Jump to content

Posesori de Tiguan 5N & 5N2


quatro2
 Share

Nivel de echipare, motorizare, cutie de viteze  

214 voturi

  1. 1. Nivel de echipare

    • Trend&Fun
      36
    • Sport&Style
      110
    • Track&Field
      64
  2. 2. Motorizare

    • 1.4 TSI 150 CP
      40
    • 2.0 TSI 170 CP
      9
    • 2.0 TSI 200 CP
      7
    • 2.0 TDI 140 CP
      119
    • 2.0 TDI 170 CP
      35
  3. 3. Cutie de viteze

    • Manuala
      159
    • Tiptronic
      51


Postare recomandată

  • Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Danmarc

    33

  • Andy_B

    26

  • andreihey

    15

  • Vlad F Buc

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dupa "10 ani" de asteptare...l-am primit...nu asa cum trebuia...dar l-am primit...e bun si asta :beerchug:

HPIM1063.jpg

HPIM1064.jpg

(imi pare rau dar nu stiu cum sa pun pozele mai mici,daca deranjeaza rog moderatorii sa faca ceva in privinta asta)

Multa bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Of ce frumoasa e! Eu mai am vreo 8 ani de asteptat :icon_thumright:

Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos. A mea e in vama de ieri si maine face compania plata. In 5 zile (ani :D ) o am.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: alex_tox: Sa o conduci cu placere si fara evenimente nedorite - masina este deosebita! Cel mai bine fa-ti matale putin timp si baga frumos un topic in Masina mea ca sa pui si celelalte poze :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

[stergeti, va rog]

Modificat de dadu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dragilor, la mine e mai rau decat la toti ... mi-au dat termen finalul lui octombrie pt iesire din fabricatie si livrare in tara 20 noiembrie.... pana atunci mor de vreo doua ori, nasc si apoi mai vedem .... asta e... cutia asta automata ma omoara dar fara ea nu pot neam... deh, sunt femeie :-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@woundedknee 10x man!o sa pun si poze ,momentan nu am avut timp de un photosesion cu tractorasul,dar o sa il pozez in detaliu cat de curand

Nici o problema Nora,e bine si in octombrie..decat deloc :).

MIe mi-au spus ca vine in mai si la inceputul lunii m-au sunat sa imi spuna ca nu mai vine..ca nu se mai fabrica masina din nu stiu ce probleme...evident o mare vrajeala...pentru ca azi,am fost la inmatriculari si am vazut fix masina pe care trebuia sa o primesc eu,era la altcineva,m-am dus special la om sa il intreb de unde a cumparat-o,raspuns PBN..avea exact dotarile celei pe care trebuia sa o primesc eu,ce coincidenta..hmmmm...ce pot sa mai zic...asta e...

In alta ordine de idei, pentru cei care au TRACK&FIELD si au constat spatiul destul de generos de deasupra scutului,cel care lasa radiatorul in bataia pietrelor "destul de rar intalnite" in bucuresti,exista un grilaj,care mai protejeaza cat de cat radiatorul in acel loc(am eu o obsesie pt acel spatiu lasat aiurea acolo si m-am gandit ca mai sunt si altii ca mine).Grilajul este disponibil la delaeri si costa 120RON si efectul lui estetic este cel din poza...

HPIM1070.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alex_tox: Grilajul vine foarte bine - azi merg sa comand si eu ca nu prea am avut timp pana acum sa trec pe la PBN.

Nora: termenul de Noiembrie mi se pare "putin" cam mult - te-ai gandit sa incerci cumva ceva de genul asta? Unii colegi de forum su spus ca exista masini pe stoc la anumiti dealeri din Germania, si sigur poti gasi ceva care sa iti placa si care sa contina cam tot ce ai comandat tu pe masina (evident, ce consideri ca este esential ca si optionale - cum ai spus ca este cutia automata). Cat despre preturi, nu pot fi mai mari decat cele de aici. Oricum ar fi succes, si asteptare usoara!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Votat Tiguan Sport&Style, 1.4 TSI, cutie manuala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

crysty92crystyann

Alex_Tox mie imi place culoarea de la Tiguan'u tau :251:....Pe mine m-a mancat sa imi iau negru si acu ma duc cu el sa il spal de cel putin 2 ori pe saptamana :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc!Stiu cum e cu negru,am ibiza neagra si se murdareste mai repede ca albul. Totusi negrul sta cel mai bine pe o masina.Impotant e luceasca :lol:

Multa bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lansat comanda la dealer-ul din Brasov.

