Jump to content

Scaune Touran


gmy
 Share

Postare recomandată

Salut!!!

Sunt posesor al unui Touran cu 7 locuri si as vrea sa stiu daca exista posibilitatea sa demontez al trei-lea rand de scaune? oricum nu cred ca o sa le folosesc prea curand.

astept raspunsurile voastre. multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • lucaflo26

    11

  • CosminCSM

    10

  • vdragos

    7

  • Emu

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Le poti plia, astfel incit nu iti vor ocupa loc si vei avea portbagajul plat. Cu siguranta se pot si scoate de tot. Mai studiaza si tu putin pe acolo. Sigur nu e greu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • Administrator

Va rog frumos sa ramaneti ON TOPIC cu discutiile !

Pentru schimburi , vanzari , cumparari exista arii dedicate , PM , mess , telefon , etc .

Multumesc ! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...
Palade Constantin

Salut

Sint un nou venit in familia wv touran si am o intrebare: ce trebuie sa fac ca sa transform o autoutilitara touran 2.0 tdi inscrisa cu 2 locuri in autoturism cu 5 locuri. Corect masina are toate cele 5 locuri cu scaune originale si centuri la fel dar samsarul care m-a pacalit a inscris-o ca autoutilitara cu doua locuri sau probabil a fost autoutilitara si a modificat-o de mi-a luat fata.

Exista vreo societate care sa dea un act pentru omologare ca autoturism?

Titi din Navodari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scaunele de la Touran au tetiere active?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am vazut eu in lista de dotarii standard da are pe fata tetiere active

Conceptline

- Torpedou iluminat

- Tempomat - dispozitiv de reglare automată a vitezei

- Tapiţerie din stofă Soho antracit (ER), gri (EQ)

- Suport pahare faţă / spate

- Spaţii depozitare sub scaunele din faţă şi la picioare

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Palade Constantin

Are montate acum toate cele trei scaune din spate,originale,rabatabile si cu tije de blocare in pozitia rabatat.Arata ca un autoturism original doar ca mai trebuie sa cumpar jaluzeaua din spate care acopera porbagajul(are pozitie de montaj mascata ci capace de plastic din fabrica)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Flo, lista asta e pentru 1T1 sau 1T2?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca pentru 1T de ce?

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vroiam doar sa stiu daca lista de dotari standard e aceeasi la 1T1 (2003-2006) si la 1T2 (2007-2010).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa ma uit maine daca am timp si le pun amindoua sa ne dam seama.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Palade Constantin

Mi-a raspuns un domn de la RAR precum ca daca masina are omologare comunitara pot monta in regie proprie scaunele din spate si centurile.......Daca pe aceasta este inscriptionat un numar de omologare de tipul: e1*2001/116*0123 (este un exemplu), atunci vehiculul detine omologare comunitara.Trebuie sa verific placuta constructorului si nu stiu unde sa o gasesc.Ma poate ajuta cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Constantin,

daca masina este deja inmatriculata gasesti respectivul inscris chiar pe talon (certificatul de inmatriculare), pe pagina din stanga interor la litera K.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

ma interesaza daca cineva cu scaune incalzite ma poate sfatui ce sa fac ca scaunul soferului se incalzeste, dar ff greu si atunci se icinge rau, dar numai pe o  parte. Vreau sa stiu daca a auzit cineva de probleme de genul. ce tb sa fac? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In scaun ai mai multe rezistente functie de localizarea lor. E foarte posibil sa fie arse unele, ori contacte imperfecte. Verifica la un electrician.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare.   Am un touran de 5 locuri si as vrea sa-l fac de 7... Se poate face treaba asta? este greu sa se monteze cele 2 scaune? Daca are cineva touran cu 7 locuri va rog sa-mi zice-ti si mie daca sunt cat de cat confortabile cele din portbagaj.    Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fkt_cristian

salutare, la nevoie sunt bune. confortabile doar pt copii cred sau persoane mai mici de statura. pt unu mai facut nu sunt prea confortabile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar e complicat sa le montez pe un touran de 5 locuri? Se poate face treaba asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fkt_cristian

se poate. doar ca trebuie sa renunti la lacasul pentru roata de rezerva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

De unde pot lua si eu scaunele astea doua ca vreau sa il fac de 7 locuri? Am nevoie de tot chitu pt ca al meu e doar de 5 locuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fkt_cristian

vezi pe forum, erau cativa colegi care voiau sa si faca masina de 5 locuri vb cu ei si faceti schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmin incearca si tu site de specialitate sau google. Si eu am vrit initial.dar am renuntat din cauza altor proiecte pe care le am la masina

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!