Jump to content

RNS 510 - Columbus - Update FW si harti


florin.petre
 Share

Postare recomandată

E una din setările alea 100% . Ori bit 3 ori 4 reset si merge. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Am incercat si eu sa mi fac un DVD DL cu harta de west v14 si nu mi l vede RNS510 ,de fapt nu imi da nici o eroare nimic parca nu as baga dvd in ea.Mentionez ca unitatea vede dvd cu filme chiar facute de mine nu originale.

Am incercat sa comprim  cu maps tools dar nu pot ca imi da eroarea asta.

Va rog daca puteti sa ma ajutati cu aceasta problema?

Am instalat pe hdd harta de est v13 si de aceea vreau dvd.

Multumesc

Image 4.jpg

Image 3.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai am o intrebare scurta 

Dvd deschis trbuie sa contina aceste foldere sau a intervenit vreo eroare la harta cu europa de west v14

received_1554230857971573.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@geo67 in primul rand trebuie sa ai rabdare. In al 2-lea rand cam ce ceri tu e relativ ilegal si pe forum activitatile ilegale nu sunt admise. Remarcile de genul nu-si au locul aici. Multumim de intelegere.

LE: si ca sa te ajut, vezi ca problema e de la maptools. Varianta pentru V14 e asta: https://vwforum.ro/topic/40393-rns-510-columbus/?do=findComment&comment=2834894

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă ai o lentila buna la aparat merge sa scrii harta pe un dual layer de 8.5 gb si procedura de scriere o ai aici. Spor. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, Aerofan said:

@geo67 in primul rand trebuie sa ai rabdare. In al 2-lea rand cam ce ceri tu e relativ ilegal si pe forum activitatile ilegale nu sunt admise. Remarcile de genul nu-si au locul aici. Multumim de intelegere.

LE: si ca sa te ajut, vezi ca problema e de la maptools. Varianta pentru V14 e asta: https://vwforum.ro/topic/40393-rns-510-columbus/?do=findComment&comment=2834894

 

Aerofan am incercat si cu aceasta varianta de maptool si tot acea eroare imi da.Nu stiu ce sa mai fac.Imi doresc sa pot realiza cu mana mea un dvd

1 hour ago, lucaflo26 said:

Dacă ai o lentila buna la aparat merge sa scrii harta pe un dual layer de 8.5 gb si procedura de scriere o ai aici. Spor. 

lucaflo26 am gasit multe proceduri de scriere pe acest forum dar am incercat vreo trei si nici un rezultat pozitiv.

La tine unde ai scris aici nu se deschide nimic.

Ajutatima va rog si va raman recunoscator

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci descarci harta apoi imgburn  (recomand scrierea la un Pc nu laptop cu viteza de 2x sau 4x maxim) cumperi un dual layer de 8.5 gb si il scrii . Dar asta daca e buna lentila. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 minutes ago, lucaflo26 said:

Deci descarci harta apoi imgburn  (recomand scrierea la un Pc nu laptop cu viteza de 2x sau 4x maxim) cumperi un dual layer de 8.5 gb si il scrii . Dar asta daca e buna lentila. 

Multumesc.Nu pot sa stiu daca lentila este buna dar daca imi vede dvd cu filme facute de mine pe laptop si nu unul ci mai multe si ruleaza foarte bine atunci inseamna ca este bun.Tu ce parere ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar cand bagi dvd cu harta o sa iti dai seama. Soft ce e?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sw 6276 si hw 21 fabricatie 2013

 

NU mai cita postul anterior!

Este greu de citit si contrar regulamentului.

MUltumesc pentru intelegere.

 

Marian

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu aceeasi problema. Am incercat tot felul de solutii si nu merge. Nu imi vede DVD-ul cu hartile. Am stricat si vreo 3 DVD-uri dual layer...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAr alte dvd-uri iyi vede?

Cu SD to HDD ai incercat ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am incercat deoarece pe navigatie am instalat europa de est v13  si nu vreau so pierd

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.......am o nedumerire.......
Un prieten are un Tiguan din 2008 cu rns 510
I-am facut update de soft la 5238,acum imi arata si test mode unde am :
part number 1T0035680L HW version H03 ,software version 5238
Nedumerirea mea este ca hartile v 13 europa de est nu ruleaza numai de pe dvd,am incercat cu sd.....nici o sansa iar de pe dvd nu vrea sa le instaleze.
Are cineva vreun sfat sau stie cineva cum pot rezolva aceasta problema?
Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E din cauza lentilei. Ar trebui desfăcut si incercat cu alta lentila Dacă cumva treci prin Cluj te ajut eu. E si model mai vechi cu Lcd.  

Modificat de lucaflo26
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

citeste dvduri....cd cu muzica.......si harrtile.....probabil eu nu am lasat 5  minte ca sa imi ceara instalarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca cu maps tools si daca zici ca e ok lentila atunci trebuie sa meargă 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incercat cu maptools 2.1.3 si 2.0.2 v13 si 14 custome de 2.66 si 3,41 gb......nici o sansa.....dar cu v14 custome de 3,41 gb    direct iso pe verbatim -R.......ruleaza hartile doar ca instaleaza data base ....atentie nu si harta.

Dupa care introdus dvd original 7.2 si instaleaza doar baza de date nu si hartile

Reintrodus din nou v14 custome de 3,41.......si instaleaza doar baza de date.....nici decum harta...........

greu..........

part number 1t0035680l

H03

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu banuiesc lentila. Ar trebui să încerci si cu tools ce formateaza partiția harti. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai fa o incercare...pune cu map tools un v14 west si instaleaza-l.Apoi restart unitatii,dupa care pui din nou v14 est.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12 hours ago, spido said:

Mai fa o incercare...pune cu map tools un v14 west si instaleaza-l.Apoi restart unitatii,dupa care pui din nou v14 est.

v14 est, a aparut ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan changed the title to RNS 510 - Columbus - Update FW si harti
  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Clodius a deschis acest topic
  • Aerofan a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!