Sport & Style TDI 140 CP cutie manuala, climatronic, program iarna, radio-cd 510, off-road, volan multifunctional, tempomat, negru, alarma plus.

Dealer-ul mi-a spus ca masina va fi fabricata in saptamana 28 si ca prin august ajunge la Brasov.

Sper sa nu apara probleme.

Modificat de ntbv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am dat ochii cu ea (iar bancile astea!). Sper sa o iau maine.

Modificat de dadu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi dimineata, pe DN1, am vazut primul Tiguan TDI de 170 CP (versiune Sport&Style, culoare Mountain Grey), sau, ma rog, asa cred, pentru ca avea I-ul rosu - vedeti poza mai jos. Scuze pentru imagine, facuta cu telefonul, in miscare. Alta n-am mai apucat ca l-am depasit...

post-21367-1212736005_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la 140 la 170 e doar un pas. Si ceva euro. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Tiguan Track&Field

Benzina / 1.4 litri TSI 4Motion / 150 CP / Cutie manuala - 6 trepte

Pret fara TVA:

EUR 22.288,-

Aer conditionat "Climatronic"- cu

reglaj al temperaturii pe doua zone

separate stanga/dreapta de temperatura

EUR 342,-

Cotiera centrala spate tapitata

EUR 27,-

Faruri bi-xenon adaptive- inclusiv

instalatie de spalare faruri

EUR 1.007,-

Geamuri laterale si luneta in tenta

fumurie cu cca 65% absorbtie a luminii

EUR 214,-

Lumini ambientale- oglinzi make-up

iluminate,integrate in parasolar-

iluminare interioara,lumini pentru

citit fata (2)/spate (2) cu ornamente

cromate- actionare portiere cu

iluminare

EUR 44,-

Park Assist- inclusiv semnale

acustice fata/spate

EUR 415,-

Radio "RCD 510" cu functie MP3- 4 x

20 Watt, 8 incinte acustice-

CD-changer pentru 6 CD-uri- display

color TFT- conector multimedia

aux-integrat in consola centrala- SD

card reader- touchscreen- functie

TIM

EUR 340,-

Volan multifunctional piele (3 spite)

cu decor din aluminiu- comenzi

computer de bord, radio si telefon-

levier schimbator de viteze imbracat in

piele

EUR 276,-

Argintiu (silver leaf metallic)

EUR 364,-

Scaun: Stofa

Culoarea tapiteriei: negru titan

Podea: negru

Consola: -

Plansa de bord: negru

EUR 0,-

Total:

EUR 25.317,-

cu tot cu TVA si cat mai pune leasingul la el, in 3 ani o sa platesc fro 35.000.

Ajunge la sfarsitul lunii iulie cica, saptamana 26 de productie.

Mentionez ca incepand cu saptamana 28 fabrica se inchide, tot personalul este in concediu, cine prinde pana atunci bafta lui.

Dupa parerea mea celelalte optiuni sunt inutile sau mofturi, si park asist e moft dar era ieftin si mai mult de fite cred ca l-am luat.

Salutare ne auzim dupa ce vine fiara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Comandat pe 4 aprilie 2008 Tiguan S&S, 1.4 TSI, 150 C.P., M6.

Optiuni:

- Climatronic;

- Tempomat;

- RCD 510;

- Offroad;

- Lumini si vizibilitate 1;

- Scut de protectie;

- Park assist;

- Bi-xenon adaptiv;

- Spatii depozitare suplimentare in plafon;

- Plasa despartitoare.

