Jump to content

Mers Neregulat


Anci3nt
 Share

Postare recomandată

Am sters acum eroare... a reaparut imediat

Am sters eroarea si am bagat bezina de la MOL EVO si tot la fel face.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa alti 15 km, problema persista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Va salut , am si eu o problema cu golfuletul meu 4 motor 1.4 16v cod AXP si anume : nu reusesc sa il fac sa mearga rotund , regulat , aproape mereu apare un tremur la relanti , ceva genul unor zgataituri ......daca stai in scaun le simti cum tremura scaunul cu tine . Deci : mers la mecanic , schimbat bujii , pus bujii cu 2 electrozi in locul celor cu unul .....schimbat bobina ( aia cu 4 socluri unde intra fisele ) ........schimbat fise ......masurat compresia cu manometru mecanic , din ala de-l pui in locul bujiilor , presiunea e ok .....efectiv nu stiu ce sa-i mai fac ! Uneori isi revine dupa ce parcurg mai multi km , insa iar o ia de la inceput cu tremuratul ..........poate gasesc pe aici vre-un sfat spre rezolvarea problemei !? Multumesc !

Modificat de Ioan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La turometru se observa ca variaza turatia? Daca nu, nu stiu ce sfat sa-ti dau. Daca da, zic sa cureti clapeta de acceleratie prin demontare, urmata de o adaptare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!