Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Doar cheia antifurt nu, tot setul de 4 buloane antifurt si cheia lor, ~250Lei.

Cred ca este vorba de 5Q0698137, depinde si de PR Code, an fabricatie.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, am un passat b5 1.6, de ceva timp pierd antigel pe la flansa aceea in care e prins si senzorul g62, am schimbat flansa dar tot curge, in flansa intra un furtun de apa care cred ca vine din caloriferul din interior, asa ca daca aveti cumva vreun cod de la furtunul acela as fi recunoscator, si daca cumva in cupla aceea care intra in flansa are si vreo garnitura? 

https://imgur.com/OX2Uu7x

 

 

 

 

Modificat de S.Adrian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc george99xxx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru ornamentul cromat de pe bara spate la Touareg 7l 2004 ?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru sw usa sofer, vw polo 6r? Mulțumesc frumos! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru rampa bujii incandescente Seat Leon 1M 1.9TDI ARL, serie sasiu VSSZZZ1MZ4R128015.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La seria ta nu prea ''ai vrea sa sti'' cat costa pentru ca nu merita la valoarea totala a masinii 038971627BC @3000 lei... se poate face o ''romaneasca'' cu codul  038971782B (piesa Nr. 4) in functie de terminatia codului de la cablajul tau respectiv BC sau BS (dracu stie de atatia ani daca mai este ce a fost de fabrica montat) si costa @ 270 lei (lipituri si tot felu de vrajeli... grija sa nu dai foc cand pui contactul)

bujii.PNG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mariuscj, Pentru Seat Leon cu serie sasiu cuprinsa in intervalul 1M-4-000 001 - 1M-6-000 000, cu motor ARL, cablajul motor este seria 038971627BC, in concluzie codul pentru rampa bujii incandescente:

- 038971782B - punte de contact cu cablaj, ~209Lei la dealer cu discount de 20% pentru masini mai vechi de 4 ani.

Cu un electrician responsabil rezolvi.

Cablaj.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Dolfin Tocmai ce am sunat si la reprezentanta Seat din Cluj si ei mi-au spus ca este codul este 038971220D, cel cu 4 fire, care ar parea sa aiba in capat si o mufa, deci ar veni plug&play totul.

Modificat de mariuscj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mariuscj, multumesc ca ai verificat, are dreptate cel de la Seat, pentru ca nu pot filtra direct dupa VIN am facut o eroare la interpretare.

Rog un moderator sa stearga, pentru a nu se indexa o informatie gresita.

 

Deci, revenim:

Pentru seriile de sasiu cuprinse in intervalul 1M-4-000 001 - 1M-6-000 000, cu motor ARL:

- 038971627BS - cablaj

cu rampa pentru bujii incandescente:

- 038971220D - puncte de contact cu cablaj - ~209Lei la dealer cu discount 20% masina mai veche de 4 ani

Are mufa, deci problema este rezolvata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut, 

Ma puteti ajuta cu un pret de reprezentanta pentru reperul 5JA071303A ?

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5JA071303A - Se incadreaza la accesorii, asta ar insemna ca nu beneficiezi de discount 20% pentru masini mai vechi de 4 ani, deci pretul este ~146Lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua. Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru amortizor haion (portbagaj) la Skoda Octavia 2, cod VIN: TMBCS21Z482121310 ? Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Simi emanuel

Va salut colegi va rog ajuta ti mă cu un cod

La navigatie 

Blautpunkt GMBH.

VwZ1Z7E5144110

Vw touran. 2003.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, un cod piesa pentru placute spate Golf 7 2013 DSG 1.4tsi cu frana de mana electrica? Sunt mai multe coduri cred ca este 5Q0698451Q dar daca poate vedea cineva in program, merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@codz, trebuie PR Code pentru frane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 13.05.2020 at 19:19, Simi emanuel a scris:

Va salut colegi va rog ajuta ti mă cu un cod

La navigatie 

Blautpunkt GMBH.

VwZ1Z7E5144110

Vw touran. 2003.

Salut, am nevoie de VIN complet pentru identificare.

 

On 21.05.2020 at 8:49, codz a scris:

Salut, un cod piesa pentru placute spate Golf 7 2013 DSG 1.4tsi cu frana de mana electrica? Sunt mai multe coduri cred ca este 5Q0698451Q dar daca poate vedea cineva in program, merci

Salut - te pot ajuta doar daca imi dai seria de sasiu.

 

On 05.05.2020 at 13:26, liv_sibiu a scris:

Buna ziua. Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru amortizor haion (portbagaj) la Skoda Octavia 2, cod VIN: TMBCS21Z482121310 ? Multumesc mult.

Salut - 1Z5827550B 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Ma interesează și pe mine un cost pt egr skoda fabia 2012 1.6tdi 90cp cayb

Serie TMBEJ25J9C3041892 

Mi s-a aprins o singura data senzorul spirala dar la service mi-a spus ca egr e cam murdar și în viitor va trebui schimbat, asa ca ar trebui sa ma pregătesc pt el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OE - 2062 tva inclus

A.M [ AT AUTOTEILE ] - 1284 tva inclus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/22/2020 at 12:46 AM, Dolfin said:

@codz, trebuie PR Code pentru frane.

WVWZZZAUZDP071645

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@codz, nu pot eu sa-ti decodez VIN-ul, trebuie sa ceri cuiva asta si dupa aceea imi spui PR-Code.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@codz 5Q0 698 451 N sau JZW 698 451 AA, ultimul cod sunt ceva economy, presupun ca materialul e mai tare, nu stiu ce inseamna economy dar asa scrie in program.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1KE este pentru discuri spate.

Asa cum ti-a spus si colegul de forum, pentru masini produse pana in 31.10.2016 codul pentru placute este 5Q0698451N.

Atasat ai foto pentru a vedea exact codurile placutelor din pachet, sa le verifici daca au venit exact asa sau magazinele on-line iar au facut ele o analogie (cum obisnuiesc sa faca).

5Q0698451N.JPG

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!