Jump to content

Oglinzi Passat B6


mypassat
 Share

Postare recomandată

cine ma poate ajuta cu niste coduri pentru calculator usa stanga generatia 3 sa suporte pliere,eu stiu doar aceste doua modele 1K0959793M(P)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu de ce generatie sunt, dar asta am eu pe masina si suporta si mirror down, montat ulterior.

 

stanga - Part No SW: 1K0 959 701 AE    HW: 1K0 959 793 P

dreapta - Part No SW: 1K0 959 702 AE    HW: 1K0 959 792 P

Modificat de cridaia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.

 

Am avut 'norocul" sa imi sparg capacul transparet de la semnalizarea de pe oglinda si mam gandit sa cumpar doar acel capac deoarce semnalizarea functioneaza.Am cautat peste tot dar fara succes.

Aceste capace doar impreuna cu semnalizarea in sine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vine semnalizarea completa,costa in jur de 100 ron OEM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut. Am si eu o mica problema. Am schimbat portiera fata stanga cu una sh, iar toate mecanismele sunt de pe cea veche (originala). Toate bune si frumoase. La incercarea de pliere, cea de la sofer se pliaza jumate de cursa. La depliere isi face cursa pana la plierea in totalitate si apoi se depliaza. Am inteles ca ar trebui "invatata" din nou sa se plieze. Stie cineva cum se face asta ??. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

nene florine! :D....ai zis ca poate te uiti intr-un modul de usa de skoda octavia sa-l compari cu ala de passat,poate se poate face pliere si din telecomanda la passat,am citit pe youtube pe forum,un user la intrebat pe autor cum a facut sa plieze oglinzile din telecomanda la b6,acesta a raspuns "I made changes in the door blocks software" deci teoretic se poate face pliere si la passat,am mai vazut varianta cu module after market universale,dar ma enerveaza varianta cu taiat si inadit de fire,daca a reusit cineva sa faca la passat pliere din telecomanda poate ne impartaseste si noua :D ....contra cost nu e problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema este ca, pentru a face acestru lucru, am nevoie de doua calculatoare de usa - respectiv al nostru - de B6 plus unul de Octavia, care este cu pliere.... pentru a le desface si a ma juca cu ele.

 

avand in vedere ca pretul acestora ajunge pe la 500 lei - amandoua... parca mai astept sa gasesc unele la un pret mai convenabil, sa ma joc cu ele... nu-mi vine sa dau suma asta, doar pentru a studia cum sa facem.

 

cand le am pe amandoua, ma pot apuca de treaba - teste.

 

Trebuie sa se poate rezolva, asa cum am zis acum ceva timp.... doar ne trebuie calculatoarele, pt cercetare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un lucru nu mi-e destul de clar,poate sunt eu cretin si nu pot sa inteleg, am un calculator de usa stanga de generatia 2 care are codul 1K0959793H 

,demontat de mine personal de pe un passat b6 din 2006,care suporta oglinzi pliabile,puddle light,etc...am gasit calculator pereche pentru el 1K0959792H care lafel suporta rabatare,insa modulul este demontat de pe seat leon 2006,probabil ca acum o sa ziceti ca nu merge de pe leon pe passat chiar daca sunt identice constructiv si au acelasi cod pentru ca este diferenta de soft,dar amandoua modulele au HW024/SW24XX,am cautat pe ebay.de module de generatie 2 si 3 ce suporta rabatare cu H si M si am vazut in unele licitatii ca module identice ca si cod si hardwhare version si software version sunt demontate fie de pe seat leon fie de pe passat b6...deci ce sa inteleg ca daca modulele sunt identice 100% merg de pe leon pe passat?...atunci ar trebui sa mearga plierea si din cheie ca la leon.....mi-e greu sa cred ca module identice ca si cod,hw si sw nu fac acelasi lucru si pe vw si pe leon.....poate ma lamureste si pe mine cineva
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa cum a spus si Florin, ceva mai sus: sunt diferente de setari software. Cu alte cuvinte softul modulului de passat este setat diferit in comp cu cel de seat. Faptul ca au aceeasi versiune sw nu inseamna ca au si aceleasi setari.

