Jump to content

Oglinda Lovita


feclistluci
 Share

Postare recomandată

Mai greu cu venitu' la Bucuresti, oricum ma duc azi la Scorpion Galati sa vorbesc cu seful de la service sa-mi dea o parere despre ce trebuie schimbat exact. Si daca nu e doar bamdoul acela transparent, si va trebui si carcasa , ma duc direct la casco, ptr ca din cate stiu de la 1 ianuarie avariile mici nu mai necesita trimitere de la politie , iti da casco direct hartie cu care te duci la service. Voi reveni pe seara cu detalii. Multumesc pentru sfat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zeny - incearca si la "Popescu". Este acolo o firma care prepara vopseluri (intrarea dinspre Faleza) si din cate stiu eu au posibilitatea sa faca si spray-uri. Un nr. de telefon : 0744471614 (nu mai stiu cum il cheama pe tip)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi frumos pidrag!, azi dau o fuga, inainte sa ma duc la scorpion.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze, am incercat sa caut inainte de posta aici dar nu am gasit, am si eu o intrebare : cu ce scot o dunga neagra lasata de cineva care nu a avut loc si m-a sters cu oglinda?Mentionze ca nu s-a zgariat, nu s-a infundat, nu s-a luat vopseaua doar mi-a lasat o linie neagra intrerupta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu un spray de curatat/cu putina benzina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

eu nu inteleg ce au oamenii din tara asta asta?!?! mia-m gasit si eu masina in parcare (in fata blocului) cu oglinzile date peste cap!!! din fericire nu am asa mari pagube ca unii dintre voi. Oglinda din stanga are o crapatura de 1 cm la carcasa, iar cea din dreapta e mai avariata. Carcasa era scoasa si are 1 clema de fixare rupta, iar sticla e sparta. Semnalizarea e ok la ambele, atat manevrabilitatea cat si incalzirea.

va trebui deci sa imi schimb sticla, dar deocamdata ma descurc si asa. Ce nu am inteles eu prea bine, din posturile anterioare, e cum poate sa coste o sticla de oglinda peste 1200 de ron. Sau nu am inteles bine? De exemplu eu am gasit pe autokarma.ro cu 80 ron. ce imi scapa??

bafta si mai putini vandali in tara asta.

p.s. Sper sa nu aflu cine mi-a vandalizat-o. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cumpara sticla aftermarket!!!! La mine cea originala ze dezgheata in 30-40 de secunde, cea ne-originala nici dupa 15 minute nu e calda! Te asigur ca vei regreta daca cumperi o oglinda facuta "la turci"!

Bafta! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce zici tu cu 1200 ron, e intreaga oglinda. Adi golfV ti-a dat un sfat de nota 10. Nu merita sa faci econimie la sticla, pt ca daca nu se dezgheata, degeaba e incalzita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Absolut corect Boys, sticla de la oglinda, geam, parbriz daca nu sunt OEM, de la "mama lor", sunt de o calitate indoielnica, produse bune de aruncat dupa cateva luni.

Este exact ca la masina intreaga " Nu intotdeauna un pret mic inseamna o afacere buna". Tot legat de preturi si tinand cont de cat costa o oglinda la orice Dealer, nu m-am dumirit nici pana acum de ce unora li s-a parut mult un pret de 3.5 ori mai mic decat cel spus de voi mai sus pentru o oglinda completa, impecabila !

Vorba lui @dogslayer "ce imi scapa?"

Modificat de Cily
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am si eu aceasi problema... imi trebuie oglinda si semnalizarea pasager, la dealer oglinda 193RON si semnalizarea 93RON. Oglinda mi se pare foarte mult, cei care au mai patit... tot atat a fost? Sau a.ti gasit undeva mai ieftin?

thx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam astea sunt preturile, daca te chinui poate gsesti cu vreo 10-20 de lei mai ieftin; apeleaza la colegii din aria dezmembrari si, ma repet, nu cumpara aftermarket

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am dat cateva telefoane bune la dezmembrari dar fara succes... asa ca le iau noi pan la urma, oglinda de la VOLKSPARTS si semnalizarea o sa fac un mic upgrade si le iau pe cele de la In Pro cu leduri, maine tre sa vina amandoua

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru cei care mi-au cerut in pm poze

p1030138.th.jpgp1030139.th.jpgp1030140i.th.jpgp1030142.th.jpg

operatiune destul de simpla, putina rabdare sa nu se rupa nimic la desfacut si in max 30 de minute e gata :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

mie mi s-a ars becul de la semnalizarea din oglinda.Trebuie sa cumpar toata semnalizarea sau se poate inlocui doar becul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fiind pe leduri (SMD din cate am vazut) .. cred ca trebuie cu totul .. sau te apuci si le dezlipesti de pe placa si le schimbi :lol: in loc de 80 RON scapi cu .. 10 lei ceva de genu ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@silviu81 in mod garantat nu se pot inlocui bec-urile din semnalizare. Din cate am observat cand am patit acelasi lucru ca tine, plasticul de la semnalizare este pur si simplu turnat. Semnalizarea costa in jur de 80 ron la reprezentanta. Schimbatul semnalizarii respective nu este asa simpla precum pare.Eu m-am chinuit ceva timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e chiar asa, sunt niste pasi suplimentari aici care nu sunt necesari in realitate, sau ordinea e alta si e mult mai simplu, sau poate la modelul american e putin diferita prinderea...

la instructiunile de la in-pro care erau in cutie ziceai ca montezi cine stie ce,practic demontai aproape de tot oglinda, atatea trebuia sa dai jos si de fapt era mult mai simplu...

de exemplu pasul 2.1 nu este necesar sau eu am scos oglinda si apoi imediat capacul apoi am trecut la surubarie

oricum bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tzakapaka

baga si tu o poza cu semnalizarea aprinsa sa vedem cum se vede cu semnalizarea cu leduri :coffee_lol: si daca se poate poza facuta si spre seara ar fi minunat :blah_:

Stiu ca sunt pretentions :(.

Multumim!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e nimic spectaculos, sunt aceleasi 3 leduri ca si la cel normal, nu are mai multe leduri si nici nu se vede mai puternic sau mai slab, singura difernta e negrul... e exact acelasi diferenta ca farurile normale si cele de pe GT/GTI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

salutare. stie cineva cum se inlocuiesc becurile de la oglinzi la golf 5? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt becuri, ci sunt smduri si nu se schimba, ci se schimba semnalizarea cu totu. Poti sa le desfaci, dar va intra apa si se vor strica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.La mine semnalizarea stanga din oglinda nu se mai aprinde.La scanare cu vag-com imi apare o eroarea de genul:electrical fault circuit.Ledurile acelea nu sunt arse.Cand misc de oglinda din butonul acela de reglare a oglinzilor, ledurile incep sa palpaie.Am demontat oglinda, am dat cu spray de contact prin mufe si tot nimic.Unde sa mai ma uit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

salut ....eu am curiozitate mare.....dam un golf...si oglinda din interior ..cea retrovizoare undeva la mijloc la baza are o gaurica ...un orificui ...stiti ce ar putea fi ? nu am carte tehnica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!