Jump to content

Constructia Masinii Ce Va Reprezenta Romania La Emma European Supercup


fuscobal
 Share

Postare recomandată

Update weekend 22-23 mar

Bordul este in sfarsit pregatit pentru imbracat in alcantara. S-au construit si incintele pentru medii si s-au imbracat in alcantara plafonul si o parte din stalpii laterali. S-a continuat lucrul la consola, definitivandu-se incinta subwooferului si amplasarea amplificatoarelor si acumulatorilor in partea din spate. S-a lucrat in paralel si la Info desk unde s-au decupat numele sponsorilor, tema proiectului, fereastra si usa de vizitare !

http://www.flickr.com/photos/24104723@N05/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fuscobal

    21

  • Bogdan_wrc

    3

  • zafycom

    3

  • DragosR

    2

Top Posters In This Topic

Posted Images

se anunta ceva foarte spectaculos :) Se vede ca e enorm de multa munca la mijloc. Eu in asteptarea definitivarii proiectului mi-am pus una din pozele cu butoiul ca desktop :)

Ce rol are butoil ala in proiectul vostru?? ca vad ca s-a muncit serios si la el :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai butoiul va fi un fel de info-desk. Vor fi spanzurate ceva ecrane LCD de el, pe care vor rula reclamele sponsorilor si constructia masinii. Inauntru vor fi ceva scaune si o masuta unde se vor putea purta ceva discutii. Chiar acu mi-a venit ideea sa dau o fuga pe la muzeu sa fac rost de ceva armuri, sulite, sabii...pe care sa le spanzur pe peretii interiori ai butoiului :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pentru cine nu a aflat inca: aceasta masina construita (chiar se poate spune asta avand in vedera ca au modificat-o complet la interior) de echipa Romaniei :) , a castigat Finala Emma European Supercup :(

FELICITARI!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiam de ieri :) Dar am zis sa-i las lui Fuscobal onoarea de a da vestea si din cauza asta nu am spus. Intr-adevar, o realizare de exceptie si un premiu binemeritat de toata echipa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru urari. Intrucat in perioada 29 martie - 7 aprilie s-a lucrat continuu la masina iar apoi s-a plecat direct in Germania, nu am mai avut timp pentru update-ul final asa ca il voi face acum. Masina a fost gata luni seara asa ca am ajuns la Sinsheim cu o zi intarziere si cu foarte putin inaintea orei limita de inscriere in concurs. Pentru rezultate cat mai precise s-au efectuat 2 jurizari pe partea de instalare si 2 pe partea de sunet iar apoi s-a facut media aritmetica. Jurizarea s-a facut la cea mai inalta categorie si anume "master". In urma celor 2 jurizari, Team Romania a iesit invingatoare ! Ca o mentiune suplimentara, voi mentiona ca am sfidat toate recomandarile Focal in ceea ce priveste incintele difuzoarelor, mergand pe propriile calcule, iar rezultatele au fost mult peste cele asteptate. Imediat dupa concurs, echipa tehnica Focal a fost trimisa sa asculte masina si sa ia notite intrucat este pentru prima oara cand o masina echipata cu mid-bass-ul si subwooferul din gama noua Utopia suna bine :rolleyes: .

http://www.flickr.com/photos/24104723@N05/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

presupun ca intalnirea VW cade la mare fix.

sa curga bautura fara masura!!!

fusco ruleaza la greu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari si din partea mea :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Felicitari! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fantastic!

Eram sigur ca nu o sa se dea Fusco batut. :)

Meritati acest loc I cu varf si indesat.

Bravo! Bravo! Bravo!

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bravo !

dar sunt curios cum arata masina in starea finala.

ca te pricepi stiam, ca esti bun stiam :( acum ai demonstrat-o si altora. :P ce mai urmeaza?:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta si eu vreau sa vad. Un film HD cu camera ta cu interiorul si cum suna :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce mai urmeaza?

Poate un golf ... :(

Modificat de razdan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorry Matrix dar am uitat camera acasa. Poate o iau cu mine la drobeta intr-o zi si filmez masina !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:rolleyes: maestre,toata consideratia...

Modificat de garfield
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo FUSCO ... Esti TARE DOMNULE............FOARTE TARE De trei ori BRAVO :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo mai baiete. Am avut un geniu langa mine si nu am stiut :Driver:

Macar daca se lua ceva si la mine :P

Te astept pe la Ploiesti. Poate ne mai vedem si noi.

BAFTA!

PS: Fikat AKA Bodonel.

Modificat de Fikat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari si din partea mea... si la mai multe premii internationale...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member unpinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!