Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Rog .Ma ajuta cineva cu corespondentul la capul asta de planetara 3C0498103 pe skf,spidan,lobro, sau pe orice altceva,ca pe original costa cât masina 

(Este tip rulment cu bile...Nu este tripoda)

Este imposibil ca un cap de planetara sa coste 20 milioane

Modificat de iahimmihai
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca ai codul original poti sa cauti in cataloagele producatorilor AM, este informatie disponibila pentru oricine.

 

Codul indicat de tine, 3C0498103 nu mai exista din 18.07.2012, a fost inlocuit cu 3C0498103X, adica cu piesa veche la schimb, si costa la un dealer Porsche ~1.150Lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asta e problema ca nu găsesc pe am 

Codul cu X este reconditionat

Ma interesa dacă poți sa ma ajuți după codul original de mai sus echivalent pe am ca nu găsesc 

Nu îl da pe cataloage iar ce da schimba terminația în M în F etc și nu bate cu ce am pe masina 

Asa as lua o planetara cu totul pe skf este 500 RON și este mai ieftin 

Ce ar da pentru codul asta mai aproape de adevăr ar fi skf 8008 dar am găsit și alte echivalente și nu știu care din ele 

Modificat de iahimmihai
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cataloagele producatorilor AM am aceleasi resurse ca si tine, nimic deosebit.

 

Chiar daca e cu X cu siguranta e mai buna piesa ca una AM noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare mult prețul pentru o prostie de cap de planetara partea dinspre cutie 11 mil ...

Măcar dacă poți sa ma ajuți cu dimensiunile capului de planetara după codul pe original ex lungime lățime caneluri etc (cap planetara partea dinspre cutie)

Sa pot face o comparatie

Modificat de iahimmihai
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca se mai gaseste si codul vechi la magazine, 3C0498103, la 1.525Lei, dar asta inseamna ca a stat prin depozite 9 ani, nu stiu daca este bine sa iei o piesa cu un burduf de cauciuc care a zacut atat.

 

La aceleasi magazin online piesa cu X este 993Lei.

 

Poti apela la dezmembrari...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As avea si eu nevoie de putin ajutor.:unsure:

 

Puteti sa-mi spuneti daca pentru un senzor de presiune diferentiala, la un motor 2.0 TDI, codul 059 906 051 C a fost inlocuit de 076 906 051 B ?

 

Am schimbat senzorul cu unul AM si as vrea sa pun inapoi OE.

 

Merge sa pun 076 906 051 B sau sa raman tot la 059 906 051 C ? Si un pret pret va rog?

 

VIN: TMBBN61Z3C2128655.

 

Multumesc!:)

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- 076906051B - traductor presiune diferentiala - CAYB, CAYC

- 059906051C - traductor presiune diferentiala - CFHB, CFHC, CFFA, CFFB, CFGB ~ 390Lei la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 19.02.2008 at 12:32, Elanul a scris:

Cine are nevoie de coduri de piese , preturi , sau schite explodate , just ask.

Ajut cu mare placere.

preturi accesorii doar pt Skoda.

Salutare, am nevoie de un selector de viteze pentru o cutie automată Dsg 7 un Seat Toledo 4 tdi 1, 6...

Codul piesei este 6RA713025D.

Poate ai vreo idee unde l-aș putea găsi. Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul 6RA713025D s-a montat doar pe Toledo 2013 - 2015.

Va fi greu de gasit la dezmembrari.

La reprezentanta cu discount 20%, daca este masina mai veche de 4 ani, ~2.450Lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. Va rog daca imi puteti spune un cod pentru butonul de inchidere a usilor din interior VIN:  WVGZZZ1TZ8W111967

Multumesc.

 

bu.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut ! 

 

Ma poate ajuta cineva cu doua coduri piese ? Am nevoie de:

 

Masina Tiguan 5N facelift 2013

 

- sticla far stg + dr

- cauciuc gros usa stanga fata

 

Cauciucul acela de e la baza usii gros.

 

Multumesc frumos !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tare as vrea sa imi cumpar bandoul acela gros de la usa ca se mudareste pragul ... chiar nimeni nu ma poate ajuta cu un cod de piesa sau denumirea lui cum sa il caut ?

 

Multumesc !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la bando-uri, sunt in functie de PR-Code, trebuie sa ceri ajutorul cuiva care poate sa-ti decodeze VIN-ul si de abia dupa aceea poti sa identifici un bandou compatibil.

 

5N0854939A 9B9 - cam asta cauti?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat dupa codul acela si gasesc ceva piesa originala VW la 800 lei nu imi pot da seama ce e ...

 

Eu caut un furtun lung si gros de 5 cm latine (turtit) care e montat pe usa in partea cea mai de jos si cand inchizi usa se muleaza pe prag sa nu intre mizeria !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate citeste cineva care stie la ce te referi si te poate ajuta.

Eu m-am gandit ca este asa ceva:

image.thumb.png.e8f60b18dfbeba95a69cc03af530ee24.png

image.thumb.png.9475e511d702e5b858ef4b3ed9adccff.png

image.thumb.png.1b4a001281cf87c1ec37e16bbf2d54e3.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da aceea e piesa ! Se pare ca trebuie sa o cumpar in intregime nu pot doar bucata de cauciuc ... nu ar fi problema dar nu imi dau seama daca trebuie si vopsit ceva ? Masina mea e rline si partea din jos a usilor e vopsita in culoarea masinii.

 

Codul la aceasta piesa e cel care l-ai scris in postul anterior ? 

 

Multumesc mult !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piesa din foto are mai multe coduri, in functie de PR-Code, daca portiera ta este vopsita jos nu cred ca se poate monta "protectia" respectiva pentru ca nu este pregatita fata portierei cu gauri pentru a intra clipsurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut , ma ajutati va rog cu codurile pentru scuturile podea la un passat B7 ? ale mele sunt rupte ambele pe partea din fata si vreau sa le inlocuiesc . Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca te referi la:

- 561825201C - imbracatura podea stanga

- 561825202D - imbracatura podea dreapta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7 hours ago, Dolfin said:

Piesa din foto are mai multe coduri, in functie de PR-Code, daca portiera ta este vopsita jos nu cred ca se poate monta "protectia" respectiva pentru ca nu este pregatita fata portierei cu gauri pentru a intra clipsurile.

 

Multumesc ! O sa mai caut daca nu iar ma fac prieten cu reprezentanta fapt care am vrut sa il evit pe cat se poate din cauza preturilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu un cod pt un electromotor OE pt un Passat B8 2016 2.0 BITDI CUAA 176kw?

Am incercat sa caut in mediul online, dar am gasit prea multe variante si nu stiu care e ok, si preturi de la 500 lei pana la aproape 4000lei... dar OE nu am gasit.

Va multumesc anticipat.

PS, sau le ce marca m as putea axa din cele cunoscute, daca nu OE? Bosch, Valeo, Denso, Delco Remy?!

Modificat de acidone77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Electromotoarele originale nu se schimba, se repara. 

Nu exista nici un electromotor AM care macar sa se apropie de calitatea celui OE.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!