Jump to content

Noutati VAG ( Volkswagen,Audi,Seat,Skoda,Porsche etc.)


razdan
 Share

Postare recomandată

Pai cam asta e cred...?. Astept sa vad viitorul R Variant/Alltrack, dar cu ceva teama, recunosc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

A ajuns Porsche de rasul lumii cu acel "turbo". Astept cu interes varianta "turbo s" cu "fake exhaust pipes"  :D 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa Porsche Taycan Electric cu Turbo urmeaza ID3 Electric cu compresor mecanic:

https://www.motor1.com/news/369661/vw-group-night-frankfurt-livestream/

Poate arunca si niste poze noi cu Golful 8.

Modificat de Doc Morelli
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Glume glume dar Taycan vine in 3 variante. Taycan, Taycan Turbo si Taycan Turbo S.  E gresit din punctul nostru de vedere asocierea Turbo cu o masina electrica dar ei au folosit indicativul exact cum il au si pe 911, 911 Turbo, 911 Turbo S.  Bine ca nu au fost idioti ca BMW sau Mercedes sa faca o emblema de o jumatate de metru 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:huh::scratch::wacko::eek:? Oribil, arata oribil :( si-au batut joc de fata si spate, serios. Parca au copiat seria 1 de la BMW. Sa inteleg ca, citiva designeri de la BMW s-au mutat la VW?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina din imagini este un plug-in hybrid (vezi usita aflata deasupra rotii fata) insa dpdv al designului...mie nu imi place. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma întreb asa.... voi chiar comentați la modul serios o mașina de preserie, camuflata? :huh:
In afara de linia generala a caroseriei... toate detaliile (forma farurilor, a stopurilor, bara spate, foarte probabil si cea fata) sunt mascate.
Personal, aștept sa vad cum va arata când o lansează, și apoi ma pronunț la modul general.
Insa strict despre forma generala a caroseriei.... mi se pare un design foarte ok, curat, cu proporțiile și elementele specifice familiei Golf și evolutiv, conform tradiției.  Adica dacă asta e urata... atunci toate Golfurile sunt urate (din nou, ma refer strict la linia caroseriei). 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Golf-ul a fost conservator intotdeauna. Nu sare dintr-un design in altul. Daca privesti sarind peste o generatie e "mai diferit" dar tot nu foarte mult. Dar intre 7.5 si 8 va fi o mare asemanare. Ei pe asta s-au tot bazat si este reteta castigatoare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar părerea majorității, zic eu, este că au cam dat chix. Îl va salva revoluția interioară despre care se tot aude. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, Andrei_72 said:

Ma întreb asa.... voi chiar comentați la modul serios o mașina de preserie, camuflata? :huh:
In afara de linia generala a caroseriei... toate detaliile (forma farurilor, a stopurilor, bara spate, foarte probabil si cea fata) sunt mascate.

Este pusa banda neagra la greu mai peste tot sa pacaleasca conturul. Oricum, sunt multe schimbari de design si proportii la un studiu mai atent. Au adus solutiile actuale in design.

Au lasat putin mai jos plafonul in partea din spate (sa aibe unghiul apropiat cu al lui ID.3) cu modificari la montantul C, spoiler si stopuri sa se pastreze spatiul la pasagerii spate.

Mult mai frumusel ca G7 si nu sunt fan.

Modificat de IRONICK
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7 hours ago, clau_j17 said:

Personal am reactionat la postul asta. 

Imi mentin parerea...da clar ca versiunile gti/r vor fi ceva mai aratoase dar asta e...meh.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • voinea changed the title to Noutati VAG ( Volkswagen,Audi,Seat,Skoda,Porsche etc.)

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!