Termen initial de livrare: luna septembrie, dar s-ar parea ca o sa-l am saptamana viitoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

cei care aveti motorul 2.0tdi 140 cp cr sunteti multumit de el (zgomot,consum,acceleratie).multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan_golf_2008: Detalii despre consum poti gasi aici, unde au postat cativa colegi de forum despre consumuri, inclusiv pentru 2.0 TDI CR 140CP. Iar ceva impresii despre Tiguan poti gasi aici, inclusiv ceva comentarii despre motor. Ca si parere personala, nu pot sa comentez vis-a-vis de 2.0 TDI PD, pentru ca nu am condus nici o masina VAG cu asa ceva, insa mi s-a parut acceleratia mai violenta pe Outlander-ul echipat cu acest motor, si per total nu e mare diferenta ca si reprize (Outlander-ul este si putin mai greu daca nu ma insel...), doar ca siletiozitate. Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Stejarel Decu-Jerep

Am dat si eu ieri avansul pentru T&F 140 TDI. Ca si optionale: Climatronic, Antifurt "Plus", Cotiera spate tapitata, jante "Los Angeles" 17", lumini ambientale, lumini si vizibilitate I, RCD 510, tempomat, Black - pearl effect. Am stors si ultimul euro, mai ales la ce curs a fost zilele astea... Am pierdut vreo 7 - 800 Euro numai din schimb. Da', asta e! Ce nu face baba sa fie frumoasa! A! Pret (fara TVA): 25.593,- Euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dat si eu ieri avansul pentru T&F 140 TDI. Ca si optionale: Climatronic, Antifurt "Plus", Cotiera spate tapitata, jante "Los Angeles" 17", lumini ambientale, lumini si vizibilitate I, RCD 510, tempomat, Black - pearl effect. Am stors si ultimul euro, mai ales la ce curs a fost zilele astea... Am pierdut vreo 7 - 800 Euro numai din schimb. Da', asta e! Ce nu face baba sa fie frumoasa! A! Pret (fara TVA): 25.593,- Euro

Antifurt plus asta nu stiu ce mare afacere este, de banii aia iei alarma cu pager viper.

Gent LosAngeles pt T&F nu se justifica, o sa simti fiecare damb in off-road, ca sa nu mai vb de grija la borduri ...etc

Cotiera tapitata spate, cred ca este mai mult decat o risipa de bani.

In rest pot sa-ti spun sa o stapanesti sanatos si la cati mai multi km.

In locul tau la culoarea neagra, cumparam neaparat crom si daca mai aveam bani luam xenoane, sincer daca renuntai la ce ai ales mai sus cred ca-ti ajungeau banii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stejarel Decu-Jerep

Nu a fost facuta de mine configuratie. Asta au avut, n-am vrut sa mai astept. Nici eu n-am inteles cum functioneaza alarma. Am facut un test incuind masina cu geamul sofer deschis si bagand mana in habitaclu: nimic, nicio reactie... Mai sap. O sa bag si neste poze zilele astea. Ca fapt divers, a trebuit sa daram o bordura si spatiul verde din curte ca sa-i fac loc ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Tot Nurvil se ocupa de modificari?

Da tot ei se ocupa si de modificari . Scuze de intarzierea raspunsului . A trecut atata timp de cand a venit la noi in familie masinuta asta si nu am fost dezamagiti niciodata de ea . Singurul lucru care ar deveni deranjant in anumite situatii este puterea relativ mica , in raport cu gabaritul masinii . De aceea , tot astept sa apara softul de 170 cp de la ABT , din punctul meu de vedere , money well spent . Sau cel putin asa sper . Din Martie masina a facut 17.000 km , a fost la prima revizie , ocazie cu care s-au schimbat filtrul de polen , filtrul de motorina , uleiul si a fost spalat filtru de aer K&N . Operatiunea a costat aproximativ 400 RON (materiale incluse) Ca o mica paranteza , va recomand cu caldura un filtru sport chiar si pe admisia de fabrica , diferenta se simte mai ales in depasiri . Cu aceeasi ocazie am incaltat-o cu 4 anvelope de iarna Dunlop M+S (215/65/R16) cu care sunt sigur ca va manca zapada ce se tot anunta pe meleagurile mioritice . Si ca tot am revenit cu un post aici , pun si 2 poze , de cand afara era vara si masinuta era noua si in curs de testare ... ;)

Pentru ca acuma e :D , astept prima zapada sa ma distrez cu ea . :Driver:

:P Am fost oprit de politie si intrebat de autorizatie pentru folie pe spate si mi-a luat juma de ora sa le explic ca asa a venit masina din fabrica ! :screwy: :ceuameni: :)

Cred ca prea au :beerchug: dupa summit si de asta ... :D

:vwrullz:

post-15522-1227918576_thumb.jpg

post-15522-1227918585_thumb.jpg

Modificat de animalutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!