Jump to content

cd changer pt A6 cu navigatie


manuel100
 Share

Postare recomandată

Buna

Am cumparat un cd changer second(CX-CA1090L) cu 6 CD. Surpriza a fost ca nu il vede.Mentionez ca am navigation plus. Ma ajuta cineva cu specificatia pinilor la acest tip de cd changer? Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tu ai cd-romul de la navigatie in portbagaj sau e in sistemul de navigatie din bord?cand bagi mufa de alimentare la cd changer se aude ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E facut de Panasonic pt Audi

Cd-romul e in bord. Nu se aude nimic.

Masina e din 2001. Cd changerul cica a fost pe un A2 din 2004(nu e cu magazie de cd-uri). Se poate sa nu fie compatibil?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal, la asemenea modele, cd-changerul e postat in portbagaj din fabricatie. La mine nu exista nici macar cablurile in portbagaj. Cd-changerul l-am cumparat cu tot cu cablu de comunicatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai pe mine ma intereseaza ce scrie pe cd changer panasonic sau audi?si cum nu e cu magazie de cd-uri?atunci cum e?sau ce nu e cu magazie de cd-uri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca tu nu ai cabluri ptr cd changer din fabrica trase pana in spate sau unde ar fi trebuit sa fie cd changerul din fabrica pe masina ta si ai primit cd changerul cu cablu atunci se poate ca cablul sa nu fie compatibil cu sistemul tau de navigatie si atunci trebuie sa aflii ce marca e sistemul de navigatie (de cine e facut) grundig sau blaupunkt si sigur e blaupunkt trebuie sa faci rost de interfata!ti-am atasat ceva sa imi spui daca asta e modelul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact asta e modelul. Pe cd changer scrie frontal audi si pe o eticheta Panasonic. Vreau sa spun ca cd changerul incarca toate 6 cd-urile ca un cd auto normal nu ca o magazie care are suport de incarcare manual.

Crezi ca mi-ar necesita o interfata? Daca da te rog spune-mi tipul

Multumesc mult pt interesul aratat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca ti-ar trebuii o interfata dar se poate ca cd changer-ul sa fie pentru un alt tip de aparat de exemplu radio chorus sau concert care sunt de asemenea Blaupunkt si sa nu mearga pe sistemul tau de navigatie.Eu stiu o firma care are astfel de adaptoare si are adresa www.capodimonte.ro la ei am vazut interfata cd changer de la cass vw la cd changer panasonic.Mentionez ca cass-ul de la vw este tot Blaupunkt dar cel mai bine e sa te uiti la mufa din spatele sistemului de navigatie si sa vezi daca nu cumva e acelasi tip ca cel de vw.o interfata costa la ei cam 500.000lei asa ca merita sa incerci si o livreaza acasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu gasesc in catalogul lor adaptorul de care spunea-i. Te rog ajuta-ma cu un cod sau alt indiciu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai te duci la catalog produse dupa aia la cabluri pentru cd-changer si acolo e ultima pozitie VW-cd panasonic si costa 316.000 poza am vazut-o eu inainte de a face update pe site iei ca de atunci nu se mai vede poza de la adaptor.Dar mufa care intra in sistemul tau e asa ca si cea de la (zrs blaupunkt) cea albastra?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mufa de intrare in sist de navigatie e exact ca asta albastra. Problema e ca ceea ce au ei e un simplu cablu cu mufele aferente ce face legatura dintre cd si sistem sau contine si un circuit care adapteaza semnalele cd-ului(Face compatibila comunicatia intre sisteme, daca spunem ca cd e proiectat pt chorus sau concert si eu am navigation plus)? Cablul simplu il am.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai asta iti spun eu ca cablul care il au ei e pentru sistemul blaupunkt care face legatura cu un cd changer panasonic.Deci este de fapt o interfata care are niste legaturi inversate tocmai pentru a putea comunica intre doua unitati care normal nu sunt compatibile intre ele.Cablul costa undeva pe la 500.000 si il livreaza acasa pe comanda.Dar tu ai incercat magazia inainte sa o cumperi?Era functionala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite asta e cablul care ar trebuii sa iti fie bun!daca astea sunt mufele pe care le ai si tu atunci poti sa il comanzi linistit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!