Jump to content

Accesorii (Touareg 7L)


emmynem
 Share

Postare recomandată

Aceeasi problema am avut si eu,am apelat la un meserias care face chei si descuie tot felul de yale si incuietori.

Omul este de gasit la Sinaia,asa ca daca veniti la munte se rezolva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un Touareg din 2006 si nu am cheia pentru barele transversale de pe cupola. Stie careva, sunt universale sau sunt pentru fiecare masina in parte, ca si cheia cu telecomanda? Cam cat ar costa o cheie noua?

Multumesc anticipat!

Nu sunt universale. Multiplicarea costa 3 ron per bucata...asta daca ai cheia. In caz contrar trebuie descfacut butucul si mers cu el la Bucur Obor. Este singurul centru care l-am gasit in Bucuresti care mai fac chei dupa butuc...si mai este unul pe Mosilor unde mai demult mi-au lucrat dar acum m-au refuzat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot comanda acele chei. La nurvil tg.jiu au costat 69 de lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un Touareg din 2006 si nu am cheia pentru barele transversale de pe cupola. Stie careva, sunt universale sau sunt pentru fiecare masina in parte, ca si cheia cu telecomanda? Cam cat ar costa o cheie noua?

Multumesc anticipat!

Si eu am avut aceiasi problema,dar am mers la un centru de facut chei,si mi-au scos butucul dupa care mi-au facut chiei.cost total 40ron,doua cheii,in bucuresti in zona Morarilor Pantelimon.Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cheile nu sunt universale, desi nici unice. Daca te uiti la incuietoare, vei vedea o serie din 3 sau 4 cifre embosata pe ele; ala este numarul dupa care iti poti obtine cheia.

cu toate astea, am inteles ca-s cateva serii, recte modele de chei, deci ai cam putea avea noroc sa gasesti pe cineva pe-aici si sa faci copii.

dar eu te sfatuiesc sa mergi la orice reprezentant autorizat VW (sau Audi) si sa comanzi; costa, cum zicea cineva pe-aici, vreo 60 de lei.

dar pentru asta ai nevoie sa dovedesti ca masina e a ta. iti vor cere probabil sa vada talonul si imputernicire din partea proprietarului, in caz ca nu esti tu sau ai masina pe firma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Master Auto System

Da,lanterna pt iluminat in caz de pana anvelopa,mici avarii etc etc.Este util

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Master Auto System

Ce? lanterna lampa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, VVV exact asa ceva ma intereseaza si pe mine..spune-mi te rog de unde l-ai luat si cat a costat. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul variaza aprox. 40-45mil. Thule Excellence este modelul lor de top.

Eu nu am cumparat, ci doar inchiriez cand am nevoie.

De ex. am oferta pe perioada sarbatorilor 23.12-03.01 70euro tva inclus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asemenea accesorii gasim si pe la noi ?

Sau cei de Porsche vand numai cani si tricouri ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici nu stiam ca se poate si inchiria...si la pretul asta merita mai mult sa inchiriezi zic eu. De la ce firma l-ai luat? Un contact ceva? Multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Caut husa de protectie pt Touareg 2007, 2.5 TDI. Stie cineve unde le pot gasi in Romania?

Multumesc mult. Poze incluse.

post-59699-0-82238700-1306312554_thumb.j

post-59699-0-77945600-1306312563_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucian_90tud

Fii serios:| Arata extrem de urat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca aveti dreptate, nu pun nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Parerea mea ca oricum ai pune husa, tot se va misca de la vibratii. Dupa ceva timp, o duci direct la vopsit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caut husa de protectie pt Touareg 2007, 2.5 TDI. Stie cineve unde le pot gasi in Romania?

Multumesc mult. Poze incluse.

Care este rostul acestor huse?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rostul lor este sa apere de pietricele cred. la a mea am niste urme pe capota,mici ciupituri.

scopul lor....este sa arate urat masina,sa adune praf sub ele si sa matuiasca/ rugineasca tabla de sub ele pana la primavara cand sunt scoase. :)

eu nu recomand

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca o alternativa la aceasta husa impotriva criblurii exista folie si cu ea se poate imbraca orice element din caroserie si isi face treaba f bine, si nici nu modifica in nici un fel aspectul masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da , dar cand dezlipesti acea folie de pe element se ia cu tot cu lac ;)

Modificat de silv33r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi placea odata aceasta husa.

In sezonul rece si cine face off road, cred totusi ca este utila...ca arata urat, asta e o problema secundara...de cate ori nu am intrat la peste prin diferite bradisuri...si exemplele pot continua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!