Jump to content

Aditivi Ulei


leventebest
 Share

Postare recomandată

Pai parca zicea c-a luat motorul cu un numar necunoscut de km facuti deja si a mai mers 42000 (datorita aditivilor). Io asa am inteles.

poate nu am prins povestea de la inceput.. eu am inteles ca a facut cu mindrie 42000 pina a crapat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate nu am prins povestea de la inceput.. eu am inteles ca a facut cu mindrie 42000 pina a crapat..

poi motorul era cu RK-ul facut cand l-am luat dar nu stiam ca a fost cu RK facut cu foite de cupru in loc de cuzineti noi ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poi motorul era cu RK-ul facut cand l-am luat dar nu stiam ca a fost cu RK facut cu foite de cupru in loc de cuzineti noi ....

pai .. pai ... in loc de cuzineti foite de cupru?? sau foite de cupru subt cuzineti??/ ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum ar fi fost, tehnologia-i moderna, s-au folosit metale. Daca puneau cuzineti din foite de piatra?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai .. pai ... in loc de cuzineti foite de cupru?? sau foite de cupru subt cuzineti??/ ...

foitze de cupru intre cuzineti si arbore pentru a elimina uzura ... :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misu ploiesteanu

daca arborele cotit nu arata urit(zgirieturi uzura inegala si nu ai sarit peste nici o cota de reparatie) dupa tratamentul asta da, e o performanta. eu unul asa zic. chiar daca ar fi fost puse sub, stratul de metal moale la cuzinet e mic ajungea la otel si ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut inainte un motor de 1.2 care era cam foarte praf, iar mecanici nu i-au mai dat 1000 de km, joc pe toate directiile, asa ca m-am suparat si am bagat Liqui molly cu bisulfura de molibden si am mai bagat inca 6500 in "forja" adica pana crapa motorul. Tinand cont de circumstante, eu unul sunt de parere ca este un ulei bun pentru motoare "uZATE fizic si MOral" .

Parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut inainte un motor de 1.2 care era cam foarte praf, iar mecanici nu i-au mai dat 1000 de km, joc pe toate directiile, asa ca m-am suparat si am bagat Liqui molly cu bisulfura de molibden si am mai bagat inca 6500 in "forja" adica pana crapa motorul. Tinand cont de circumstante, eu unul sunt de parere ca este un ulei bun pentru motoare "uZATE fizic si MOral" .

Parerea mea.

parerea mea ......este ca mecanicii nu prea stiau despre ce e vorba.. si nu aditivul a facut viata mai lunga sau mai scurta ci materialul din care este facut motorul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 years later...

Topicus redivivus!

 

Eu nu am mai pus asa ceva in motorul de broasca, avand in vedere ca orice ai face, motorul picura ulei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

produsele de la XADO nu sant de calitate,am folosit ulei si aditiv,am stricat motorul nu recomand la nimeni

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salut, am un Porsche 944, 1983, 2479 cmc, folosesc ulei Ravenol 20W50 si un M190E, 1989, de 1997 cmc, ulei Liqui Moly 10W40 si aditiv la ambele tot de la ei, Protect motor, care se pune o data la 50,000 km, acum am si presiune si un mers mai linistit, iar consumul de ulei este nesemnificativ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!