Jump to content

Noutati VAG ( Volkswagen,Audi,Seat,Skoda,Porsche etc.)


razdan
 Share

Postare recomandată

Nimic oficial, dar poate-poate. 

Un Tiguan R ar fi foarte interesant :wub:

Capture.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi interesant, dar cu normele noi de poluare asta nu ar face decat sa adauge grame de CO2 la media producatorului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-e greu sa cred ca au descoperit/pozat un prototip fara camuflaj si ca se mai si plimba pe strada asa. Astia pana nu scot masina la vanzare e toata cu folie. E-tronul era parcat in curte la firma unde lucrez camuflat. Abia cand au aparut primele stiri ca vine pe piata au venit aia de la Audi cu masina fara folie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ziceti hop pana nu apare comunicatul oficial. Ar fi absolut trista o "supriza" de-asta... (no offence to the diesel lovers!)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Exista deja TIGUAN GTS cu 2.0TDI 240cp (mi-a venit din Franta loguri + fila la optimizat). Deci un Tiguan R cu 2.0TSI este mai plauzibil decat un TDI potent. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Administrator

De afara pare ca e un pas mic de design peste Golf 7.5 . Sub lupa cu siguranta o sa vedem destule modificari ce depasesc in perfromante actuala generatie. Abia astept sa testez 1.5TSI cu 48V mild-hybrid. Sunt curios cat de inteligente sunt farurile noi si evident sa vedem exact masina daca va ridica din nou calitatea interiorului (cam scazuta pe locurile din spate cu fetele de usi ieftine). 

PS: observ in poza bordul are cusatura (fake) similara Passat.  Nu e deloc acest aspect. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare si spatiul de depozitare/telefon sa fie cu slide in loc de flip? nu-mi dau seama f bine din poza. ar fi fain asta. f fain si cusatura, nu o observasem ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Administrator

Fix acum primisem si eu newsletterul cu acelasi link.

Sa vedem la toamna cum arata versiunea finala la exterior (este si asta finala dar stopurile sunt un mare semn de intrebare inca)

MK8-VW-Golf_Interior_010.jpg

MK8-VW-Golf_Interior_005.jpg

A disparut cusatura de pe bord (fie ea si fake din plastic)

MK8-VW-Golf_Interior_002.thumb.jpg.b925769b9cfe0032ea7ba284d91b0fbb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Extra kitch. Copie proasta a MBuX.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vesti proaste pentru fanii butoanelor fizice de la clima si/sau volum... ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

139718l-1280x1280-b-527c8aea.jpg

View-ul asta de AID gen Digifiz este genial... Mi-as lua un A4 doar pentru el :)) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma termina cu nervii farurile de la G8, le urasc, arata urat sper sa nu ramana alea. nu stiu de ce le-a facut prelungirea aia rotunda in jos spre bara, parca-s 2 ..... :)) sau ca la BMW ? seria 7 din 2002 incolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

13 hours ago, CristiALF said:

 

Designul farurilor este o mare imbunatatire din punctul meu de vedere, pacat ca nu au modificat ceva la forma stopurilor care la generatia asta sunt disproportionat de mari si au o forma si niste unghiuri ciudate. Totodata masina asta ar fi meritat si o dimensiune mai mare a rotilor pentru ca au marit si caroseria fata de B8;  rotile de pe B9 par un pic cam mici pentru cat de mare e masina. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • voinea changed the title to Noutati VAG ( Volkswagen,Audi,Seat,Skoda,Porsche etc.)
  • voinea featured this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!