Extrapolam: daca amandoi avem windows 7 insa eu am winamp si tu nu, nu se traduce by default ca la urmatorul restart o sa ai si tu winamp :))

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAr de module de centrala electrica identice si la fel, de pe passat si unul stie de DRL si altul nu ce mai zici?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da nu stiu ce sa zic voi cunoasteti mai bine....am un modul de stanga pentru octavia 2 il donez pentru teste cu pliere oglinzi din telecomanda,faza e ca modulul e mai vechi si nu are decat 9 pini pentru mufa oglinda,dar masina de pe care a fost demontat avea pliere oglinzi,am vazut ca modulele simple au 7 pini....sper sa fie bun pentru teste :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De curand am schimbat usa cu una sh. toata electronica a fost montata in cea pusa noua. acum apare problema, oglinda de la sofer nu se pliaza toata ci undeva pe la jumate. la comanda de depliere, ea incepe intai restul cursei de pliere si apoi se depliaza. am auzit ca ar trebui "invatata" din nou manevra. stie cineva cum se face ???. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu unul nu am auzit de asemenea procedura de invatare. Posibil la tine cand s-a demontat/montat a sarit din dintii de ghidare-de aia poate incearca sa faca intai cursa de pliere. Eventual vezi la adaption pe controller-ul usii respective daca e ceva despre procedura de invatare dar m-ar mira.

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are de invatare - vezi ca e sarita din mecanism, au dat oglinda peste cap....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

viorel 4motion

Am si eu o problema cu oglinzile nu se mai pliaza,se regleaza,se incalzesc dar plierea nu mai vrea....daca a mai intalnit cineva sau se stie vreo rezolvare.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fa o scanare sa vedem ce erori stocheaza. Daca nu se mai pliaza niciuna, trebuie verificat ca problema sa nu fie din buton. Amandoua sa se strice simultan... cam imposibil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

viorel 4motion

am facut scanareaAddress 42: Door Elect, Driver        Labels: 1K0-959-701-MAX3.lbl

   Part No SW: 1K0 959 701 Q    HW: 1K0 959 793 M
   Component: J386  TUER-SG FT    1131  
   Revision: 31008001    Serial number: 00000535879103
   Coding: 0000245
   Shop #: WSC 05311 000 00000
   VCID: 3C77D2727FCBAAFE88B-8069
 
1 Fault Found:
00941 - Exterior Mirror Retract Motor; Driver Side (V121) 
            012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00101100
                    Fault Priority: 4
                    Fault Frequency: 10
                    Reset counter: 99
                    Mileage: 187960 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2014.02.26
                    Time: 00:26:20
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai o problema cu motorasul de folding sau firele de la el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

viorel 4motion

ma gandeam la asta si ma intereseaza cum o rezolv

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Are cineva idee de unde se poate achizitiona la un pret decent aceste plastice + lampile puddle lights de pe Skoda Superb facelift cum sunt cele din pozele atasate :

post-20331-0-08470300-1394110985_thumb.jpost-20331-0-31586800-1394110964_thumb.j

post-20331-0-93818600-1394111004_thumb.jpost-20331-0-33274400-1394111040_thumb.j

Codurile de piesa sunt 3U0945291C si 3U0945292C care reprezinta atat acel plastic cat si lampa aferenta .

Numai ca in Romania la nesimtitii de importatori pretul acestor coduri este de 511 Ron / Buc .

O zi buna .

 

 

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
vartolomei_alex

salut, unde pot gasi si eu o semnalizare stanga pt un b6, nu e sparta, nu trantita doar ca nu imi mai functioneaza ledurile cand o pun pe avarii sau pun semnal stanga. Ms

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din câte știu eu, în oglinzi sunt becuri, nu leduri. Desfă și verifică becul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Semnalizarea este pe LED>

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, unde pot gasi si eu o semnalizare stanga pt un b6, nu e sparta, nu trantita doar ca nu imi mai functioneaza ledurile cand o pun pe avarii sau pun semnal stanga. Ms

 

o poti da jos de pe masina si sa incerci o reparatie - daca nu se poate face, ori cumperi SH - cauta in aria Vanzari, avem colegi care dezmembreaza si B6 - sau pe comanda... una noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Observ din ce in ce mai des intrebari de genul: unde pot gasi piesa X? Pai acum pe bune, oare unde se pot gasi piese auto? La farmacie????

 

Urmatoarea cerere de oferta va fi sanctionata cu warning, fara nici o exceptie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!