Jump to content

Dotari & optionale (Tiguan 5N & 5N2)


Michael
 Share

Postare recomandată

Proaspat detinator de Tiguan (2014), as vrea sa stiu care este codul pentru polita portbagaj.

Actualul nu este intro forma buna si as vrea sa stiu cit ar costa.

Multumesc.

Modificat de livs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Michael

    18

  • optzeci

    18

  • dexim

    18

  • Andy_B

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salu

Am achizitionat un tiguan 2009 frecat pe o parte - fiind proaspat posesor - apelez la voi ptr sfaturi

Ideea e ca am nevoie de 2 arcuri aripa - fata si spate pe stanga.. 

Am cautat si prin dezmembrari dar au preturi destul de mari - asa ca ma gandeam sa fac un upgrade - daca tot e sa cheltui ceva cash..

pe google sunt multe variante 

dar cred ca cel mai ok ar fi cele OEM de R-line.... aveti idee unde as putea gasi?? ceva preturi

mai exista varianta de la ABT care arata mortal dar cred ca e nevoie si de spoiler fata spate ptr ca sa poata fi potrivite...

Am mai gasit ceva aici:

http://www.servco.ro/produs/evazari-aripi-vw-tiguan/

a folosit cineva?? Arata ok dar nu sti cat de calitative sunt

 

daca aveti alte idei - sunt ultra atent..

mersik

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te referi la cele care se prind de aripa, deasupra rotii exista 3 variante: cele standard, cele R-line si cele facute de diversi producatori.

Ca si pret, evident cele de R-line sunt extrem de scumpe pentru niste bucatele de plastic (si eu strang kit-ul de R-line si mai am doua bucati de cumparat, cele mici de pe spate si sunt cam 500 de lei bucata) dar si cele mai aratoase din toate. Dar, nu stiu daca poti pune trimurile astea de R-line pe bara normala, atat fata cat si spate, pentru ca la R-line difera bara fata, cel putin. Pe de alta parte daca pui doar trimurile astea, fara bara spate si fata si fara bandouri s-ar putea sa arate ca nuca in perete.

Sper sa iti fie de folos ce ti-am scris.

https://vwforum.ro/topic/48517-accesorii-tiguan/?page=3

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cele facute de diversi producatori - oare care sunt cele mai ok calitativ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Bună seara, am achizitionat recent un tiguan  2015 și am primele întrebari. 

1. Știe cineva un cod pentru locașul rotii de rezerva. Masina nu are nici măcar acel spațiu înălțat unde încape roată. A venit cu kit de reparatie. Nu stiu cât este de normal, dar o voi folosi în România și aici se întâmplă  mai des câte o bucurie de pana. În același timp dacă a montat cineva sunt curios daca exceptand tava și capacul sunt necesare și alte elemente înlocuite. 

 

2. Masina are line Assist, sign Assist, dar din pacate nu cred ca are high beam Assist sau Dynamic Light Assist (sunt confuz, nu știu cum se numește exact). Ideea este ca sunt curios dacă este o problema de activare din soft sau necesita și alte ajustari pentru a obține acel sistem de asistenta ca faza lunga. Știe cineva? 

Modificat de Grinchu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut ! -si eu am aceeasi problema; masina nu are nici un fel de roata de rezerva,doar kit reparatie...stie cineva cum se foloseste? doamne fereste de o pana !...poate ne ajuta cineva !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!