Jump to content

Accesorii (Touareg 7L)


emmynem
 Share

Postare recomandată

Master Auto System

Se pot inlocui doar ornamentele cromate.Demontare implica scoaterea lor cu tot cu geam si ornament stalp (sunt fixate pe interior cu piulite (atentie si la mufa conectori antena de la geeam).Sa ai acces la aceste piulite trebuie desfacut ornamente tapiserie stalpi spate/semispate din drept banchete/plastic tapiserie capat plafon,,panouri laterale din portbagaj.

Schimbarea ornamentelor vechi cu cele noi pe chederul cauciucat se face prin orificile acestuia dispuse pe intreaga lungime,pozitia fixata ferm doar când se vor strange cu piulitele pe caroserie altfel da iluzia de nefixare atasare fixa inestetica. Pret ajunge undeva cu manopera 1000 ron

Modificat de Master Auto System
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Master Auto System

Asta doar(multiplicare chei) daca ai barele achizitionate din reprezentanta sau daca au venit cu aceasta dotare,daca au fost puse ulterior cumparate second varianta ar mai fi  este doar schimbarea tuturor butucilor (4 buc)care duce undeva in 100 euro

Modificat de Master Auto System
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) cred ca in 4 ani de cand a postat, a rezolvat problema si nici nu mai urmareste acest topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Master Auto System

Stiu clar acest lucru , nu sunt tuta ,insa nu o fac pentru cel ce a postat o fac pentru a regasi informatia cel ce cauta .Asa as fi vrut sa gasesc si eu intrabare si raspuns dar din pacate se pun intrebari de cei in cauza rezolva si nu mai intereseaza pe nimeni sa complecteze si ramane asa in pom toata discutia.Ceri ajutor insa nu oferi dar il astepti ca un disperat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Master Auto System

PS am postat ulterior doar pentru a fi gasita informatia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut

 

Aveti idee ce fel de suport schiuri este necesar pentru barele transversale OEM de la Touareg 7L ? Si de unde pot face o cheie dupa cod ?

 

https://scontent.fotp3-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/18678866_10212841030450099_1634810060_n.jpg?oh=3a0fcaaa6f19ad33f063d0ff4a6852d6&oe=592E7A1A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Poate sa-mi spuna cineva codul compresorului de umflat rotile care vine in dotarea standard?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

A inlocuit cineva butoanele de geamuri, oglinzi si lumini la un touareg 7L facelift? As vrea sa pun modelul cromat insa nu am gasit sa fie compatibile in descrierea de pe site.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Va salut.
Am cumparat si eu niste bare transversale OEM Cod OEM: 7L0-071-151-666, dar NU au acea banda de cauciuc pe acel sant.
Ma puteti ajuta si pe mine cu un Cod OEM al benzii de cauciuc?
Precizez ca am fost la Midocar Vitan si am dat acolo la magazia de piese de un NEpriceput...si astoara trebuie sa le dai mura-n gura pentru a comanda ceva la ei.
Multumesc anticipat!


Captura-de-ecran-din-2020.10.24-la-08.33

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu apare cod separat pentru banda de cauciuc. S-ar putea sa nu existe ca piesa.

Daca vrei sa o rezolvi mai simplu si mai ieftin vezi pe la vreun dealer/reprezentant Thule, au si benzi de cauciuc de schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam fain pentru pont.
Am dat fuga-n tarul Vitan si am gasit 2 benzi pentru bare (10 Lei buc.) care au intrat la fix pe canal, am mai taiat din ele ca erau prea lungi si acum este totul perfcet!


WhatsApp-Image-2020-10-24-at-13.01.12b35


WhatsApp-Image-2020-10-24-at-13.01.12-13

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!