Jump to content

Panou De Sigurante Touran2.0tdi 100kw


bebe68
 Share

Postare recomandată

Nu stiu care sunt sigurantele pentru airbaguri. Ma poate ajuta cineva? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar trebui sa fie inscriptionate pe capacul ce acopera sigurantele sau sa ai o hartie cu schema lor lipita acolo. Ai verificat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu care sunt sigurantele pentru airbaguri. Ma poate ajuta cineva? Multumesc.

Am controlat capacele dar nu am gasit nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru informatii despre sigurante, amplasare si destinatia lor intrati aici:http://www.touranpassion.com/forum/ftopic6797.php (este in franceza)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

No ma ca am gasit pe net ceva ....

Ia vezi daca iti foloseste la ceva ...

Si inca ceva. Da-mi un pm sau lasa adresa ta de mail pe aici sa iti trimit inca doua fisiere care te-ar putea ajuta. Sint prea mari ca sa le pun aici.

Touran_Fusebox.pdf

Modificat de kasius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Automotive Electronics

AIRBAG-ul nu are sigurante........................... :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
No ma ca am gasit pe net ceva ....

Ia vezi daca iti foloseste la ceva ...

Si inca ceva. Da-mi un pm sau lasa adresa ta de mail pe aici sa iti trimit inca doua fisiere care te-ar putea ajuta. Sint prea mari ca sa le pun aici.

Am o mica problema. Am fost la o nunta si am abuzat de claxon, conform schitei panoului de sigurante am gasit in cutia de sub capota siguranta aferenta cloxonului, era ars. A fost schimbat dar claxonul tot nu functioneaza. Mai departe ce trebuie facut, trebuie lucrat cumva la computer?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper ca glumesti! Ca daca nu atunci am o problema, am uitat sa mentionez, la nunta am fost nas deci.... !

Nu mai da quote la postul anterior pentru ca este interzis de regulament!

Foloseste "add reply" sau "fast reply".

Multumesc!

aryes13

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnu' nash... in urma fericitului eveniment s-a incins claxonul si s-a ars bobina din claxon. Pe urma a facut scurt, de asta s-a ars si siguranta.

Eu am avut noroc, la un eveniment similar claxonul meu doar a ragusit. Nici al naibii nu mai vroia decat sa faca pic, pic.. deja ma ganeam ca va trebui sa-l schimb. Dar dupa ce s-a racit, si-a revenit la normal.

Modificat de hiro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

" Fiindca sau deoarece ca" am o alta meserie, explicatia ta detaliata a fost exact da ce aveam nevoie. Acum este clar ma si duc sa-mi cumpar claxon si daca te voi vedea in trafic am sa claxonez scurt sa o mai patesc. Mutumesc.

Nu mai da quote la postul anterior pentru ca este interzis de regulament!

Foloseste "add reply" sau "fast reply".

Multumesc!

aryes13

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

" Fiindca sau deoarece ca" am o alta meserie, explicatia ta detaliata a fost exact da ce aveam nevoie. Acum este clar ma si duc sa-mi cumpar claxon si daca te voi vedea in trafic am sa claxonez scurt sa o mai patesc. Mutumesc.

Nu mai da quote la postul anterior pentru ca este interzis de regulament!

Foloseste "add reply" sau "fast reply".

Multumesc!

aryes13

Scuze dar chiar nu stiu cu a fost posibil, se pare ca mi-a fugit degetul. Dar vad ca toata ziua, inca odata nu a fost cu intentie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...

Salut! Poate sa-mi spuna si mie cineva cum gasesc siguranta pentru claxon? Tuoran 2004 1.9 tdi motor avq. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

verificati siguranta F 17 din tablou de sigurante din compartimentul motor(este o siguranta de 30A, in partea de sus spre stg.,cum se priveste spre spate).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Va salut. Îmi puteți spune si mie, siguranța pentru dezaburire luneta unde este, si care? M-am uitat sub bord dar nu este indicat nicăieri. Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu sigurantele pentru faruri faza scurta la un vw touran1.9 tdi 105 cp din 2006 ? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!