Jump to content

Oglinzi Passat B6


mypassat
 Share

Postare recomandată

codarea se face adunand acele cifre care apar pentru fiecare optiune.

Modificat de Manuel N.
Quote
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bună seara, 

Vă mulțumesc pentru ajutorul acordat,am băgat codarile date de adrian001.Totul a mers bine dar am fost nevoit datorită unui airbag de pe dreapta spate să bag codarea de la ușă șofer.

Totul funcționează în parametrii normali.

Vă mulțumesc inca odata pentru ajutorul acordat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare,

Daca doresc sa schimb oglinzile de B6 cu unele de B7 care au puddle lights si sunt electrocromate, inafara de montajul lor propriun zis, oare mai am de tras ceva fire de la oglinda interioară? Am vazut undeva mai demult ca se poate trage un fir de la oglinda retrovizoare sa functioneze si electrocromarea la cele exterioare.

Calculatoarele de usi sunt nu le schimb, raman cele de B6 2009 si din cate am înțeles ar suporta puddle lights.

Oare aveti careva ceva idei sau indrumari?

Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie trase 2 fire la fiecare oglinda de la oglinda interioara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai cumva vreo schema de la care pini trebuie sa trag? La oglinzi te referi la mufa in care intra cablurile de la oglinzile propriu zise banuiesc nu? Poti sa ma ajuti sa imi spui de la ce pini trag si unde duc firele?

Mulțumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mufa de la oglinda interioara o sa gasesti 2 pini liberi, sau poate ai norocul sa fie trase firele pana la mufele din stalpi. Aceste 2 fire trebuie duse la oglinzile exterioare. Nu am acum la indemana schemele, dar le gasesti la o cautare pe net.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare colegii si LA MULTI ANI!!!

 

O întrebare :  - este neapărată nevoie de calculatoare de usi de b7 daca am oglinzi de b7 care au doar puddle lights si electrocromare automata?

Ma gandesc sa nu le montez si apoi sa vad ca nu merg deloc nici macar ca si reglaj.

Este vreo posibilitate sa functioneze puddle light pe calculatoarele de usi de b6?

Doar pentru aceasta chestie nu as schimba si calculatoarele daca merge cele de b6.

In cazul in care nu merg deloc atunci le voi schimba.

Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai calculatoare hi, merg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era la un moment dat pe un thread niște coduri de module de usi unde scria codul la câteva dintre ele si daca suporta ceva functii, dar nu il mai gasesc.

Oare stii care ar fi codurile de calculatoare HI de passat b6? 

Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi pare mai usor (cel putin pt mine) sa postezi tu, ce coduri ai. Fa scanare cu vcds. In rest, gasesti si pe Google,  trebuie doar sa cauti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit un log facut la masina. Momentan nu pot ajunge jos la masina pana saptamana viitoare, deaorece sunt in carantina :)).

Codurile de HW de la usi sunt 1K0959 792 N si 1K0959793 N.

Mai exista si inca 2 coduri Labels: 1K0-959-701 AC -MIN3 si 1K0-959-702 AC-MIN3.

Modulele si motorasele nu le-am schimbat niciodata deci acestea ar fi cele de pe masina.

Am mai gasit cateva informatii : se pare ca acestea sunt GEN3 dar sunt LOW. Oare doar pentru puddle lights nu e suficient ? Doar atata am la noile oglinzi in plus.

 

L.E. sau sa cumpar direct 2 module sa nu ma mai complic ? Modulel am gasit cu aceste coduri 3C0959793C si 3C0959792C si am rezolvat cazul ?

Multumesc.

Modificat de sinn3r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ai gasit tu, sunt de CC sau de Passat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De passat b7 2014, asa zicea omul in anunt.

Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau sunt alte coduri pentru modulele de passat b7 ?

Eu asa am gasit codurile, am cautat de passat b7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Coduri sunt multe, nu e problema asta. Sa nu fie de CC. Daca sunt de B7 sunt ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar ale mele existente acuma nu merg doar pentru puddle lights?

Am gasit si aceleasi coduri de passat b7 la passat CC deci nu e sigur 100%. La unii apare pentru B7 la alții pentru CC.

Nu știu ce sa mai cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 12/23/2020 at 6:48 AM, Al Bundy said:

In mufa de la oglinda interioara o sa gasesti 2 pini liberi, sau poate ai norocul sa fie trase firele pana la mufele din stalpi. Aceste 2 fire trebuie duse la oglinzile exterioare. Nu am acum la indemana schemele, dar le gasesti la o cautare pe net.

Am tot cautat scheme dar e posibil sa nu caut eu cum trebuie.

Am gasit un DIY pentru un passat cc unde explica ce si cum, dar intrebarea mea este : sunt oare aceeasi pini de legat si la passat B6 ?

Tutorialul e foarte misto si arata cum se face legatura la oglinda sofer dar pentru cea de la pasager nu mai explica. De aceea ma gandeam ca poate exista vreo schema de passat b6 in care sa imi dau seama la care pini trebuie duse firele.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt lumini oglinzi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Este diferenta intre oglinzile exterioare de la o masina cu volan pe dreapa si una cu volan pe stanga? Am montat una pe partea dreapta si nu se poate regla indeajuns, pasagerul din dreapta vede cam ce ar trebui sa vada soferul (laterala masinii). Soferul vede mult in exterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, exista. Bratul are alt unghi, fata de caroserie,  usa. Trebuie sa cumperi oglinda pt masina cu volan pe stanga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar daca este spre exemplu corp de oglinda pentru masina cu volan pe stanga si se pune doar sticla oglinda de la masina cu volan pe dreapta va fi diferenta mare?

Mulțumesc.

 

Intreb deoarece eu vreau sa pun o oglinda electrocromata de anglia pe partea dreapta si daca tot dau o caruta de bani pe ea macar sa stiu ca voi vedea ceva in ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Problema e la corp, brat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Ma puteti ajuta cu o informatie.

In schema electrica atasata la pozitiile incercuite cu negru acel fir verde (gn) este cumva plusul (+) pentru becul de la puddle light iar cel rosu/albastru si rosu/negru este cumva minusul (-) de la puddle light ?

Vreau sa pun niste leduri si as vrea sa le pun din prima corect. Nu vreau sa ajung cu ele la montaj si sa trebuiasca sa le desfac acolo doar pentru a roti becul cu led.

Multumesc.SCHEMA PUDDLE LIGHTS1.pdf

Modificat de sinn3r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

As avea nevoie de un pic de ajutor. Am citit tot postul, dar mi-ar prinde bine o confirmare.

Masina in cauza Passat B6, 2006/11.

Address 42: Door Elect, Driver        Labels: 1K0-959-701-MIN3.lbl
   Part No SW: 1K0 959 701 P    HW: 1K0 959 793 L

Address 52: Door Elect, Pass.        Labels: 1K0-959-702-MIN3.lbl
   Part No SW: 1K0 959 702 P    HW: 1K0 959 792 L

 

Din ce am inteles aceste calculatoare sunt Gen 3 fara functia de pliere a oglinzilor.

- M-ar interesa daca accepta macar Puddle lights sau Mirror down.

- Pentru Mirror down este bun urmatorul cod de motoras 3D0 959 578 C? Sau este alt cod pentru Passat?

- Pentru retrofit la oglinzi pliabile am nevoie tot de calculatoare Gen 3 dar high? Sau merg si cele Gen 2?

 

Va multumesc anticipat.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!