Jump to content

Semnalizare "tacuta"


DRE
 Share

Postare recomandată

Mersi mult SORAN, dar problema nu e de la buzzer, ci de la siguranta lui, care nu sta bine in tablou, nu stiu de ce... Oricum as fi schimbat buzzerul pe garantie. Dar e bine de stiut ca te pricepi. :lol: Dupa garantie, cine stie?

Salut! Imi poti spune, te rog, despre ce siguranta este vorba?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Scuze ca nu am mai dat pe acest topic, intre timp s-a mai deschis unul pe aceeasi tema si am dat solutia acolo: m-am inselat la perioada respectiva, buzzerul nu are nicio siguranta doar pt. el. Buzzerul s-a defectat si l-am schimbat. Asa am rezolvat pana la urma problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce n as da sa "moara" ticaitul si la passat ul meu :lol: :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Am identificat problema! E de la siguranta! Nu sta bine in tablou... Ideea e ca o fixez, totul functioneaza perfect (buzzerul face sunetul de la semnalizare, acum sun 100% sigur), dar dupa ce plec la drum cu ea, dupa cateva denivelari, iar sare de acolo :angry: O sa incerc sa vad daca o pot fixa mai bine. Bine ca nu trebuie schimbat buzzerul! blink.gif

Salut DRE, dupa 4 ani...

Care ar fi siguranta respectiva, sa verific si eu? Nici la mine nu merge buzzer-ul de vreo 4 ani si m-am hotarat sa-l fac... Tu ai reusit sa-l schimbi? Vreun sfat? De unde se cumpara piesa si ce model este?

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 (două) posturi mai sus, scrie clar că nu era de la siguranță. Nu există siguranță doar pentru buzzer.

A trebuit schimbat buzzerul.

Modificat de gHapciu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare!

Am si eu o problema legata de semnalizare! De fapt atunci cand dau semnal dreapta becurile semnalizeaza, acustic se aude dar ledul sau becul din bord nu mai lumineaza! Daca s-a ars atunci cum pot sa il schimb?

Mentionez ca am o cordoba din 2004.

Merci anticipat pentru sugestii!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la stanga se comporta normal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe avarii la fel se comporta in bord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ledul nu merge nici pe avarie - atunci trebuie inlocuit ledul - trebuie desfacute ceasurile complet, dezlipit ledul de pe placa si inlocuit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare, acum cateva zile m-a lasat si pe mine buzzer-ul buclucas. Nu ma deranjeaza ca nu aud semnalizarea. Dar imi e util avertismentul cand mi se termina benzina. 

Am citit mai sus ca ar trebui desfacut bordul. 

 

Aveti idee cam cat ar costa operatiunea? E complicata?

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie date jos ceasurile de pe masina, se desfac si pe placa de baza - pe spatele acesteia se gaseste buzzerul. Se dezlipeste si se lipeste altul nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

salut, mă poți ajuta cu numărul cuiva care poate face asta? mulțumesc 

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE pentru postul anterior.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!