Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Salut.

Spuneti-mi si mie va rog ce cod are si unde gasesc suportul de bauturi care intra in spatiul acela de depozitare dintre scaune la G5.

Acolo eu am un spatiu de depozitare dar nu este si suportul de sticle 0.5 sau cutii.De asemenea am mai vazut in cartea masini o varianta cu desfacator de sticle, care se punea exact in mijlocul spatiului de depozitare.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze de :icon_cheesygrin: dar cum arata acel suport de bauturi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@george, suportu de bauturi despre care vorbesti, cel cu desfacator pt sticle il gasesti pe www.tmtuning.com, la pretul de 45$+transport.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva cat costa acel sertar de sub scaunul pasagerului din fata? (io nu am si mi-ar placea). eventual si codul. multumesc

LE: am gasit 65$. aici

Modificat de ceetah
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am nevoie de codul spoilerului din imagine. In cazul in care am gresit si aceasta nu este o piesa OEM, imi cer scuze si rog sa fie sters post-ul meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti un cod si eventual un pret pentru stopuri oem cu leduri stil passat/jetta, pentru G5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

triple golf5 led 1K0052204 - pretul= 330 euro pe site-ul vw din germania, in romania cred ca vor ajunge un pic mai sus.

Bafta.

post-9546-1204383017_thumb.jpg post-9546-1204383079_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pretul nu il stiu.

Sper sa-ti fie de folos. Numai bine.

post-9546-1205162455_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WNS In imaginea atasata de tine e antena pt gps, mie mi-ar trebui fara GPS ca am inteles ca e mai scumpa cea cu gps (oricum nu am navigatie si nici nu intentinez sa imi pun).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@rex 1K0035507J pentru telefon si webasto fara navigatie. Mai simpla nu am gasit.

post-314-1205235898_thumb.jpg

PS: Codul 1K0035507F (cu navigatie) a fost inlocuit din may 2006 de 1K0035507K.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca ajungem la slonul de tuning pe duminica, ai timp atunci. :P@nnwGata cu :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi AndyG. Asta era piesa care o cautam. Pretul e de 182 RON fara montat (am dat telefoane la dealeri VW).

:icon_thumright: Daca o montez eu pierd garantia pe sistemul electric, nu??

Inca o data, mersi mult.

Modificat de rex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze de :D dar oare cu antena asta nu se poate imbunatati si receptia la radio?

Ma dispera ce receptie slaba am la RCD 300 :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intradevar, daca o montezi tu, poti da peste un dealer neserios care sa spuna ca ai pierdut garantia (dar pe probleme legate de instalatie electrica aferenta sistemului audio).

Cat despre imbunatatirea semnalului radio... nu stiu ce sa zic, daca chiar se vor simti imbunatatiri.

Insa eu as merge totusi pe antena cu GPS caci sigur mai folosesti o navigatie pe masina, si cu siguranta te va ajuta daca ii vei conecta antena externa (faci si tu un calcul folosire GPS/diferenta pret).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Va rog sa imi spuneti daca codul 1K0 601 025 B corespune vreunei piese (cred ca e codul pt jante Zandvort dar nu sunt sigur)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi WNS

As vrea sa va rog sa imi spuneti codul (si daca puteti si pretul) pentru fusta fata cum e in urmatoarele poze:

P.S. e fusta de pe GTSport si Jetta dar vine prevopsita!

Multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu nevoie de codul de la ornamentul de deasupra torpedoului de la Golf V sportline (bagheta aceea argintie.) Si daca aveti idee, un pret estimativ.

Va multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rex - 1K0805903D, gasesti si pe prima pagina o poza in care se vede mai bine cum arata.

Golf TDI - 1K2 858 529 ... la care se adauga o terminatie in functie de culoare.

4Z7 - black/silver net optic

5N9 - anthracite metallic (grey)

3AT - anthracite

... si mai sunt culori, dar cel mai sigur ar fi sa o comanzi dupa seria de sasiu, pt a evita eventualele surprize neplacute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wns, multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rex - 1K0805903D, gasesti si pe prima pagina o poza in care se vede mai bine cum arata.

multumim. chiar ieri ma uitam la o jetta cu fustita aia si ma gandeam care o fii codul si cat costa.

stie cineva cam cat costa? si daca merge direct pe un golf tdi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rex - 1K0805903D, gasesti si pe prima pagina o poza in care se vede mai bine cum arata.

Multumesc mult, dar nu e pe prima pagina (ma uitasem inainte si acolo).

Din care am inteles eu sunt 2 tipuri de fusta fata care vin pregatite de vopsit: cea de Golf Young, si cea de GTI ed 30. Ei bine, modelul de mai sus este de al 3-lea tip (e de GT Sport sau Jetta dar e si pregatita de vopsit). Te rog frumos sa te mai uiti inca o data la coduri si daca ai putea sa pui si o poza ar fi excelent!

Mersi mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, cred ca ai dreptate. E posibil sa gresesc, calificarea mea e in alt domeniu, acest domeniu e doar un hobby pt mine. :vaidecapulmeu:

Numai ca poza nu ne va lamuri prea mult. Din ce vad sunt sase coduri pt spoiler-ul de jetta, iar cele cu terminatia "GRU" sunt cele care te intereseaza, adica vin pregatite pt vopsit. Ce nu stiu eu este, care e treaba cu mentiunile de la rubrica "model", in dreapta.

Poate ne ajuta cineva mai priceput ?! :)

post-9546-1206197472_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rex tu ai bara fata cu codul 1K0 807 217 D. Modelul asta de bara vine in 3 variante: 2JG, 2JJ si 2JQ (vezi mai jos). La tine a venit in varianta 2JQ. Ma crezi ca asta ai pe masina? ^_^

2JB ---> standard bumper

2JC ---> confort bumpers

2JG ---> body-colored bumpers

2JJ ---> painted bumpers with protective moldings

2JK ---> sports bumpers (individual)

2JQ ---> sports bumper

1K0 805 903 A 9B9 ---> 2JB si 2JC

"B" a fost inlocuit de "D"

1K0 805 903 C GRU ---> 2JC

1K0 805 903 D 9B9 ---> 2JC (actual) si 2JG(11/04-06/05) (GTI)

1K0 805 903 E GRU ---> 2JK (individual)

1K0 805 903 F GRU ---> 2JG si 2JJ (GTI30K, R-Line)

"G" a fost inlocuit de "H"

1K0 805 903 H 9B9 ---> 2JG (GTI, GT)

1K0 805 903 J GRU ---> 2JQ (GT "SPORTS")

Se pare ca "J"-ul i se potriveste.

Mai, nu bag man-n foc ca nu lucrez la VAG, dar am incercat sa te ajut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!