkja5824), nu se potrivesc! Au sunat la reprezentanta unde le-au dat codul de OEM al planetarelor de pe masina mea: 3C0498103NX.

Cica nu face nici un producator aceste capuri de planetara si sunt pe piata doar cele OEM. Aveti vreo idee ?

Modificat de kelu2001
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am nevoie de un cod OEM pentru parbriz skoda octavia 2, 2007. Ma intereseaza sa vina cu suport pentru oglinda heliomata si senzor de lumini! Daca e nevoie revin mai tarziu cu seria de sasiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Se poate un un cod volant OE/OEM pentru un passat 2012, 2.0 TDI, cod motor CFFB, cutie manuala 6 trepte?

VIN: WVWZZZ3CZCP072233

 

Stiu sigur ca e SACHS, dar in magazinele de piese apar mai multe variante de la SACHS pentru motorizarea si cutia respectiva.

 

Numai bine,

Liviu

Modificat de livescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stii sigur ca este sachs ?

Numai cand demontezi iti dai seama de echipare sachs sau luk.

03L 105 266 CC pt varianta de echipare a fabricantului sachs

04L 105 266 B pt varianta de echipare a fabricantului luk

2294 001 362 este codul pt volant pe Sachs PENTRU VARIANTA DE ECHIPARE SACHS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, stiu sigur ca e SACHS :)

multumesc pentru informatie.

numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru chederul de pe caroserie usa sofer Polo Happy 1.2 2007.

Cam cat costa stie cineva?

Multumesc 

Modificat de aviasol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Ma poate ajuta cineva cu codul elementelor de prindere ale protectiei pragurilor de la Passat CC 2014 (cele incercuite cu rosu in poza de aici) ?

Codul VIN este WVWZZZ3CZEE521686

Merci !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

 

daca se poate, coduri pentru placute fata/spate pentru o skoda octavia VIN: TMBGE61Z0C8025373 

 

numai bine,

liviu

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!