Jump to content

Numere De Inmatriculare


bogdan
 Share

Postare recomandată

masina mea a venit cu numar patrat; proprietarul anterior stiu ca nu a avut probleme sa ia un asemenea numar. si cand mi-am facut numerele la logan stiu ca ori scria pe o cerere ori m-au intrebat ei daca vreu numar patrat, oricum era posibilitatea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • AUTOMOBILIA

    10

  • bogdan

    9

  • Adrian_pt

    6

  • Nifartachi

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok, si noi astia care nu avem militieni intelegatori in oras, ce putem face? parca nu as face nr de plastic, ca ma trezesc oprit si luat la pu..mni de vreun militian...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vrut numar patrat la bruasca si pana la urama am obtinut... da m-au pus lucratorii ceia sa ma duc si sa fac poza la masina din spate sa vada ca e necesar numar patrat... ca au zis ca ala numai la jeepuri se da... am crezut ca fac cu nervii... asta se intampla la sibiu. voi ati avut probleme de genu asta?

textul cu gipurile mi l-au bagat si mie....dupa aia ca numerele dinainte nu erau patrate...pina la urma am scapat fara sa fac poza. noroc ca platisem nr patrat (e putin mai scump)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Poate cineva sa-mi spuna daca B 97 5253 poate fi un numar romanesc, anume de Bucuresti?

Mai adaug ca este cu caractere deschise la culoare pe fond inchis, poate chiar alb pe negru, da' nu-s sigur.

Mai adaug si ca este vorba despre o placuta dinainte de "eliberare".

Modificat de Nifartachi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

io zic ca precis nu e d'aci... :dry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o poza intr-un lot facut de un german si prin Romania, inainte de '45. Omu a fost militar si a umblat ceva, asa ca poate intradevar nu-i din Romania acest numar.

Numaru asta de inmatriculare apare pe un broscuta KDF cabrio.

Daca are cineva poze cu KDF-uri cu numere de Romania, si civile, si cabrio... sa-mi zica si mie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce ar fi sa postezi si poza? sa o vedem si noi... sau nu e voie? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nr, romanesti erau cu B la final, cu B existau si alte orase, de ex Barcelona, numai ca si ei aveau B-ul la final. Nici de probe nu poata fi . alea aveau W in fata

Modificat de AUTOMOBILIA
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Userul Sechi de pe forumul Fiat a dat cea mai probabila varianta, ca ar fi un numar de Berlin.

Chiar si asa, fara a fi o atestare a unui KDF civil cu numere romanesti, tot vreau sa pun mana pe albumul ala. :icon_bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 7 months later...

Ai mei aveau 1-B- 71917. Mi se parea misto ca cifrele erau simetrice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Intreba cineva de mult de tot, pe la pagina 2, ce e cu numerele 2 MR xxxx... cred ca e vorba de Maramures, intr-un timp asa erau numerele de MM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stie cineva cum se pot afla proprietarii dupa niste numere vechi de inmatriculare ? Am o masina, broasca, luata acum mai multi ani si o asteapta dezmembrarea toamna asta, daca nu se gasesc proprietarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...tre' sa mergi in persoana fizica la polutie si sa intrebi personal tu, apoi, desigur, cand aia vor da din umeri :icon_cheesygrin: , va trebui sa le lasi o ,,hartiutza'' cu solicitarea.

tre' sa soliciti identificarea persoanei dupa numarul de inmatriculare si ce mai ai tu p'acolo sa ,,le(-o) dai'' :icon_cheesygrin: specificand ca ai act olograf (chitanta de mana) care arata dreptul de propietate. ..si ca persoana s'a mutat, domiciliul fiind necunoscut.. sa caute si dupa CNP..

vezi c'o sa te trimita la plimbare din prima, da' le spui ca sa-ti dea in scris ca ,,ei nu poate'' sa ofere informatiile..// tre' sa fii gata sa sai la glanda...sa fii rau-rau..sa-i ameninti ca mergi la comandant... la presa.. ca refuza sa ofere date nesecrete pentru identificarea propietarului.. ca daca e nevoie vei face solicitarea prin tribunal, sa-i obligi, legal, si ca se vor face de ras in fata sefilor....etc.. din astea. :icon_cheesygrin:

succesuri! :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!