Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

036103464AH - s-a mai folosit pe BBY, BKY.

Codurile, chiar daca au terminatia diferita, sunt piese diferite, nu poti sa spui ca este acelasi lucru.

Pe BBZ s-a folosit doar ce am pus eu in postul precedent.

 

Este o diferenta si la motoare, BBY, BKY, BCA au 74CP, iar BBZ are 101CP, piesele nu pot fi la fel.

 

Ai dat un link la o piesa de la un producator care probabil afirma in descriere ca este compatibila cu mai multe coduri originale.

Dar sa stii ca intre 500Lei cat costa piesa OE si 150 cat este acest AM si diferenta de calitate este enorma.

Mai bine cauti SH, cred ca va fi mai buna fata de o astfel de piesa AM.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vw jetta 2015 , motor 2,0 110 cp ssWVWZZZ16ZFM046138

Am nevoie de codul pieselor volant, disc ambreiaj + placa de presiune ,cu start - stop,Multumesc

 

Modificat de mik1970
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piese astea NU trebuie sa le cumperi tu.

Piesele aste le aduce service-ul care le monteaza ,ca sa si ambele garantii in acelasi loc .

Codurile le afli de la orice magazin de piese auto

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, 

Imi puteti spune codurile pentru senzorii nivel xenon fata si punte spate. Octavia 2 2012

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

ma poate ajuta cineva cu codul pt. piesa incercuita(stanga/dreapta).

WVGZZZ7PZDD025270

 

Multumesc

 

Capture.PNG

Modificat de Bogdan.TM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aysmen am găsit dimensiunile la oringurile de BMN 17 mm respectiv 18 mm acum mai rămâne să găsesc și dimensiunile la cele Bosch 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iahimmihai, m-am interesat si nu se potrivesc oringurile  Bosch pe injectoarele Siemens-Continental.

Nici eu nu inteleg de ce pentru ca sunt câteva persoane care au pus injectoare Bosch de BKD pe chiulasa de BMN....

Modificat de aysmen
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potrivesc doar cele două oringuri atât nu tot kitul

Cele două oringuri mari

Una față de alta diferă șuruburile din capul injectorului plus tachetul ăla mic și oringul tachetului.. pe mine mă interesează doar partea de etanșare adică cele două oringuri mari

O să încerc... cheltui 20 Ron pe un set că am un set de siemens și văd diferenta

Modificat de iahimmihai
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

pentru piesele din pozele de mai jos cu numerel: 26, 18 si 4, am nevoie de codurile pieselor cu care acestea se prind de caroserie si daca se poate, de schitele explodate ptr montaj ( nu.mi dau seama de pozitia acestora ).

Masina este un passat B8 sedan - 2015.

multumesc mult !

Screenshot_20191217-083150_Chrome.jpg

Screenshot_20191217-083003_Chrome.jpg

Modificat de cascadoru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare si La Multi Ani tuturor !!!

Va rog sa ma ajutati cu un cod OE si o recomandare pentru AM, pentru termostat lichid racire cu si fara corpul aferent lui. Masina in cauza este un Passat B7 de 140PS (cea din semnatura).

Multumesc anticipat,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

La multi ani,sa aveti un an binecuvantat,si plin de realizari !

Cine ma poate ajuta cu un cod al senzorului de oxigen sonda lambda la un Passat CC din 2013 serie sasiu WVWZZZ3CZDE514791 motor 2.0 TDI 170 CP,cod motor CFG  ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare colegi, imi cer scuze daca deranjez, am un audi a3 8p 2.0tdi bkd, as vrea sa schimb blocul de vacum, am gasit unul nou original la un pret ok doar ca nu stiu daca e compatibil la mine.

Asta este codul piesei 3C0906625A.

Aceasta este seria de sasiu a masinii WAUZZZ8P65A150793.

Va rog frumos daca puteti sa imi spuneti daca potriveste aceasta piesa sau coduriile care potrivesc la modelul meu.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Initial s-a instalat piesa cu codul 6Q0906625 - bloc supape magnetice, cod care a fost eliminat in 01.07.2008 si inlocuit cu:

- 6Q0906625E - bloc supape magnetice ~975Lei, atat la dealer cat si la magazinele online.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vorbim despre Audi si BKD acesta este codul pentru tine, 6Q0906625E, extras din ETKA.

Piesa pe care spui ca ai gasit-o de vanzare, 3C0906625A, s-a montat doar pe Passat intre 2009-2011, motor BXE.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna dimineata, 

Mu puteti ajuta, va rog c-un cod pentru rama panou climatronic TOURAN 2013-2014 ?

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...
On 02.01.2020 at 14:43, cridaia a scris:

Salutare si La Multi Ani tuturor !!!

Va rog sa ma ajutati cu un cod OE si o recomandare pentru AM, pentru termostat lichid racire cu si fara corpul aferent lui. Masina in cauza este un Passat B7 de 140PS (cea din semnatura).

Multumesc anticipat,

Va rog sa ma ajutati.....incepe sa ramana mai tot timpul deschis, sper doar sa nu se intample si invers, pana reusesc sa-l schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca ar ajuta foarte mult seria de sasiu. Ca sa nu mentionez faptul ca la semnatura n-ai nici macar codul motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sNaKeyy - WVWZZZ3CZFE001100, cod motor CFFB.

Modificat de cridaia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult. La acel link trimis cu codul OEM, exista si un echivalent de la Behr care este mult mai ieftin....ar fi bun ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.Pentru WVWZZZ1JZ4W118323 am cablajul(fisele) de la bujiile incandescente de la motor si de la incalzirea auxiliara(cele 3 bujii din sistemul de racire) rupte.Imi puteti spune daca vine acelasi cablaj pentru tot sistemul sau vine cablaj separat motor si incalzire auxiliara.As avea nevoie de coduri.
Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cele 3 bujii care incalzesc apa, motor ASV:

- 028971782A - fisa cava in unghi, trebuie 3 bucati

Rampa de alimentare bujii incandescenta, motor ASV:

- 028971766 - puncte de contact cu cablaj

Ambele piese vin cu firele libere si iti trebuie un electrician sa le conecteze la cablarea motorului in locul celor vechi.

1-i.JPG

2-i.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Se poate comanda cheia antifurt de la roti ? Exista vreun cod? Am modelul cu stea cu 10 colturi, dar din pacate nu gasesc cheia antifurt... am tot sperat sa gasesc pe la cineva dar nu am avut noroc asa ca as vrea sa o comand...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!