Jump to content

Noutati VAG ( Volkswagen,Audi,Seat,Skoda,Porsche etc.)


razdan
 Share

Postare recomandată

Cred ca si asta isi are locul aici:

Si pentru cei care sperau ca noul Leon sa fie ceva mai diferit decat Golf-ul pe care e bazat...

Screenshot_20191219-172532_YouTube.thumb.jpg.1d05c094b5a622971a3478afcaa16a63.jpg

slabe sanse (poza e captura din clipul de mai sus)... :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • voinea changed the title to Noutati VAG ( Volkswagen,Audi,Seat,Skoda,Porsche etc.)

Aparent, prima-prima poza scăpată cu VW Tiguan FL - faruri de Golf8 și DRL-uri in forma de “C” care anticipează o versiune PHEV si pentru ROW (in China deja este disponibilă pe actuala generație). 

B2B34A5C-FA26-47DB-84CE-621B3C6EABE4.jpeg

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I've been waiting for you Obi-Wan Seat Leon. We meet again, at last. The compact MQB circle is now complete:

 

 

Modificat de Doc Morelli
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare mie, avem o pata de ulei la 2:18 ?:

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Doc Morelli "asa face toate!"

On Topic: Dmdv seamana cu multe masini Mazda, Ford etc. dar per total e o masina frumoasa. Partea din spate mi se pare cea mai interesanta, desi puteau pune o evacuare adevarata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baieti si fete, exista deja topic de Leon 4, nu cred ca e cazul sa mai discutati si aici. Zic si eu ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are trasaturi si de la Mazda (se vede cel mai bine la varianta break) si de la Focus (vizibil in mod clar la hatch).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si uite asa la euro 7 vom avea vreo 20 de filtre dupa turbina, motoare ce scot in realitate 2000 de cai dar cu atatea filtre mai ies vreo 105 :biggrin:.

Eu nu inteleg o singura chestie, motoarele pe hidrogen sunt de ani buni inventate, unde e problema sa fie scoase pe piata? Asa se rezolva si problema poluarii, a secetei si a apei. In schimb sarim pe baterii, care au 3 probleme majore, greutatea, timpul de incarcare si procurarea materialelor de construire. Ar mai fi a 4-a de care nu sunt ferm convins, poluarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai ar fi costuri de investitie sa desfaca apa in 2 :)) apoi sa o impreuneze si tot asa si iese perpeetum mobile :P Glumesc insa treaba e pe bune, in ziua de astazi conteaza doar banii, cu hidrogenul ar fi aproape gratis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!