Jump to content

Noutati VAG ( Volkswagen,Audi,Seat,Skoda,Porsche etc.)


razdan
 Share

Postare recomandată

Pai sigur va exista un 2.0 de 190 CP cu Haldex, daca te referi la cel de 300+ acela este pentru Golf R.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da, dar eu l-as fi vrut pe cel care este pe Tiguan, GTI... 

Modificat de CristiALF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar pare destul de înclinată luneta, probabil per total sunt aceleași volume portbagaj/interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, mandelu said:

interesant, au marit ampatamentul fata de g8 hatch.

Da, asta e un lucru foarte bun. Pacat ca e umbrit de atatea altele mai putin bune... :( 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ei lasa, ca au si adaugat lucruri bune si utile. mai ales pe siguranta si condus autonom. evident, cine nu e interesat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fluiera degeaba la esapamentul fake, este regula de mult timp la poluare ca evacuarea sa se faca catre pamant astfel incat particulele sa nu ajunga toate in aer.

Pare ca a aflat si de batul de la capota.

Modificat de IRONICK
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce am observat este ca interiorul capotei fata este neagru cu toate ca masina era orange/rosu, am.vazut pe YouTube!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se vopsesc cu negru masinile de prezentare. La saloanele internationale sunt toate masinile vopsite asa pe sub.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

https://www.automarket.ro/stiri/skoda-ar-vrea-sa-mute-o-parte-din-productie-in-afara-cehiei-superb-ar-100153.html

 

Din ce stiam eu Kodiaq si Superb se fabrica doar la Kvasiny. Daca muta ambele masini la alte fabrici, ce mai fac acolo ? Conversie la EV ? Mai mult, era o stire oficiala pe Skoda Storyboard ca vor sa aduca si Passat B9 la Kvasiny.

Modificat de Doc Morelli
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A apărut noul Golf 8 Variant în configuratorul Porsche România.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pacat ca Tiguanul e tinut ca masina de rangul 2 la VW desi probabil Tiguan R va fi masina de 50k euro.

Cheia pt MY2021 e aceeasi ca pt un g7 din 2013. Interiorul are un FL absolut minor. Piesa de rezistenta..este acel suport de numar de pe fata cu camera care pare de pe olx.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate vad in ultima vreme Tiguanul are un ecart cam de trei ani fata de Golful pe baza caruia este construit.

Actuala generatie a fost lansara in 2016, cam la trei ani dupa Golful 7.

Cel mai probabil generatia urmatoare va aparea prin 2022-2023 si va avea la baza Golful 8.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Desi nu produc la capacitate maxima Enyaq-ul, au programat deja lansarea oficiala a versiunii coupe:

 

https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/skoda-enyaq-iv-electric-suv-gain-coupe-version-next-year

Modificat de Doc Morelli
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

De azi Skoda are un configurator foarte sexy.

 

https://configurator.skoda.ro/cc-ro/ro_RO_SKODA20/C/models?GrossNetSwitch=GROSS

 

Si dupa ce m-am jucat putin cu el, am constatat ca esti si detaliat si chiar destept. Spre exemplu, cand selectezi pe o masina optiunea "pachet de drumuri grele", se vede in poze cum masina se inalta putin :) . Sa ii laudam cand fac treaba buna.

 

PS. Si sa ii param cand nu o fac. Au scumpit Superb IV cu 8000 Euro. 8000 !!!!

 

Modificat de Doc Morelli
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pare ca pregatesc introducerea Enyaq-ului in configurator :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astept cu bucurie si ziua cand o sa introduca Enyaq in configurator si o sa constatam ca o varianta decenta va sari de 60.000 Euro. Fara AWD si rachete RS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!