Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

ma intereseaza si pe mine codurile oem pt spoilerul de la bara din fata si de la cea din spate,modelul de pe golf young.stie cineva codurile respective?

va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da-mi Pm cu vin-ul masinii sa ma uit in Etka :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0805903D este codul pt spoiler-ul fata de la GTI.

post-9546-1199994185_thumb.jpg

1KM071609U9A este codul pt spoiler-ul in culoarea caroseriei din catalogul Vortex. (vine dat in primer si trebuie vopsit)

post-9546-1199994538_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai aia e problema:((,dupa vin ul meu,nu apare ca e echipata cu tipul ala de spoilere.si eu daca as fi avut un vin de golf young,mi-ar fi fost usor sa gasesc codurile exact.deci ar trebui sa reformulez rugamintea:cine are un vin number de golf young?poate asa o sa gasesc/o sa ma ajutati sa gasesc codurile de care am nevoiesorry,wns a postat in timp ce eu abia scriam reply ul.deci codul pe care mi l-a dat wns ,primul dintre ele,este codul original?pt golf young,adik se potriveste spoilerul respectiv pe tipul meu de bara,adik bara normala?poate sa ma ajute cineva cu codul de spoiler spate ,de young?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amandoua sunt repere OEM.

Nu stiu cum este spoilerul la golf young ? Poate ne ajuta cineva cu o poza.

Primul spoiler cred ca este ca cel din acesta fotografie, dar repet, nu stiu daca este ca cel de young.

post-9546-1199996367_thumb.jpg

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista si vreo versiune in engleza la pdf-ul sursa pe care l-ai trimis mai sus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0 071 609 9AX spoiler fata

1KM 071 609 9AX spoiler fata (pt. GTI, GT)

1K0 071 610 9AX spoiler spate (fara decupare pt. esapament)

1K0 071 610 A 9AX spoiler spate (cu decupare pt. esapament)

sursa

http://www.volkswagen-zubehoer.de/fileadmi...pekt_golf_5.pdf

salut.

1. Spoilerul spate dat de Seb! "1K0 071 610 9AX spoiler spate (fara decupare pt. esapament)" este unul cu Diffusor* si o poti vedea aici (bara cu diffusor) sau aici.

2. bara(fusta) spate de young este fara diffusor si are codul : 1K6 807 521 H GRU. O poti vedea aici.

(daca iti trebuie cumva si fusta fata are codul : 1K0 805 903 E GRU)

3. mai e o bara spate outhere (cea de rline) .. arata ca cea de young, numai ca partea din mijloc e neagra : aici.

preturile sunt de la 18 mil la 21 mil la pbn/v (nevopsite). la volksparts aici pe forum parca mi-a zis ultima oara 16 mil la aia de young. astept sa mai scada. Vrea cineva sa ne grupam sa obtinem un pret mai bun? :)

poti sa citesti si topicul asta si asta .

Modificat de ceetah
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Va rog frumos sa-mi dati si mie codul pentru plafoniera tip W8 cu leduri de ambianta pentru Golf V, fara trapa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

W8 Innenleuchte 1K0947105

•Golf 5

•Passat 3C (ab 05)

w8innenleuchte1k0947105id4.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As avea nevoie de codul pentru telecomanda de la incalzirea stationara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Jetta stie cineva un catalog asemanator?

Ideal ar fi in engleza ca,,,, cu "deustch" nu prea ma descurc sa zic decat "bier bitte" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

W8 Innenleuchte 1K0947105

•Golf 5

•Passat 3C (ab 05)

w8innenleuchte1k0947105id4.jpg

Salut.

Vreau si eu un cod/pret pentru o cotiera centrala VW G5 2,0SDI. Trebuie scos suportul de pahar pentru a putea monta cotiera?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Am nevoie de codul capacului care lipseste. Nu il gasesc in ETKA

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@primaru88, nu am nici cea mai vaga idee. Cei de la service mi-au zis doar "sa faci rost de capacul care lipseste de aici" :)). Daca aspira aer prin acea teava de plastic nu pot merge fara el....nisip in motor mai lipsea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la plafoniera W8, eu am vazut si G5 -uri mai slab dotate si tot aveau plafoniera cu led-uri!

Auras, tu chiar nu ai, sau poate doar nu ti se aprind, led-urile respective, printre altele, se sting daca ai vreun bec ars in sistem in interior ca si atentionare!

Va rog sa ma corectati daca ma insel!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la plafoniera W8, eu am vazut si G5 -uri mai slab dotate si tot aveau plafoniera cu led-uri!

Auras, tu chiar nu ai, sau poate doar nu ti se aprind, led-urile respective, printre altele, se sting daca ai vreun bec ars in sistem in interior ca si atentionare!

Va rog sa ma corectati daca ma insel!

Din cate am observat eu, plafoniera de pe G5 Trendline este fara LED-urile care lumineaza ambiental schimbatorul. Comfortline-ul le are si probabil si restul de echipari care urmeaza. (Eu nu am avut decat TL si CL pana acum. :) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am auzit eu plafoniera cu leduri de ambianta vine optional si credeti-ma ca am vazut foarte multe Golf5-uri echipare trendline si fara aceasta plafoniera.

:) Am gasit la o firma care comercializeaza piese cu 200lei plafoniera respectiva, va rog daca stiti vreun loc de unde se poate lua mai ieftin, sau poate aveti drum pe la reprezentanta sa intrebati ca eu inca n-am ajuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am nevoie de codul piesei din imagine si il rog pe @Volksman sa o adauge la comanda alaturi de celelalte doua.

Multumesc

Modificat de Andretti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Auras: Tot ce este posibil, insa eu nu am comandat-o special la CL. Singura chestie care este posibil sa o fi inclus automat si pe care nu am avut-o pe TL este pachetul lumini si vizibilitate cu oglinda retrovizoare anti-orbire automata. Dar asta deja este... :D :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am nevoie de codul piesei pe care o cauta andretti (sita aia din plansa de bord), daca aflati va rog sa scrieti aici...sa vada toata lumea :)

Modificat de ddan_87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!