Jump to content

Cod Motor Seat Ibiza Cupra R


mrwhite
 Share

Postare recomandată

Am si eu o intrebare: Stiie cineva ce cod de motor are Seatul Ibiza Cupra R (1,8 T 180 hp) 2001-2002 ???? Pt. Cupra am gasit AYP....dar la R nimic. MS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si Cupra R tot AYP stiu ca are. Motorul e acelasi difera doar maparea pentru ECU.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorul Cupra R 1.8T 132 Kw s-a introdus din MY2002 pe sasiul 6L si are codul BBU.

Motorul AQX(1999-2000) si AYP (2000-2002) au echipat Ibiza Cupra sasiu 6K si aveau 115 Kw

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andy tdi .... pe sasiul 6k mai exista si cupra r de 180 de cai. cele 2 coduri sunt pt modelul cupra. Cupra r este un model produs numai in 200 de unitati :) 25 Spania, 50 Germania, 50 Olanda si 75 Anglia. Diferentele fata de modelul cupra sunt motorul de 180hp (156 pe cupra) suspensie Seat Sport, franare Brembo, tot ce era optional la cupra de serie la R, jante OZ si centuri de siguranta rosii.... :). uite si un link unde e descrisa mai in amanunt Seat Ibiza Cupra R

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am uitat de pret....cu fro 5000 de lire mai mult de cat cupra (hmmm) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai dreptate, iar neconcordanta apare de la faptul ca modificarile au fost facute de Seat Sport fara modificarea codului motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha... deci tot AYP.... asta e bine ca inseamna ca e euro3 deci se poate inmatricula....(oricum o sa fac o cerere la RAR) Poate o sa apara una in Bucuresti....A MEA !!!! ;) ;). Sper!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!